Najnowsze

Najnowsze

Idą do pracy już na studiach. By szybciej zdobyć doświadczenie

Studia to już nie tylko nauka i zabawa. Z podjęciem pracy młodzi nie czekają, aż będą absolwentami z wyższym wykształceniem. Zaczynają już teraz, by zarobić i w czasie studiów zadbać o swoje szanse na rynku pracy. Zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności, a dla pracodawcy to też oznacza korzyści.

Zginęli żołnierze, Trump milczał. Gdy zabrał głos, wywołał burzę

W Stanach Zjednoczonych rodziny żołnierzy, którzy zginęli na wojnie to świętość. Prezydenci dzwonią do nich, piszą listy i składają wizyty. Tym razem też jest list, był telefon, ale jest też zgrzyt. Donald Trump najpierw stwierdził, że inni prezydenci przed nim wcale nie dzwonili do rodzin poległych, a kiedy już zadzwonił do żony jednego żołnierzy, który zginął w Afryce, miał powiedzieć, że jej mąż "sam wiedział, na co się pisze".

"Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty"

Nasz rząd uważa, że receptą na problemy Europy jest poluzowanie Europy, a Europa ma odwrotne zdanie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Jego zdaniem polski rząd podchodzi do Unii roszczeniowo. - Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty - stwierdził. Drugi gość programu, politolog Marek Migalski, podkreślił, że w Unii są "specyficzne" metody uprawiania polityki, "inne niż te na Wiejskiej". - Tusk dość szybko zrozumiał mechanizmy rządzące Unią - dodał.

"Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć złoty środek"

- Nie ma problemu z brakiem informacji, mamy problem z ilością informacji - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Tematem rozmowy było zapobieganie atakom terrorystycznym. Jak tłumaczył drugi gość programu, Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW, analiza dostępnych danych z internetu kosztuje "czas i pracę odpowiednich ludzi". Stąd apel brytyjskich służb do firm technologicznych. - To jest kwestia przerzucania się kosztami związanymi ze sprawdzaniem tego, co dzieje się w internecie - tłumaczył Sokołowski. - Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć ten złoty środek - ocenił Liedel.

Młody owczarek porzucony w lesie. "Widok był bardzo przykry"

Jest pogodny i uwielbia się bawić, ale w sobotę nie mógł ruszyć nawet głową, bo tak mocno przypięty był do drzewa. W lesie czekał na pomoc i wył wniebogłosy. Pani wyrzuciła go z domu, bo jej dom okazał się za mały. Kobieta usłyszała już zarzuty i teraz swój dom może zamienić na więzienie.

Prognoza pogody na czwartek 19 października

W czwartek na północy Polski więcej chmur, na Wybrzeżu możliwy niewielki deszcz. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, ale rano liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr z kierunków wschodnich, tylko na zachodzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Ryzykują życie dla fajnej foty na "fejsa"

Otwierają włazy, wchodzą do kanałów i robią zdjęcia. Po co? Żeby pochwalić się w mediach społecznościowych. Przedstawiciele łódzkich wodociągów mówią o nowej, bezmyślnej modzie, która może skończyć tragedią.

Sfałszowane dane i zlepek kilkunastu tożsamości. Małżeństwo oszukiwało "na aktora"

Ukradli wizerunek amerykańskich i polskich aktorów, żeby w internecie sprzedawać podrobione zegarki, biżuterię czy żarówki do samochodów. Taki scenariusz na biznes wymyśliło sobie małżeństwo 30-latków z Łodzi. Oszukali klientów na ponad 250 tysięcy złotych. Teraz usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami i wprowadzenia na rynek podróbek.

Rezydenci zmieniają miejsce protestu. Karczewski: sytuacja nie eskaluje

Głodówka lekarzy - dzień siedemnasty. Rezydenci zmieniają miejsce protestu, ale nie zmieniają postulatów. Niezmienna jest też ich determinacja. Zwłaszcza, że do strajku dołączają inne zawody medyczne i inne miasta. Od wtorku siedem osób głoduje w Szczecinie. Coraz głośniej słychać hasło "strajk generalny". Co na to rządzący? Według marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, nie ma żadnej eskalacji protestu.

Wieki potyczek i krzesło "posła Lechistanu". Historia relacji polsko-tureckich

Wielu polskich polityków krytykuje obecne władze Turcji, nie zmienia to jednak faktu, że w czasach zaborów to było jedyne państwo, które nie uznawało nieistnienia Polski. Przez wszystkie 123 lata - według legendy - na dworze sułtana zawsze oczekiwano na ambasadora Lechistanu, a w skarbcu przechowywano klucz do naszej ambasady, który zwrócono od razu, gdy Polska odzyskała niepodległość. Jak przez lata wyglądały polsko-tureckie relacje?

"Z reguły przywódcy państw nie są ludźmi moralnymi"

Prezydent Turcji jest tak samo dobrym przywódcą państwa jak każdy inni. Z reguły przywódcy państw nie są ludźmi moralnymi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były polityk Jan Rokita, komentując wizytę Recepa Erdogana w Polsce. - Historia ostatniego półwiecza bardzo jasno uzmysławia, że Zachód po II wojnie światowej sprzymierzając się z Turcją, nie oczekiwał nigdy od niej przestrzegania standardów demokratycznych - ocenił. Zdaniem Rokity "był taki moment po 1990 roku" gdy było realne, by Turcja weszła do Unii Europejskiej i fakt, że tak się nie stało "to był błąd", który wynikał przede wszystkim z "blokady Niemiec".

Wyrok za negowanie Holokaustu. "Wracają stare legendy o tym, że tylko Hitler był zły"

Są osoby, które nie absorbują wiedzy, która jest dla nich niewygodna - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS historyk prof. Andrzej Paczkowski komentując sprawę 88-letniej Ursuli Haverbeck-Wetzel, która wielokrotnie negowała Holokaust. - Takie osoby można liczyć w tysiącach. Oni się raczej nie ujawniają, tak jak ona - stwierdził z kolei politolog prof. Klaus Bachmann z Uniwersytetu SWPS. Zdaniem politologa coraz częstsze będą nieprawdziwe hasła dotyczące historii. - Wracają stare legendy o tym, że tylko Hitler był zły i wodził Niemców za nos - zauważył Bachmann.

Pijana sędzia spowodowała wypadek. Nie orzeka, pensję pobiera

Była przewodnicząca wydziału cywilnego w Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich Beata B. prowadziła pod wpływem alkoholu i w kodeksie są na to odpowiednie paragrafy. Pytanie, czy w pracy są za to odpowiednie konsekwencje? Pani sędzia jest odsunięta od orzekania, ale nie od pensji.

Prognoza pogody na środę 18 października

Środa będzie pochmurna, ale miejscami słoneczna. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe 1003 hPa.

"Decyzja spontaniczna". Polscy fani wspierają Kubicę

Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1? Duży wpływ na to mogą mieć testy na torze Hungaroring. Polski kierowca testuje bolid Formuły 1 zespołu Williams. Brytyjczycy kompletują obsadę na przyszły sezon. Na Węgry udali się też polscy kibice, którzy chcą wesprzeć Kubicę.