Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 10 października

Wtorek będzie pochmurny i deszczowy. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 października

W poniedziałek na zachodzie i południu Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 mm, a na północnym wschodzie kraju do 10 mm. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i 11 stopni Celsjusza w centrum kraju do 14 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, na Wybrzeżu północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach do 60 km/h, a na Pomorzu i Wybrzeżu do 70-90 km/h.

19 lat temu zabił i oskórował dziewczynę. Trafił do aresztu

Jest decyzja sądu o areszcie tymczasowym dla Roberta J., podejrzanego o dokonanie makabrycznej zbrodni - znęcania się nad studentką, zabicie i zdjęcie jej skory. Ta sprawa nie była wyjaśniona przez 19 lat. Policyjne archiwum X jest przekonane, że teraz doszło do przełomu. Więcej na ten temat w "Superwizjerze", w TVN24, o godzinie 20:00.

Prognoza pogody na niedzielę 8 października

W niedzielę przelotne opady deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna w dzień od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W górach zjawiska fenowe. Na Śnieżce porywy do 110 km/h, a na Kasprowym Wierchu do 90 km/h.

"Nie sądzę, by jakikolwiek pilot zdecydował się na lądowanie powyżej limitacji"

- Są pewne limity, w których możemy się poruszać jako piloci - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS pilot liniowy kpt. Dominik Punda, mówiąc o lądowaniu przy dużym wietrze. Tłumaczył, że piloci biorą pod uwagę "kierunek i siłę wiatru, w zależności od typu samolotu". - Nie sądzę, żeby jakikolwiek pilot zdecydował się na lądowanie powyżej limitacji - dodał. Drugi gość programu, była stewardessa Katarzyna Richter, wyznała, że w swojej karierze miała wiele lądowań przy dużym wietrze. - W rzeczywistości wygląda to mniej dramatycznie niż na filmie - stwierdziła.

"Człowiek nigdy nie wyrzekł się broni sam z siebie"

- Moim zdaniem żaden traktat nie doprowadzi do likwidacji broni atomowej - podkreślił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS gen. Stanisław Koziej, były wiceszef MON. Jego zdaniem, Pokojowa Nagroda Nobla dla Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej to szlachetna inicjatywa, ale nie w sferze realnej polityki. - Historia pokazuje, że nigdy człowiek nie wyrzekł się broni sam z siebie. Broń atomowa zniknie, gdy człowiek wymyśli gorszą - dodał ekspert. Innego zdania jest drugi gość programu, Piotr Ikonowicz z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. - Żyjemy w świecie, w którym dwóch ludzi - Donald Trump i Kim Dzong Un - trzyma nerwowo palce na guzikach atomowych. W Radzie Bezpieczeństwa ONZ wszyscy stali członkowie są największymi eksporterami broni. To dowodzi tego, że demokracja w tej kwestii nie działa - uważa aktywista. Podkreślił, że koncerny zbrojeniowe dodatkowo napędzają psychologię strachu, by ktoś zarabiał na handlu bronią. - Jak upadł ZSRR, był moment, by rozwiązać NATO i zacząć rozbrojenie masowe - zaznaczył Ikonowicz.

Dyskusja o przyszłości sądów. Spotkanie Duda-Kaczyński

Prezes u prezydenta. W piątek po południu rozpoczęło się spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim, który w piątek po 17:00 przyjechał z polityczną ofertą i odpowiedzią na prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Prognoza pogody na sobotę 7 października

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu do 1-5 mm, a po południu na Wybrzeżu, Pomorzu i krańcach zachodnich kraju opady deszczu do 5-10 mm. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w centrum kraju do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, a na Pomorzu Zachodnim do 60-70 km/h.

Przed wizytą w Belwederze, Jarosław Kaczyński rozmawiał z ministrem sprawiedliwości

Na dwie godziny przed spotkaniem Kaczyński-Duda, do siedziby PiS przyjechał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Rozmawiał tam z liderem partii rządzącej. Jak będą wyglądały negocjacje z prezydentem? Kto, z czego i dla czego jest w stanie zrezygnować? O godzinie 17:00 w piątek ma się rozpocząć trzecia tura rozmów prezesa PiS z prezydentem w sprawie zmian w sądownictwie. W dniu, w którym Sąd Najwyższy krytycznie ocenił prezydenckie propozycje zmian we własnym projekcie ustawy.

Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

Dwie osoby nie żyją, a 39 jest rannych. Strażacy pracują nad usuwaniem skutków silnych podmuchów wiatru. Tylko do tej pory interweniowali 10 tysięcy razy. Najwięcej zniszczeń jest w zachodniej Polsce. Ponadto 800 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Dobra wiadomość jest taka, że wietrzna pogoda zaczyna się stabilizować.

"II wojna światowa się nie skończyła, ona się nigdy nie skończy"

Nie ma wątpliwości, że Unia Europejska jest bardzo ważna dla polskiego narodu i dla Polski, nie tylko gospodarczo. Polska jest też bardzo ważna dla Unii, zwłaszcza po Brexicie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. - Warto prowadzić dialog taki, żeby dojść do porozumienia - dodał, komentując możliwe scenariusze dotyczące przyszłości jedności Europy i podkreślił, że dialog ten powinien być szczery. - Nie ma niemożliwych spraw - ocenił pytany, czy jego zdaniem możliwe jest rozpracowanie konfliktu między Polską a KE. Dyplomata odniósł się także do kwestii reparacji wojennych. - II wojna światowa się nie skończyła, ona się nigdy nie skończy - ocenił profesor, i dodał, że "wszystko się zmieniło", ale "dla Polski i dla Żydów - z różnych powodów - II wojna światowa się nie skończyła".

"Żołnierze są szczególnie narażeni na ataki hakerów"

- O tym, że hakerzy atakują żołnierzy, już od dawna wiemy - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa. Jego zdaniem za atakami na żołnierzy NATO mogą stać grupy hakerów bezpośrednio powiązanych z rosyjskim wywiadem. - Jeżeli oni wykonują polecenia GRU, to jest całkowita podległość służbowa i wykonują oni polecenia polityczne kierownictwa rosyjskiego - dodał.