Najnowsze

Najnowsze

Ruszyła akcja ratunkowa dla himalaistów na zboczu Nanga Parbat

Polscy himalaiści śpieszą na pomoc Polakowi Tomaszowi Mackiewiczowi i Francuzce Elisabeth Revol, którzy utknęli na zboczu Nanga Parbat w Pakistanie. Helikopter nie zdołał wysadzić ratowników tak wysoko, jak chcieli, ale już się wspinają dalej. Najpierw mają dotrzeć do Francuzki, a potem Polaka, który został wyżej i jest w gorszym stanie.

Prognoza pogody na niedzielę 28 stycznia

W niedzielę na ogół pochmurno i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Na Wybrzeżu porywy do 80 km/h. Ciśnienie spada, w południe 1016 hPa.

Ostrzejsze kary za znęcanie się nad zwierzętami

Wszystkie kluby za surowym karaniem oprawców zwierząt. Sejm przegłosował nowelizację prawa. Teraz ten kto zabije czy skrzywdzi zwierzę trafi za kraty na trzy lata. Ponadto sąd będzie orzekał wobec sprawcy obligatoryjną nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt, w wysokości od 1 tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych.

Murowana Goślina: ich domy pochłonął ogień, trwa zbiórka na odbudowę

Spalone domy, pomieszczenia gospodarcze i około czterech milionów złotych strat. Tak wygląda krajobraz po wybuchu gazociągu w Murowanej Goślinie. Część rodzin wróciła już do swoich domów, ale niektóre nie mają do czego wracać. Poszkodowanym wypłacane są pierwsze zasiłki, ale potrzeby są znacznie większe.

Akcja ratunkowa w Himalajach. "Trzymajcie się, idziemy po was"

Koszmarna noc na wysokości ponad 7 tysięcy metrów. Pomoc ruszy dopiero o świcie. Dwójka himalaistów - Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elizabeth Revol - po nieudanym ataku na szczyt Nangar Parbat utknęła. On jest w ciężkim stanie - ma chorobę wysokościową i odmrożenia. Francuska podjęła próbę zejścia do bazy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Libijskie piekło. Handlarze torturują ludzi, by rodziny zapłaciły okup

Imigranci z Sudanu trafiają w ręce libijskich przemytników. Są przez nich torturowani, bici i podpalani. Wszystko rejestruje kamera, a nagrania trafiają do rodzin imigrantów wraz z listem, w którym przemytnicy w zamian za ocalenie ich życia ,żądają okupu. Zdjęcia dla osób o mocnych nerwach. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Jeśli rządzi Kaczyński, to protokół wymaga, żeby spotkać się oficjalnie"

- Jest możliwe spotkanie Rexa Tillersona z Jarosławem Kaczyńskim, dlatego, że Amerykanie wiedzą, jaka jest sytuacja w Polsce. Jeśli rządzi Kaczyński, to protokół wymaga, żeby spotkać się oficjalnie - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz, były premier w "Faktach z Zagranicy TVN24" BiS. Skomentował w ten sposób wizytę sekretarza stanu USA w Polsce. - To będzie ważna rozmowa i ważna wizyta - stwierdził Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera prezes PiS może rozmawiać z Tillersonem o uzbrojeniu, amerykańskich żołnierzach w Polsce, a także o demokracji i o tym, jak się mówi o Polsce na świecie. - Departament Stanu dawał już do zrozumienia, że demokracja w naszym kraju kuleje - podkreślił Marcinkiewicz.

Baranowska o uwięzionych himalaistach: nadzieję trzeba mieć do końca

- Wszystkie ośmiotysięczniki zimą są dużo trudniejsze - powiedziała Kinga Baranowska, himalaistka w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS. Odniosła się do akcji ratunkowej w związku z problemami, które na wysokości około 7400 metrów mają Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elisabeth Revol. - Mamy bardzo mało informacji na temat tej wyprawy. Przypuszczamy, że doszli do jakiegoś momentu i musiał nastąpić odwrót, pewnie z powodu pogarszającego się samopoczucia Tomka - powiedziała Baranowska. - My do końca nie wiemy, czy oni mają jakieś wyposażenie, czy jedli i pili - powiedziała himalaistka. Odniosła się także do prawdopodobnej decyzji Francuzki o powrocie. - Musiała jakąś decyzje podjąć we własnym sumieniu, że albo rusza po pomoc, albo że jest w takim momencie, że sama za chwile będzie jej potrzebować, albo zdecydowała, że z jakiegoś powodu, że tak będzie lepiej. Trudno spekulować, bo nie wiem w jaki oni są stanie zdrowotnym - powiedziała i dodała, że "nadzieję trzeba mieć do końca".

