Mieli być bici, zamykani w klatkach i przywiązywani do łóżek. Dramat podopiecznych DPS-u w Jordanowie

Horror pensjonariuszek w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie prowadzonym przez siostry zakonne. W domu mieszkają dziewczynki i kobiety niepełnosprawne intelektualnie. Przez miały być bite, zamykane w klatce czy przywiązywane do łóżek. Pierwsze informacje o tym, że w domu źle się dzieje, dotarły do nadzorujących go urzędników dwa lata temu, ale sprawa ucichła aż do teraz.

Rząd obiecuje gwarantowaną cenę węgla. Co z rezerwami?

Rząd przyjął ustawę, w której gwarantuje odbiorcom indywidualnym cenę tony węgla. To 996 złotych za tonę, ale do kupna 3 ton w tej cenie potrzebne będą specjalne zaświadczenia. Rząd dopłaci firmom, które będą sprzedawać węgiel w obniżonej cenie, ale nie ma gwarancji, że surowca w ogóle starczy.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, w jakie obligacje zainwestował

Premier Mateusz Morawiecki po blisko dwóch tygodniach odpowiedział na pytanie, jakiego typu obligacje kupił. Pierwsze to 3-letnie, a drugie 4-letnie. Premier inwestycję podzielił po równo - na każde wydał po 2 miliony 300 tysięcy złotych. Ponadto Mateusz Morawiecki zaprzecza, że zakup miał związek z jego wiedzą o nadchodzącej inflacji. Pytań o oświadczenie majątkowe szefa rządu jest znacznie więcej.

Kolejna ofiara śmiertelna spożycia denaturatu

Zmarł jeden z dwóch ciężko zatrutych mężczyzn, którzy kilka dni temu trafili do szpitala w Dąbrowie Górniczej po spożyciu denaturatu. O życie drugiego lekarze walczą. Policja apeluje, żeby każdy, kto w rejonie Dąbrowy po 25 maja kupił denaturat, zgłosił się do komendy.

Ceny mieszkań wciąż rosną

Ceny na rynku nieruchomości ciągle utrzymują się na wysokim poziomie. W całej Polsce, jak wynika z raportu Expander, ceny mieszkań wzrosły średnio o prawie 18 procent. Z kolei coraz wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych spowodowało spadek zainteresowania kupnem mieszkania.

Ratownicy apelują o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą

Od czerwca utonęło już 16 osób, choć sezon dopiero się zaczyna. Od środy - 15 czerwca - zostaną otwarte kąpieliska w Trójmieście czy w Międzyzdrojach. Ratownicy już teraz apelują o rozsądek i przypominają - czego nad wodą i w wodzie robić absolutnie nie wolno.

Jarosław Kaczyński ma odjeść z rządu

Jarosław Kaczyński wkrótce ma odejść z rządu. Po półtora roku sprawowania funkcji wicepremiera temat dymisji wraca. Sam prezes PiS nie kryje się z tym, że chce zrezygnować, ale zaleca "cierpliwość".

Kto odpowie za dramat dzieci z Jordanowa?

Gehenna dzieci z Jordanowa trwała latami, a skala okrucieństwa, jakiego doświadczały, poraża. Dwie zakonnice z Domu Pomocy Społecznej dla osób z niepełnosprawnościami już usłyszały zarzuty, ale pytań o odpowiedzialność za to piekło jest więcej. Decyzją minister rodziny - kontrole wejdą do wszystkich DPS-ów na terenie całego kraju.

Zerwany dach wypożyczalni narciarskiej zabił trzy osoby. Jest wyrok sądu

W lutym 2020 roku zerwany dach z wypożyczali sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej zabił trzy kobiety - 52-latkę i jej dwie córki w wieku 15 i 21 lat. Teraz przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciele wypożyczalni nart i właściciel firmy budowlanej zostali skazani na rok i sześć miesięcy więzienia. Mają też wypłacić solidarnie pokrzywdzonym 1,5 miliona złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Kierowcy próbowali ominąć korek na S7, jadąc pod prąd korytarzem życia

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowców w „korytarzu życia” zarejestrował jeden z widzów TVN24. Przejazd utworzony dla służb ratunkowych niektórzy kierujący postanowili wykorzystać do ucieczki z korka. Problem nie jest nowy i chociaż polscy kierowcy coraz lepiej zachowują się na drogach, to nadal zdarzają się tak skandaliczne sytuacje.

Wypłata unijnych środków wciąż pod znakiem zapytania

W ubiegłem tygodniu Sejm odrzucił większość kluczowych poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz nowela czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, a rząd na wypłatę środków funduszu odbudowy. Ale ta kwestia - zdaniem opozycji - jest pod znakiem zapytania. Profesor Adam Strzembosz uchyla furtkę, która może być wyjściem z tej sytuacji.

Naczelniczka poczty w Pacanowie wróciła do pracy

Naczelniczka poczty w Pacanowie w poniedziałek rano wróciła do pracy. Kobieta wcześniej poskarżyła się byłemu ministrowi Michałowi Cielakowi na drożynę, kiedy pojawił się on w placówce. Polityk miał interweniować w sprawie pracownicy, a kobiecie miało grozić zwolnienie dyscyplinarne. Stanowisko jednak, zamiast naczelniczki, stracił minister Cieślak.

Członek Rady Polityki Pieniężnej: rząd nam przeszkadza w walce z inflacją

Prezes NBP Adam Glapiński obiecuje, że zbliżamy się do zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych. - Szanse na to są bardzo małe - ripostuje członek RPP Ludwik Kotecki i dodaje, że to "rząd przeszkadza w walce z inflacją". Ponadto jego zdaniem inflacja chwilowo się ustabilizuje, ale na początku przyszłego roku znowu wystrzeli i to mogą być jeszcze wyższe poziomy niż teraz.

Reprezentacja Polski zremisowała w meczu z Holandią

Kibice polskiej reprezentacji na mecz z Holandią czekali z mieszanymi uczuciami. Po porażce z Belgią, która wcześniej wysoko pokonała Holandię, mogliśmy spodziewać się najgorszego. Tym bardziej, że trener Czesław Michniewicz do gry nie wystawił Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie Polska w meczu z Holandią prowadziła 2:0. Mecz zakończył się jednak remisem.