Najnowsze

Najnowsze

TVN24 wciąż czeka na decyzję KRRiT. "Od 18 miesięcy mamy do czynienia z bezprawnym działaniem"

Zostało 13 dni do wygaśnięcia koncesji dla TVN24. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 77 procent Polaków uważa, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna przedłużyć koncesję TVN24. W oczekiwaniu na decyzję w tej sprawie ważą się też losy ustawy anty-TVN. W poniedziałek podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności eksperci wskazywali, że przepisy nowelizacji naruszają obowiązujące prawo.

Czerwone punto blokowało przebudowę ulicy w Łodzi. Właściciel nie odpowiadał, ale problem został rozwiązany

Budowniczy, którzy pracują przy remoncie ulicy Traktorowej w Łodzi natknęli się na problem. Ich pracę na placu budowy zablokował mały, czerwony samochód. Nie mogli usunąć auta, bo nie zagrażało ono bezpieczeństwu. Z właścicielem pojazdu również nie udało się skontaktować. W sprawie jednak nastąpił niespodziewany zwrot akcji. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś przestawił auto, a przy okazji zniszczył tak, że samochód stał się wrakiem.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrasta, a tempo szczepień hamuje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 269 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To wzrost względem ubiegłego poniedziałku o 47 procent. Lekarze przyznają, że czwarta fala nabiera rozpędu, w przeciwieństwie do tempa szczepień. W regionalnych danych widać zależność między małą liczbą zaszczepionych, a liczbą nowych zakażeń.

Pytania o rządowy program "Polskie Szwalnie". Opozycja zapowiada wniosek do NIK

Program "Polskie Szwalnie", zainicjowany przez Ministerstwo Rozwoju, kosztował ćwierć miliarda złotych i miał zapewnić produkcję polskich maseczek ochronnych. Tymczasem - jak wynika z ustaleń "Superwizjera" TVN - za kwoty przewyższające ceny rynkowe wytworzono miliony sztuk maseczek, które nie nadają się do użytku, a zakład w Stalowej Woli obecnie nic nie produkuje. Opozycja mówi o marnotrawstwie na wielką skale i zapowiada złożenie do Najwyższej Izby Kontroli wniosku o kontrolę rządowego programu.

Nowe informacje w sprawie śmierć 34-letniego Bartosza. Opublikowano nagrania z karetki

Nowe ustalenia w sprawie śmierci Bartosza z Lubina. Policja twierdziła, że 34-latek, wobec którego funkcjonariusze podjęli interwencję, "miał puls i oddychał". Jednak z nagrań opublikowanych przez onet.pl wynika, że mężczyzna nie żył już przed przyjazdem karetki. - Pojechaliśmy na miejsce tej interwencji i tam się okazało, że pacjent nie żyje - tak relacjonuje ratowniczka.

Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka ogłoszeni błogosławionymi

Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi Kościoła katolickiego. W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna prymasa tysiąclecia i fundatorki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Byli obecni także przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym prezydent Andrzej Duda.

Protest przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu po śmierci 25-letniego Ukraińca

W niedzielę przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu obywatele Ukrainy, Białorusi oraz Polski zorganizowali pokojowy protest przeciwko brutalności policji. Domagają się wyjaśnienia okoliczności śmierci 25-latka z Ukrainy. Dmytro Nikiforenko zmarł 30 sierpnia w izbie wytrzeźwień. Był tam bity przez policjantów, jak wynika z ujawnionego nagrania. Czterech funkcjonariuszy zostało najpierw zawieszonych, potem jeden z nich został zwolniony. Śledztwo trwa.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 września

W poniedziałek na Podkarpaciu i w Małopolsce przelotny deszcz i burze (10-20 mm, porywy wiatru o prędkości do 60-80 km/h). Na pozostałym obszarze Polski pogodnie. Temperatura maksymalna od 18 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

"Warszawiacy pytają się, jak mogą nam pomóc". Drugi dzień białego miasteczka obok kancelarii premiera

"Białe miasteczko 2.0" stanęło w sobotę obok kancelarii premiera po tym, jak pracownicy ochrony zdrowia przeszli w proteście ulicami Warszawy. Medycy zapowiadają, że ich protest będzie trwać, dopóki nie zostaną zrealizowane ich postulaty. Domagają się nie tylko wyższych zarobków, ale zmian prawnych i systemowych. W drugim dniu białego miasteczka medyków odwiedzali mieszkańcy Warszawy, zapewniając o swoim wsparciu.

