Nie ustają problemy w szpitalach. Kolejni lekarze wypowiadają klauzule opt-out

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w związku z trudną sytuacja szpitali w całym kraju. Od nowego roku w niektórych placówkach może zabraknąć lekarzy. Specjaliści i rezydenci w ramach protestu nie chcą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu i wypowiadają klauzulę opt-out, która im to umożliwiała.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.

Zamiast na śmietnik do rąk potrzebujących. Trwa zbiórka świątecznej żywności

Na święta kupujemy za dużo jedzenia, a tuż po nich w wielu przypadkach część z zapasów trafia do śmietnika. Nie musi tak być. W całej Polsce po raz szósty ruszyła akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi". W ciągu najbliższych trzech dni wystarczy zanieść jedzenie do punktu zbiórki, zadzwonić albo wypełnić internetowy formularz. Wolontariusze odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym.

Trwają zdjęcia do świątecznej komedii "Miłość jest wszystkim"

TVN pracuje nad nową komedią świąteczną pt. "Miłość jest wszystkim". W roli głównej Olaf Lubaszenko. W pozostałych między innymi Mateusz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie przedświątecznej gorączki. Film wejdzie do kin dopiero za rok, ale właśnie trwają zdjęcia i mieliśmy okazję się nim przyjrzeć.

Bańka pękła. Cena Bitcoina szybko spada

W piątek gwałtownie spadły ceny Bitcoina. Kryptowaluta straciła niemal jedną trzecią wartości. Jeszcze na początku tygodnia jeden kosztował blisko 70 tysięcy złotych. Od początku roku można było na nich zarobić ponad tysiąc procent. Eksperci i instytucje nadzoru przestrzegają jednak, że inwestowanie w wirtualny pieniądz to ogromne ryzyko, które w konsekwencji skutkować może wielkimi stratami.

Pogłębia się kryzys w szpitalach po wypowiedzeniu przez lekarzy klauzul opt-out

Lekarzy brakuje, a kolejne szpitale są w zawieszeniu. Wszystko po tym, jak lekarze w ramach protestu zaczęli zawieszać tzw klauzule opt-out, które pozwalały im na pracę ponad normę. Beskidzki oddział onkologii w Bielsku-Białej zawiesza pracę na najbliższe trzy miesiące, z oddziału wewnętrznego w Oleśnie pacjenci przewożeni są do innych szpitali, a pielęgniarki boją się, że stracą pracę. Część lekarzy złożyła wypowiedzenia - domaga się wyższych wynagrodzeń, ale to ponad możliwości szpitala.

Senat pracuje nad kodeksem wyborczym. Ma wrócić głosowanie korespondencyjne

Senat decyduje o zmianach w Kodeksie wyborczym. W projekcie PiS jest nowa definicja znaku X. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej wprowadzi to chaos. Są nowe uprawnienia dla szefa MSWIA. Ma pozostać głosowanie korespondencyjne. W Sejmie posłowie PiS je zlikwidowali, w izbie wyższej - senatorowie partii rządzącej chcą je przywrócić.

Premier Wielkiej Brytanii w Polsce. Jednym z tematów współpraca w sprawach bezpieczeństwa

Brexitowe negocjacje, samo wyjście Londynu z UE i przyszłość Polaków - dziś żyjących i pracujących na Wyspach to jedne z najważniejszych spraw w negocjacjach między Polską a Wielką Brytanią. Ale nie mniej ważne są także te dotyczące bezpieczeństwa. Brytyjska premier przyjechała do Warszawy z najważniejszymi członkami swojego rządu, by podpisać dwustronny pakt bezpieczeństwa i obrony.

"Ja nawet nie wiem jakie są zarzuty". Senator Kogut bez immunitetu

Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich pozytywnie zaopiniowała rezygnację z immunitetu złożoną przez senatora Stanisława Koguta. Jeszcze w środę Prokuratura Krajowa ma podjąć decyzję czy skieruje do sądu wniosek o jego areszt. To efekt śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które we wtorek zatrzymało syna senatora PiS-u i cztery inne osoby.

