Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 2 grudnia

W czwartek początkowo na północy, a później jedynie na północnym-wschodzie Polski, pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem 1-3 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane z rozpogodzeniami do małego na południowy-zachodzie. Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Suwalszczyźnie do 7 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, miejscami porywy o prędkości do 60-80 km/h.

Spór o Instytut Rodziny i Demografii. "Ludzie na pewno dwa razy zastanowią się, czy chcą mieć potomstwo"

Instytut Rodziny i Demografii ma badać przyczyny spadku dzietności w polskim społeczeństwie. Jego twarzą jest Bartłomiej Wróblewski z PiS, odpowiedzialny za skierowanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w Polsce. Projekt spotkał się z krytyką opozycji. - Dlaczego nie pójdziecie dalej i nie stworzycie Instytutu Szczęścia, Zdrowia i Dobrobytu? - zapytał Paweł Szramka, poseł z koła Polskie Sprawy.

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej weszła w życie

Przepisy nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej weszły w życie. To oznacza, że życie przy granicy z Białorusią jakoś szczególnie się nie zmieni, chociaż stan wyjątkowy się zakończył. W 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje tymczasowy zakaz przebywania. Mieszkańcy, służby i inne wskazane grupy zakaz nie obowiązują, ale dziennikarze muszą występować o pozwolenie.

"Chwycił mnie i wsadził mi język do gardła. Wszyscy się śmiali"

Szokujący raport o warunkach pracy w australijskim parlamencie. Chodzi o molestowanie seksualne i zastraszanie, którego doświadczają parlamentarzyści i szeregowi pracownicy. Nawet co druga osoba padła ofiarą tego typu praktyk. Raport powstawał po tym, jak jedna z asystentek wyznała, że została zgwałcona w biurze ministra. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Są wyniki kontroli NFZ w związku ze śmiercią 30-latki w Pszczynie

Są wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie i niestety wypadają one "kiepsko" dla zespołu, który tam pracował - tak mówi minister zdrowia, bo raport kontroli mówi o błędnych decyzjach. 30-letnia pani Izabela zmarła w 22. tygodniu ciąży. Lekarze zamiast działać - mieli czekać, aż płód umrze.

Prognoza pogody na środę 1 grudnia

W środę w kraju będzie zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Wystąpią opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na drogach będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, z południa. Ciśnienie rośnie.

NFZ zakończył kontrolę po śmierci pani Izabeli

Minister zdrowia w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 poinformował, że resort zna już wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie, gdzie zmarła 30-letnia Izabela, która do placówki trafiła z powodu przedwczesnego odejścia wód płodowych. - To były po prostu błędne decyzje - powiedział szef resortu zdrowia. Na środę na godzinę 11 w centrali NFZ zaplanowana jest konferencja Niedzielskiego, a także Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca i prezesa NFZ Filipa Nowaka. Ma dotyczyć raportu po śmierci 30-latki w pszczyńskim szpitalu.

Koronawirus w Polsce. Ostatniej doby marło 526 osób zakażonych SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek informację o śmierci 526 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Niewiele krajów na świecie wypada pod tym względem tak źle, jak Polska. Scenariusz "szczepienie albo śmierć" - choć brzmi drastycznie - według epidemiologów jest bardzo niż realny.

Od środy wchodzi w życie w Polsce "pakiet alertowy"

Od 1 grudnia wchodzi w życie w Polsce "pakiet alertowy", czyli pakiet pandemicznych obostrzeń. W nim przede wszystkim znajdują się regulacje dotyczące zmniejszenia liczby osób na imprezach - tych oficjalnych i prywatnych - w siłowniach, restauracjach i placówkach kultury. Zaszczepieni nie są wliczani. Tu pojawia się problem, bo nie ma podstaw prawnych, by żądać okazania certyfikatu.

Inflacja w Polsce przyspiesza. Ceny mogą jeszcze wzrosnąć

Inflacja znowu przyspieszyła. Według szacunków GUS w tym miesiącu wzrost cen w ujęciu rocznym wyniósł 7,7 procent. Ekonomiści spodziewali się wzrostu cen, ale nie aż tak wysokiego. Przyjdzie nam jeszcze mocniej zaciskać pasa. Rząd niezmiennie uspokaja.

Po północy przestanie obowiązywać stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Wyjątkowego uspokojenia na granicy Polski z Białorusią nie ma. MON informuje o kolejnym ataku białoruskich służb na służby polskie. Dodatkowo Straż Graniczna przekazuje informacje o kolejnych próbach nielegalnego przedarcia się na terytorium Polski ponad 130 osób. I pod tym względem nowe przepisy, wchodzące w życie od północy, pewnie niewiele zmienią.

Przedsiębiorcy rozczarowani postawą rządu w sprawie nowych obostrzeń

Rząd, obawiając się nowego wariantu koronawirusa, zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Zmieniony został między innymi limit gości w restauracjach, w kinach, teatrach i hotelach. Zmniejszona została również, dopuszczalna liczba klientów centrów handlowych. Ograniczenia nie obejmują osób, które przedstawią certyfikat covidowy. Rządzący oczekują przestrzegania nowych obostrzeń. Pytanie - na jakiej podstawie przedsiębiorcy mają weryfikować certyfikaty covidowe swoich gości.

Rząd wprowadza "alertowy pakiet obostrzeń". Co się zmieni od 1 grudnia?

Rząd wprowadza od 1 grudnia "alertowy pakiet obostrzeń". Polskie władze zdecydowały się na zakaz lotów do siedmiu krajów Afryki, a także na wprowadzenie dodatkowych restrykcji krajowych dotyczących nowych limitów osób w określonych miejscach. Decyzja jest związana nie tylko z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, ale też z obecną sytuacją epidemiczną w kraju. Pojawiają się pytania o to, jak limity mają działać bez podstawy prawnej.

Premier spotkał się z przedstawicielami opozycji w sprawie kryzysu na granicy

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Rozmowy trwały ponad trzy godziny i dotyczyły przede wszystkim sytuacji na granicy z Białorusią. Tymczasem minionej doby na teren Polski próbowały przedostać się 92 osoby. To mniej niż w ostatnich dniach, ale sytuacja na granicy wciąż nie jest stabilna. Stan wyjątkowy przestanie obowiązywać z końcem listopada. We wtorek ruszy sejmowy ekspres legislacyjny związany z nowelizacją ustawy o ochronie granicy.

Izba Dyscyplinarna miała zdecydować o zawieszeniu sędzi ze Słupska. Akta sprawy przejęła pierwsza prezes Sądu Najwyższego

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wciąż działa. W poniedziałek miała rozpatrywać sprawę dotyczącą zawieszenia słupskiej sędzi Agnieszki Niklas-Bibik. Rozprawa została odroczona, bo sędzia złożyła wniosek o rozpatrzenie sprawy przez Izbę Karną. Akta więc przejęła pierwsza prezes Sądu Najwyższego. Tymczasem kara nałożona przez TSUE za działalności Izby Dyscyplinarnej wciąż jest naliczana.

"Nie ma nic gorszego, niż patrzeć na cierpienie własnego dziecka"

"W żadnym wypadku nie możemy mówić o łamaniu prawa" - tak mówi minister sportu Kamil Bortniczuk o doniesieniach Wirtualnej Polski na temat wiceministra w jego resorcie. Dla rodziców chorych dzieci firma Łukasza Mejzy była nadzieją, a metoda leczenia, którą oferowali jego ludzie, przedstawiana była jako jedyna szansa na życie. O tym jak ludzie Mejzy mieli oferować terapię, opowiadają kolejne rodziny.