Najnowsze

Najnowsze

"Historia i kasa". Sto dni premiera Morawieckiego

Mija sto dni od chwili objęcia posady szefa rządu przez Mateusza Morawieckiego. 8 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier został desygnowany na premiera. Zastąpił Beatę Szydło, która dzień wcześniej złożyła swoja rezygnację. Jakie są jego największe sukcesy, najważniejsze decyzje i najpoważniejsze kryzysy?

Trichoskopia ratunkiem dla włosów. Ta metoda może zahamować łysienie

Są tacy, którzy twierdzą, że łyse jest piękne. Ale dla wielu utrata włosów to poważny życiowy problem. Dotyka co trzecią kobietę i połowę mężczyzn przed pięćdziesiątką. Lekarze podpowiadają, że szczegółowe badanie wnętrza włosa pomaga zahamować proces łysienia. Trichoskopia - metoda opracowana przez prof. Lidię Rudnicką - ocenia, jaka jest przyczyna wypadania włosów oraz jakie badania dodatkowo trzeba zrobić.

Prognoza pogody na niedzielę 18 marca

W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne; od małego na północy do całkowitego na południu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach może powodować zawieje śnieżne, a jego prędkość osiągnąć 60 km/h.

Zielone drinki i kultowe tańce. Obchody Dnia Świętego Patryka

Patron Irlandii, Nigerii, górników i fryzjerów ma w sobotę święto - Dzień Świętego Patryka. W wielu miejscach na świecie celebrowany jest m.in. w pubach, w których z tej okazji trunki zmieniają kolor na zielony. Są też tradycyjne irlandzkie tańce - także w Białymstoku.

Rokita: Moskwa znajduje się w coraz głębszej defensywie

- Od czasu, kiedy Rosja interweniowała na Ukrainie, w Donbasie, zajęła Krym, to cały czas mamy do czynienia z taką sytuacją, w której nie ma żadnych przełomowych kroków ze strony Zachodu, które wypychałyby Rosję ze światowej sceny politycznej - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentator polityczny Jan Maria Rokita. Jak jednak zaznaczył, izolacja Rosji to proces powolny, ale postępujący. - Kolejne delikatne, pełne wahań restrykcje wobec Rosji podejmowane przez Zachód powodują, że Moskwa się znajduje na arenie międzynarodowej, w gruncie rzeczy, przynajmniej w stosunkach z Zachodem, w coraz głębszej defensywie - ocenił. Zdaniem Rokity otrucie Siergieja Skripala będzie skutkowało pogłębieniem się tego niekorzystnego dla Putina procesu.

"Jeśli politycy będą wchodzić w buty historyków, doprowadzi to do katastrofy"

- Jeśli politycy będą wchodzić w buty historyków, to doprowadzi to do katastrofy w naszych dwustronnych stosunkach. Potrzebujemy koalicji między naszymi państwami, sojuszu dwóch silnych państw - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. - Chciałbym zwrócić się z uprzejmą prośbą do moich polskich przyjaciół: nie odwracajcie się od Ukrainy - zaapelował. W rozmowie z Jackiem Stawiskim poruszył też sprawę otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii.

Lobby myśliwskie przegrało w Senacie

Myśliwskie lobby do ostatniej chwili trzymało się mocno i szło nawet na starcie z prezesem Kaczyńskim. W Senacie zmieniono kilka ważnych poselskich zapisów, które w ostatecznym głosowaniu jednak przepadły. Przeciwnicy polowań górą, myśliwi w odwrocie.

Prognoza pogody na sobotę 17 marca

W sobotę na północy Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 w skali Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni, może powodować zawieje śnieżne.

Pokaz koni arabskich przeniesiony do Warszawy. "To nóż wbity między żebra"

To koniec blisko 40 lat tradycji Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. W tym roku pokazy, które są jednym z głównych wydarzeń święta konia arabskiego, mają zostać przeniesione do stolicy. Na swojej stronie internetowej poinformował o tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - instytucja sprawująca pieczę nad stadninami. Wszystko to w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy protestują.

Słyną z pomagania zwierzętom. Teraz ruszają z nowym projektem

Psy, koty, bociany, węże, wilki, a nawet niedźwiedzie - pomogą wszystkiemu, co ma cztery łapy, lata, biega lub skacze. Weterynarze z lecznicy "Ada" w Przemyślu słyną z miłości do zwierząt. Teraz być może zasłyną kolejną swoją inicjatywą - chcą otworzyć prawdziwy psi azyl, nie zwykłe schronisko. Miejsce, gdzie każdy pies będzie miał swój pokój i kanapę, zanim trafi do kochającego domu. Żeby mogli dalej pomagać zwierzakom potrzebują jednak wsparcia.

Miller o wizycie kanclerz Niemiec: to się nie może zakończyć pozytywnie

- Nie ulega wątpliwości, że głównym partnerem pani Merkel będzie prezydent i rząd Francji, ale Polska ma szansę żeby również być w centrum uwagi. Chyba, że po tej wizycie kanclerz dojdzie do wniosku, że nie ma partnerów w Warszawie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Leszek Miller, komentując piątkowy przyjazd szefa niemieckiej dyplomacji oraz doniesienia niemieckiej prasy o tym, że za kilka dni Angela Merkel ma odwiedzić Polskę. Zdaniem byłego premiera wizyty niemieckich polityków w Polsce "to są próby wyrobienia sobie poglądów, czy w nowym rozdaniu jest możliwe porozumienie się z rządem premiera Morawieckiego". - Od wizyty kanclerz na pewno będzie wiele zależeć, ale mnie się wydaje, że to się nie może zakończyć pozytywnie - stwierdził były premier.

Nowak: sytuacja nie doprowadzi do nowej zimnej wojny

- Fakt, że Rosja poprosiła o prowadzenie obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ przy otwartych drzwiach może świadczyć o tym, że mamy znacznie poważniejszy problem, do którego Rosjanie nie chcą się przyznać - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS gen. Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych, komentując sytuację międzynarodową po zatruciu byłego agenta rosyjskiego na Wyspach. Zastanawiał się, czy to oznacza, iż Rosja straciła kontrolę nad bojowymi substancjami chemicznymi. - Po raz pierwszy na obszarze NATO pojawił się środek, który jest zakazany wszystkimi traktatami - podkreśli z kolei Jerzy Maria Nowak, były ambasador RP przy NATO. Dodał, że to właśnie dlatego sytuacja jest tak poważnie dyskutowana na forum międzynarodowym. - Nie doprowadzi to jednak do nowej zimnej wojny - uspokajał.

Tomasz Komenda wyszedł na wolność. "Długo będą się lały łzy szczęścia"

Tomasz Komenda, który niesłusznie skazany spędził w więzieniu 18 lat, wyszedł w czwartek na wolność. Nie został jeszcze oczyszczony z zarzutów gwałtu i zabójstwa. Tę decyzję ma podjąć Sąd Najwyższy. O niewinności Komendy przekonuje prokuratura, której śledztwo wykazało, że przed laty popełniono mnóstwo błędów. Rozmowa z Tomaszem Komendą w czwartek w programie "Uwaga" w TVN o 19:50.