Pierwsze posiedzenie rządu Morawieckiego. Zabrakło Beaty Szydło

Premier Mateusz Morawiecki po raz pierwszy poprowadził posiedzenie swojego rządu. A w nim znalazły się nowe twarze m.in. Marek Suski z funkcją szefa gabinetu politycznego premiera. Opozycja podkreśla, że nominacje rządowe to sprytny ruch prezesa PiS, żeby kontrolować poczynania nowego szefa rady ministrów. A za wszystko zapłacą podatnicy.

Apele o kolejne weta w sprawie ustaw sądowych. "Prezydent wie, co robi"

Środowiska prawnicze znów apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie sądowych ustaw. Takie stanowisko wyraziło m.in. Amerykańskie Stowarzyszenie Prawników oraz Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prawnicze autorytety i demonstrujący na ulicach polskich miast są przeciwko ustawom o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Głosy z Pałacu Prezydenckiego są jednak w jednym tonie. Niewykluczone, że Andrzej Duda podpisze ustawy jeszcze przed Świętami.

"Pan ma psa, a kot ma swojego pana." Wyrok w sprawie wyjedzenia rybek

Mieszkańcowi wrocławskiego Ołtaszyna podpadły dwie kotki sąsiada: Lulu i Miłka. Mężczyzna twierdzi, że czworonogi wyjadały z jego oczka wodnego rybki. Cała sprawa trafiła do sądu, a w czerwcu właściciel kotów, został uznany za winnego tego, że nie dopilnował swoich pupilek. Mężczyzna się odwołał, a w poniedziałek w tej sprawie zapadł wyrok przed sądem.

"Jesteście elitą armii i elitą narodu". Oficerskie awanse z rąk ministra Macierewicza

Prawie 200 żołnierzy rezerwy otrzymało w niedzielę promocję na pierwszy stopień oficerski. W uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie wziął udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Przy tej okazji przyznał on złote medale za zasługi dla obronności kraju dla kopalni "Wujek" oraz Stoczni Gdańskiej i Stoczni Szczecińskiej. Szef MON mówił do żołnierzy o ich dziedzictwie i o tym, że powinni być wzorem dla innych.

Hodowane na futro cudem uniknęły śmierci. Lisi azyl pod Warszawą

Przerażone i okaleczone lisy na fermach często przeżywają koszmar. Spokój i równowagę odzyskują w Korabiewicach pod Warszawą. Zwierzęta, które cudem uniknęły śmierci na futrzarskich fermach, nie poradziłyby sobie na wolności. W lisim azylu, który założyła pani Monika, mogą liczyć nie tylko na opiekę, ale przede wszystkim na miłość człowieka.

Od "Szlachetnej Paczki" do nowego domu. Dobroczyńcy odmienili życie pani Anieli

W ramach "Szlachetniej Paczki" młode małżeństwo z Lubaczowa na Podkarpaciu miało podarować 80-letniej kobiecie szafę, trochę jedzenia i środków czystości. Ostatecznie skończyło się na budowie nowego domu. Wystarczyło kilkanaście rąk do pracy i kilkudziesięciu darczyńców, żeby w ciągu sześciu dni odmienić życie starszej kobiety.

Obchody rocznicy Grudnia '70. Premier skrytykował wymiar sprawiedliwości III RP

To był czarny czwartek. Wojsko PRL strzelało do idących do pracy stoczniowców. Mija 47 lat od krwawej pacyfikacji protestów robotniczych na Wybrzeżu. Niedzielne obchody tamtych wydarzeń dzielą polityków. Premier Mateusz Morawiecki mówi o nierozliczonych zbrodniarzach PRL-u, odnosząc się do obecnego wymiaru sprawiedliwości. Natomiast Platforma Obywatelska podkreśla, że to były obchody jednej partii.