Błogosławiony Stefan Wyszyński. W Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna

Kardynał Stefan Wyszyński, prymas tysiąclecia, został błogosławionym całego Kościoła rzymskokatolickiego. W czasie Powstania Warszawskiego Stefan Wyszyński był kapelanem Armii Krajowej. Pomagał walczącym i rannym. Po wojnie przewodził polskiemu Kościołowi przez cały okres najmroczniejszych lat komunizmu. Był internowany przez Urząd Bezpieczeństwa, spędził w odosobnieniu 3 lata. Zmarł w 1981 roku. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się osiem lat później i trwał trzydzieści lat. W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna.

Polska miała szyć maseczki. Zakład w Stalowej Woli nic nie szyje, bardzo drogi materiał prawdopodobnie się zmarnował

Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach programu "Polskie Szwalnie" miała zapewnić produkcję polskich maseczek ochronnych. Program został zainicjowany przez Ministerstwo Rozwoju i objęty patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, a jego koszt to ponad ćwierć miliarda złotych. Miał trzy filary: produkcja własna w zakładzie w Stalowej Woli, współpraca z polskimi szwalniami w produkcji maseczek, a także z wyspecjalizowanymi firmami zewnętrznymi. Zakład w Stalowej Woli nic dziś nie produkuje. Materiał kupiony za 50 milionów złotych prawdopodobnie jest przeterminowany i się zmarnuje.

Czy polityka rządu może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 43 procent respondentów uważa, że polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu. Nieco mniej - 41 procent pytanych - nie widzi takiej możliwości. Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak usłyszeliśmy od polityków Zjednoczonej Prawicy o "wojnie hybrydowej", "brukselskiej okupacji" i "drastycznych rozwiązaniach", jakich może trzeba będzie szukać.

Prognoza pogody na niedzielę 12 września

W niedzielę w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, poza tym przelotnie popada deszcz. We wschodniej połowie kraju oraz na południu Polski mogą wystąpić pojedyncze burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na północy i w pasie Polski centralnej do 24 stopni Celsjusza na południu. Powieje umiarkowany, a na północy porywisty wiatr z zachodu.

Półtora roku od ogłoszenia pandemii COVID-19. "Ryzyko cały czas istnieje"

Dokładnie półtora roku temu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 530 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że liczba osób przebywających w szpitalach z powodu COVID-19 to 666, czyli o 168 więcej niż tydzień temu w sobotę. Dlatego eksperci wciąż zachęcają do szczepień. Na dowód ich skuteczności Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalne wyliczenia - wśród zaszczepionych, po upływie czternastu dni od podania ostatniej dawki, koronawirusem zakaziło się mniej niż jeden procent osób.

W sobotę poznamy zwycięzców konkursu głównego Mastercard Off Camera

Finałowy weekend 14. edycji Mastercard Off Camera w Krakowie to ostatnie chwile, by posmakować najlepszego niezależnego kina i ostatnia szansa, by obejrzeć autorskie filmy z całego świata. W sobotę poznamy zwycięzców festiwalu. Ewelina Witenberg rozmawiała z przewodniczącym jury konkursu głównego.

Pytania o działania policjantów na Dolnym Śląsku

Pytania o okoliczności śmierci trzech młodych mężczyzn po trzech rożnych interwencjach policjantów z Dolnego Śląska na przestrzeni jednego tygodnia. Jeden z funkcjonariuszy, którzy 30 sierpnia zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, został zwolniony ze służby. Sprawę bada prokuratura.

Pytania o Polski Ład. "Środki krajowe, mimo buńczucznych deklaracji, po prostu nie wystarczą"

Im bardziej premier Mateusz Morawiecki promuje Polski Ład, tym bardziej opozycja dopytuje o szczegóły i źródła finansowania. A program rządu oparty jest także o środki unijne. Zdaniem ekspertów środki krajowe nie wystarczą na pokrycie wszystkich zapowiedzianych inwestycji. Ratunkiem ma być fundusz odbudowy, ale Polska wciąż czeka na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.