Najnowsze

Najnowsze

"Nigdy nie było wątpliwości, jeśli chodzi o rekoncesję"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2015 roku zgodziła się na przejęcie TVN-u przez amerykańskich inwestorów. W kolejnych latach KRRiT przedłużała i przyznawała koncesje dla kanałów TVN Discovery. W czwartek w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji odbyły się dwa głosowania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24, ale bez rozstrzygnięcia. Co się zmieniło, że teraz pojawiają się wątpliwości?

Polska przegrała przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

15 tysięcy euro odszkodowania ma dostać od polskiego państwa adwokatka Joanna Reczkowicz - orzekł w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Zdaniem ETPCz Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego naruszyła europejską konwencję o ochronie praw człowieka, a Reczkowicz nie miała zagwarantowanego prawa do sprawiedliwego procesu i bezstronnego sądu.

Przemysław Czarnek pozostanie ministrem edukacji i nauki

Przemysław Czarnek pozostanie ministrem edukacji i nauki. W środę głosami Zjednoczonej Prawicy Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności. Zanim były oklaski i gratulacje dla Czarnka była debata, w w niej mocne argumenty za odwołaniem ministra edukacji i ostre słowa opozycji o "jaskiniowcu", "pogardzie" i "agresji".

Jak PiS walczy z nepotyzmem? Ministerstwo: 13 osób odeszło ze spółek Skarbu Państwa

13 osób odeszło ze spółek Skarbu Państwa - wynika z informacji Ministerstwa Aktywów Państwowych, którego szefem jest Jacek Sasin. Czy to finał realizacji słynnej uchwały o zwalczaniu nepotyzmu w Prawie i Sprawiedliwości? Pytanie jest zasadne, bo Polskie Stronnictwo Ludowe w ostatnich dniach przedstawiło listę "tłustych kotów", na której znalazło się ponad 350 nazwisk.

Prognoza pogody na piątek 23 lipca

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach, Suwalszczyźnie i Podlasiu, 24 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Specustawa o lasach w Sejmie. Pytania o "Lex Izera"

Rządzący chcą wybudować fabrykę, w której będą produkowane samochody elektryczne. Tylko dlaczego pod topór mają przez to pójść setki hektarów lasów? - pytają ekolodzy w związku z wielką inwestycją w Jaworznie i Stalowej Woli, dla której napisano nawet specustawę.

Minister zdrowia zapowiada większe pieniądze dla szpitali. Przedstawił nowy projekt ustawy

W czwartek mister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił główne założenia ustawy o jakości w opiece zdrowotnej. Przepisy zakładają powstanie rejestru działań niepożądanych, funduszu kompensacyjnego i łatwiejsze dochodzenie odszkodowań za błędy medyczne. Ustawa zakłada również zwiększenie finansowana szpitali, które zapewnią pacjentowi wysoką jakość świadczonych usług.

Co Polacy sądzą na temat wolności mediów?

Zdaniem większości Polaków wolność mediów jest jedną z podstawowych wartości demokracji, a media powinny patrzeć politykom na ręce - tak wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24. O tym, jak wygląda codzienność bez wolności słowa wiedzą doskonale opozycjoniści z czasów PRL. Dlatego teraz alarmują w sprawie ustawy anty-TVN.

Wiele miejsc, tysiące uczestników i wspólny cel. TVN24 od lat wspiera Wings for Life

Oryginalna formuła, wyjątkowy cel i największa na świecie skala. Wings For Life to charytatywny bieg, z którego dochód przeznaczony jest na badania mające na celu znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Od lat częścią rodziny Wings for Life jest TVN24. To na antenie naszej stacji można było śledzić zarówno przygotowania do tego wydarzenia, jak i samą rywalizację, której przyświeca tak szczytny cel.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w czwartek przeprowadziła dwa głosowania w sprawie koncesji dla TVN24 - pierwsze dotyczyło wyrażenia zgody na przyznanie koncesji, drugie - odmowie. Obydwa wnioski nie uzyskały wymaganej większości 4 głosów. Również w czwartek w siedzibie KRRiT zjawił się poseł PiS Marek Suski - wnioskodawca ustawy anty-TVN. Jak przekazała rzeczniczka Rady, poseł spotkał się z Elżbietą Więcławską-Sauk, z którą miał rozmawiać na temat przygotowanej nowelizacji.