Prognoza pogody na sobotę 27 stycznia

W sobotę na Pomorzu rozpogodzenia. Poza tym zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu oraz mżawka od 1 do 3 milimetrów, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Sąd Apelacyjny zaostrzył wyrok w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

Sad Apelacyjny w Katowicach zaostrzył kary dla dyżurnych ruchu, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie katastrofy pod Szczekocinami. 6 lat więzienia dla Andrzeja N. 3 i pół roku pozbawienia wolności dla Jolanty S. Oboje popełnili rażące błędy, które doprowadziły do tego, że dwa rozpędzone pociągi znalazły się na tym samym torze. Ponad 5 lat temu w wyniku czołowego zderzenia 16 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych. Sąd pierwszej instancji nie miał wątpliwości co do winy oskarżonych, ale wymierzył niższe kary niż chciała prokuratura.

Bezdomny oszczędności oddaje dzieciom po przejściach. "Tak należało zrobić"

Niezwykły darczyńca, który wprawił w osłupienie łódzką fundację. Bezdomny przekazał 1000 zł na Fundację "Słonie na Balkonie", która pomaga dzieciom po traumatycznych przeżyciach. Pan Piotr od lat mieszka w schronisku dla bezdomnych, a pieniądze odkładał z renty. Jak twierdzi nie zrobił nic niezwykłego, po prostu chciał pomóc.

Debata nad zmianami w regulaminie Sejmu

Wyższe kary i mniej możliwości zadawania pytań. Posłowie debatują nad zmianami w regulaminie Sejmu, które dają większe uprawnienia marszałkowi. Na jego wniosek prezydium Sejmu będzie mogło obciąć posłowi nawet trzy miesięczne pensje. Głosowanie w tej sprawie prawdopodobnie już w piątek.

"PiS ma rację, że sędziowie to nadzwyczajna kasta"

- Ludzie z zagranicy tego nie rozumieją. 30 lat temu zmieniano system i o co chodzi, że walczy się z komuną w sądach dopiero teraz - mówił w "Faktach Zagranicy" TVN24 BiS Jan Truszczyński, główny negocjator wejścia Polski do UE. Przekonywał, że dziennikarze i politycy na Zachodzie są dobrze poinformowani o sytuacji w Polsce. O sytuacji polskich sędziów dobrze są też poinformowani sędziowie w innych krajach europejskich, zdaniem drugiego gościa programu, politologa prof. Klausa Bachmanna. - PiS ma racje, że sędziowie to nadzwyczajna kasta. Kasta, która jest powiązana z podobnymi kastami w innych krajach - mówił. - Oni mają koneksje wszędzie. To wątek, gdzie PiS ma rację, ale tego nie kompletnie nie uwzględnił w swojej polityce - dodał.

Klonowanie człowieka w zasięgu ręki? "Za duże koszty pod wszelkimi względami"

- Po to, by uzyskać te dwie małpki, potrzebne było około 300 komórek jajowych i około 60 ciężarnych małp. Urodziły się cztery małpki, dwie z tych komórek zarodkowych, czyli te, wokół których jest szum - podkreśliła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. dr hab. Ewa Bartnik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW. - Jakby ktoś myślał, żeby coś takiego robić z człowiekiem, to by musiał być sadystą albo wariatem. Są za duże koszty pod wszelkimi względami - dodała.

Joachim Brudziński w Sejmie: zero tolerancji dla propagowania ustrojów totalitarnych

- Zero tolerancji dla jakichkolwiek przejawów propagowania i afirmowania zbrodniczych ustrojów totalitarnych - przekonywał w Sejmie szef MSWiA Joachim Brudziński. Według niego nagrane przez "Superwizjer" TVN działania polskich neonazistów stanowią problem wizerunkowy. A zarzuty, że rząd nic z tym nie robi, są - jak powiedział - "aberracyjnie absurdalne".