Najnowsze

Najnowsze

"Opóźnianie zgromadzenia cyklicznego"

Osoby blokujące ostatnią miesięcznicę smoleńską, miały między innymi opóźniać zgromadzenie cykliczne. To usłyszały podczas przesłuchania przez policję. - Nie bardzo wiedzą, co wymyślać - mówi Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP. Policja i prokuratura zajmują się także sobotnimi wydarzeniami w Radomiu. Młodzież Wszechpolska zakłóciła wówczas zgromadzenie Komitetu Obrony Demokracji i pobiła jednego z działaczy. Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, jasno określa winnego - to Platforma Obywatelska, która, jego zdaniem, podburza do awantur na ulicach. Opozycja zarzuca rządzącym tolerowanie agresji, także ze strony policji.

"Narodowcy czuli się bezkarni i zaczęli atakować". PiS: to wpadka policji

W Radomiu napastnicy w czarnych koszulkach pobili działacza Komitetu Obrony Demokracji. Nacjonaliści krzyczeli: "śmierć wrogom ojczyzny!" Stało się to w przeddzień uroczystości ku czci demonstrantów, pobitych przez komunistyczną milicję 41 lat temu. Komitet oskarża rządzących o szczucie, a opozycja pyta, dlaczego policja nie chroni wszystkich?

Hospicjum dla dzieci Świetlikowo w Tychach. "Wielkie serca, ogromny zapał do pracy i cudowna energia".

Hospicjum Świetlikowo w Tychach to miejsce radości dla nieuleczalnie chorych dzieci, a także pomocy dla przemęczonych rodziców. To tam opiekunowie mogą odsapnąć i zebrać siły. To miejsce, które zachęca dzieci do wyjścia z domu. Aby mogło powstać, niezbędna była pomoc, której udzieliła między innymi dziennikarka Martyna Wojciechowska. - Poznałam niesamowitych ludzi, którzy są zdeterminowani, mają wielkie serca, ogromny zapał do pracy i po prostu cudowną energię - mówiła.

Własnoręcznie zbudowali szkutę wiślaną. "Wszystko tak, jak robili to na Wiśle nasi przodkowie"

Spełnione marzenie - szkuta wiślana zbudowana tak, jak się budowało setki lat temu. Amatorzy pełni pasji, odwagi i wytrwałości dopięli swego. Zwodowali łódź i nią pływają. - Nie ma żadnej chemii na tym statku, żadnych lakierów i innych substancji, które by szkodziły środowisku. Wszystko jest tak, jak robili to na Wiśle nasi przodkowie - mówi Marek Miśko z Maszoperii Wiślanej, jeden z autorów łodzi.

Prognoza pogody na poniedziałek 26 czerwca

Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Wybrzeżu pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h.

Odkrycie wrocławskich naukowców. Badają tajemnicę śluzu ślimaków bezmuszlowych

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu badają ślimaki bezmuszlowe. Wśród rolników mają opinię szkodników, ale to się może wkrótce zmienić. Według badaczy, śluz tych ślimaków może znacząco hamować rozwój bakterii, między innymi salmonelli. Naukowcy opatentowali już sposób pobierania, przechowywania i wykorzystana ślimaczego śluzu.

Tragiczny początek wakacji. 4 osoby utonęły

Tragiczny początek wakacji nad wodą. Już 4 osoby utonęły. Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi, jednak wiele osób ignoruje zakazy kąpieli i wybiera miejsca niestrzeżone. To nie jedyny problem. WOPR mówi o brawurze, przecenianiu swoich umiejętności i alkoholu. Ponadto w wielu miejscach w kraju brakuje ratowników.

Polityczna burza po decyzji stołecznego sądu. "Takie personalne ataki są niedopuszczalne"

Po decyzji warszawskiego Sądu Rejonowego o odroczeniu procesu przeciw Trybunałowi Konstytucyjnemu do czasu, aż Sąd Najwyższy rozstrzygnie kwestię prawidłowości wyboru jego prezes, Julii Przyłębskiej, wybuchła burza. Polityczne gromy biją w sędziego Wojciecha Łączewskiego. Zdaniem rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, Waldemara Żurka, "takie ataki personalne są niedopuszczalne". Tymczasem, rządzący politycy zmieniają retorykę. W przeszłości twierdzili, że nie należy dyskutować z decyzją sądu, dziś mówią, że sędzia nie miał prawnych podstaw do takiej decyzji.