Europejski Trybunał Praw Człowieka: Izba Dyscyplinarna SN naruszyła prawo do sprawiedliwego procesu

Polska przegrała sprawę przed Europejskiej Trybunałem Praw Człowieka. Orzekł on, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego naruszyła europejską konwencję o ochronie praw człowieka, a dokładniej jej przepis o prawie do sprawiedliwego procesu i bezstronnego sądu. Orzeczenie ma związek ze sprawą adwokatki Joanny Reczkowicz, która złożyła skargę na decyzję Izby Dyscyplinarnej. Reczkowicz ma otrzymać odszkodowanie w wysokości 15 tysięcy euro. Po wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej jest ultimatum Komisji Europejskiej, ale także dylemat pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

"To nie tylko będzie wyrwa, to będzie klęska"

Po 1989 roku działacze Solidarności walczyli, by wolność i niezależność mediów to był w Polsce standard. Dlatego w interesie całego społeczeństwa jest, by tak pozostało. Zdaniem większości Polaków wolność mediów jest jedną z podstawowych wartości demokracji, a media powinny patrzeć politykom na ręce - wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24.

Wieczorem głosowanie w sprawie ministra Czarnka

Debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Przemysława Czarnka ma odbyć się późnym wieczorem. Od razu po debacie odbędzie się głosowanie. Odwołania ministra Czarnka chce opozycja, która podkreśla, że ma on na swoim koncie wiele kontrowersyjnych decyzji i wypowiedzi.

Prognoza pogody na czwartek 22 lipca

W czwartek będzie pogodnie w całej Polsce, ale na zachodzie oraz w Małopolsce, na Podkarpaciu i w Sudetach możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Krakowie do 25 stopni Celsjusza w Warszawie i Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu.

Spada tempo szczepień. "To jest kompletnie niezrozumiałe"

W pełni zaszczepionych osób w Polsce jest ponad 16 milionów. Eksperci alarmują, że to za mało, by mówić o zbiorowej odporności i uniknąć czwartej fali pandemii. Stąd nieustające apele lekarzy, ale też ostrzeżenia. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci trzech osób z powodu COVID-19. Resort zdrowia podkreśla, że blisko 60 procent zakażonych wariantem Delta to osoby do 39. roku życia.

Fabian zaginął pięć lat temu. Policja oferuje nagrodę za informacje

Wielkopolska policja oferuje 10 tysięcy złotych za informacje o losie 17-letniego Fabiana Zydory spod Wrześni. Chłopak zaginął pięć lat temu. Poszedł spotkać się ze kolegami i już nigdy nie wrócił do domu. Policja jest zdeterminowana, by zagadkę zniknięcia nastolatka wyjaśnić. Śledczy podejrzewają, że Fabian został zamordowany, a jego ciało ukryte.

Wieczorem głosowanie w sprawie wotum nieufności dla ministra Czarnka

W środę wieczorem Sejm ma zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Odrzucenie wniosku zarekomendowała we wtorek sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży. Wniosek o odwołanie ministra Czarnka złożyli w czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej. Lista zarzutów opozycji pod adresem ministra jest bardzo długa.

Ustawa anty-TVN trafi do komisji. "Trwa poszukiwanie brakujących głosów"

We wtorek politycy PiS wskazywali, iż plan zakłada, że Sejm zajmie się projektem ustawy anty-TVN jeszcze w tym tygodniu. Jednak w środę rano wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że projekt ustawy będzie rozpatrywany raczej na posiedzeniu Sejmu 11 sierpnia. Obóz władzy walczy o poparcie dla projektu, ale nie wszyscy kolacyjni są na tak. Porozumienie Jarosława Gowina głośno sprzeciwia się propozycjom i zapowiada, że nie poprze projektu w zaproponowanej formie.