Prognoza pogody na czwartek 6 kwietnia

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. We wschodniej części Polski możliwe burze (porywy do 70 km/h). Na zachodzie kraju, pod wieczór, spodziewane rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie spada - w Warszawie, w południe, na poziomie 996 hPa.

5-latka spadła z szóstego piętra. Matka była pijana

Dramat na osiedlu w Gorzowie Wielkopolskim. Mieszkańcy bloku usłyszeli huk, potem zobaczyli leżącą na trawniku dziewczynkę. 5-latka wypadła z szóstego piętra i przeżyła, ale jej stan jest krytyczny. Pijaną matkę zatrzymali policjanci. Podobno wyszła z mieszkania tylko na chwilę.

Prognoza pogody na środę 5 kwietnia

Przelotne opady deszczu a na wschodzie, południu i w centrum. Po południu lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może dojść do 80 km/h.

Eksplozja w metrze w Petersburgu. Wielu zabitych i rannych

10 zabitych, kilkudziesięciu rannych i rosyjskie służby postawione na nogi - zamach w metrze w Sankt Petersburgu. Bomba eksplodowała w tunelu między stacjami i to tymi najbardziej uczęszczanymi. Kto ją zdalnie odpalił, kto za tym stoi i czy znaleziono kolejny ładunek?

Prokuratura: rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę w Smoleńsku

Nowe wnioski i nowe zarzuty polskiej prokuratury - rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę w Smoleńsku. Wyraźnie kłócą się z wersją komisji Macierewicza o eksplozjach na pokładzie. Czy po roku prac specjalny zespół prokuratorów rzeczywiście ustalił coś nowego, czy po prostu musiał ustalić - bo zbliża się smoleńska rocznica?

Jarosław Kaczyński: obecna polska konstytucja jest postkomunistyczna

- Ta konstytucja jest postkomunistyczna - mówi Jarosław Kaczyński o polskiej konstytucji. Teraz jest już jasne, czemu jej nie ceni i nie szanuje. 20-lecie konstytucji rząd zignorował, podobnie jak ignoruje część konstytucyjnych zapisów. PiS mówi jasno: chcemy konstytucję zmienić, a nie świętować. Ale wyborcy większości konstytucyjnej PiS-owi nie dali.

Prognoza pogody na wtorek 4 kwietnia

We wtorek pogodnie, tylko na południu Polski więcej chmur i miejscami opady deszczu (do 5 mm), a w Małopolsce możliwe burze (z opadami do 15 mm). Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 14 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, ale okresami - dość silny.