Marsz w obronie Puszczy Białowieskiej

W sobotę w Warszawie odbyła się demonstracja przeciwników wycinania Puszczy Białowieskiej. Poszli pod Ministerstwo Środowiska, które przekonuje, że wycinka drzew służy walce z plagą korników, a zgłoszenie Puszczy przez poprzedni rząd na listę dziedzictwa UNESCO było karygodnym błędem. Demonstranci przekonują, że nie jest im "Szyszko jedno", a "Puszcza nie jest plantacją desek".

Prognoza pogody na niedzielę 25 czerwca

W północnej części kraju przelotny deszcz. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 998 hPa.

Policja: kot sołtysa ma być na smyczy. Sprawa trafiła do sądu

Sołtys wsi Dzikowo Iławeckie, Stanisław Baran, ma stanąć przed sądem za to, że jego kot "biega luzem po drodze". Policjanci uznali, że zwierzę powinno być uwiązane na smyczy i nosić kaganiec. Sołtys nie przyjął mandatu i nie zastosował się do poleceń policji. - Właściciel kota miał przedstawiony zarzut, nie przyznał się się do winy i skorzystał z prawa, które mu przysługuje. Odmówił składania wyjaśnień - mówi Marta Kabelis z policji w Bartoszycach. Sprawa trafiła na wokandę. Pierwsza rozprawa ma się odbyć za miesiąc.

Ruszyły wakacyjne kontrole drogowe. Nie wszystkie mają pozytywny rezultat

Początek wakacji oznacza start wzmożonych kontroli drogowych. Kilka tysięcy policjantów i inspektorów wyjechało na polskie drogi, żeby mieć pewność, że urlopowicze bezpiecznie dojadą do celu. Sprawdzają trzeźwość kierowców, przestrzeganie przez nich czasu pracy, jak również, a może przede wszystkim, stan techniczny autokarów, którymi podróżują dzieci. Nie wszystkie pojazdy przeszły kontrole i zamiast w trasę, pojechały do serwisu.

Jurek: Polska powinna wykazać dobrą wolę w sprawie uchodźców

Polska, sprzeciwiając się uzurpacji władzy ze strony Komisji Europejskiej, powinna pokazywać swoją dobrą wolę i prowadzić politykę solidarności. O to od dwóch lat apelowaliśmy - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europoseł Marek Jurek (Prawica RP). - Jest projekt korytarzy humanitarnych proponowany przez Episkopat, który od dawna powinien być realizowany - dodał. Jurek podkreślił jednocześnie, że - w jego przekonaniu - mechanizm relokacji uchodźców proponowany przez Komisję Europejską "nie ma nic wspólnego z solidarnością".

Olechowski: Grupa Wyszehradzka się sypie

Przy okazji wystąpień polskiego rządu w kontrze do niemieckiego stanowiska jesteśmy osamotnieni. Grupa Wyszehradzka się sypie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski. Jego zdaniem Czechy, Słowacja i Węgry naturalnie skłaniają się ku kontaktom z Niemcami. - Ludzie, którzy chcą się wzbogacić, starają się trzymać z bogatymi - podkreślił.

Sędzia zawiesił proces wytoczony Trybunałowi Konstytucyjnemu. Czeka na rozstrzygnięcie w sprawie wyboru prezes

Coraz większy chaos prawny po zmianach w Trybunale Konstytucyjnym. Warszawski sąd rejonowy zawiesił proces wytoczony Trybunałowi, bo nie jest pewien, czy osoba wyznaczona przez obecną prezes Julię Przyłębską może reprezentować TK. Proces został zawieszony do czasu, aż Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy jej wybór na prezesa Trybunału przebiegł zgodnie z prawem. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarzuca sędziemu polityczną stronniczość.

Kolejni policjanci, którzy brali udział w zatrzymaniu Igora Stachowiaka, zwolnieni

Kolejnych czterech policjantów zostało zwolnionych ze służby po ujawnieniu przez "Fakty" TVN nagrania, na którym widać jak był traktowany zatrzymany we Wrocławiu Igor Stachowiak. Po roku śledztwa postępowania dyscyplinarne ruszyły z miejsca. I są kolejne - dotyczą tych, którzy mogli sprawę tuszować. Więcej można byłoby się dowiedzieć z dokumentów, których policja nie ujawnia.

Wielki pożar ciężarówek po kolizji na A2

Ciężarówki w ogniu na A2. W wyniku wypadku doszło do spektakularnego pożaru, który zablokował autostradę w pobliżu Woli Szydłowieckiej (woj. łódzkie). Kierowcy byli trzeźwi, nic im się nie stało. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt24.