Ministerstwo wprowadza nowy podatek. Żeglarze: będziemy pływać do Niemiec

Wraca temat podatku wodnego. Obawy żeglarzy budzi projekt nowelizacji ustawy "Prawo wodne", który trafił do Sejmu pod koniec kwietnia. Zakłada on wprowadzenie opłaty za grunty należące do Skarbu Państwa znajdujące się pod wodami. Również te, za których użytkowanie do tej pory nie trzeba było płacić.

Ma 22 lata i rewolucjonizuje polską medycynę. "Geniusz tego pomysłu polega na prostocie"

Student z Krakowa po cichu wprowadza rewolucję w polskiej medycynie. 22-latek stworzył najtańszy na świecie model wątroby 3D. Dzięki niemu lekarze operujący pacjentów z nowotworami wątroby będą mogli leczyć lepiej i skuteczniej. Model Polaka już cieszy się wielką popularnością wśród chirurgów. Kosztuje zaledwie 400 złotych i jest niemal 30-krotnie tańszy od innych tego typu rozwiązań.

Okaleczył dwie dziewczyny. Grozi mu dożywocie

Dotkliwie okaleczył dwie dziewczyny i przez blisko dwa miesiące był nieuchwytny. W końcu odnalazły go same poszkodowane. Sebastian K. został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ten najpoważniejszy dotyczy usiłowania zabójstwa. Na trzy miesiące trafił do aresztu, ale grozi mu nawet dożywocie.

Naloty, aresztowania, ewakuacje i kolejne teorie. Strach na Wyspach po ataku w Manchesterze

Zagrożenie w Wielkiej Brytanii nie mija po ataku w Manchesterze. Służby zatrzymują kolejne osoby, uzbrojeni policjanci patrolują ulice, a media spekulują, że terroryści mogą mieć jeszcze jedną bombę. Brytyjczycy łączą się w bólu z rodzinami ofiar i rannymi, a libijskie władze mówią, że zamachowiec zadzwonił do swojej mamy tuż przed tym, jak dokonał ataku.

Komisja weryfikacyjna bez posła Nowoczesnej. Zarzucono mu konflikt interesów

Kandydatura Jerzego Meysztowicza z Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji została odrzucona przez Sejm. Politycy PiS i KUKIZ'15 zarzucali mu konflikt interesów. Wybór Roberta Kropiwnickiego z PO także nie obył się bez kontrowersji. Początkowo większość posłów PiS wyjęła karty, jednak Marszałek Sejmu nakazał powtórne głosowanie i ostatecznie polityk Platformy wszedł w skład komisji. Będzie ona pracować w niepełnym składzie, do czasu wyboru nowego członka rekomendowanego przez Nowoczesną.

"Wspaniała", "najwspanialsza na świecie". Dziś wszyscy dziękują mamom

Maciek ma 26 lat, jest autystycznym dzieckiem, ale mimo to skończył studia. Nie udało by mu się, gdyby nie wsparcie jego mamy, pani Danuty. W Dzień Matki warto mówić o niej i każdej innej, gdyż są to ciche bohaterki. Fundacja Dr Clown zamieniła sale szpitalne w Gdańsku i 11 innych miastach w salony fryzjerskie i kosmetyczne, by mamy opiekujące się chorymi dziećmi, mogły zrobić coś dla siebie.

Gwałtowne nawałnice i gradobicia w południowej Polsce

Przez południową część kraju przetoczyły się gwałtowne burze. Zostawiły po sobie zalane posesje, podtopione gospodarstwa i pola. Śląsk, Lubelszczyzna i Małopolska to regiony, w których sytuacja była najpoważniejsza, tam też najwięcej pracy mieli strażacy. Synoptycy nie mają dobrych wieści - to nie koniec burz i gradobić.

Wybijał szyby i rzucał smołą w kamienicę w Toruniu. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia

Kamery monitoringu na toruńskiej starówce zarejestrowały mężczyznę, który co kilka dni wybijał szyby w upatrzonej przez siebie kamienicy. Na elewacji budynku chuligan rozbijał także słoiki z lepką substancją. W kamienicy znajdują się apartamenty do wynajęcia. Policja nie wyklucza, że mężczyzna działał na zlecenie. Został on zatrzymany i przyznał się do winy. Mimo to, grozi mu 5 lat więzienia.

Nie będzie drugiego czytania projektu reformy KRS. "PiS uwielbia chaos, zamieszanie"

Reforma Krajowej Rady Sądownictwa wciąż pod znakiem zapytania. Miało być drugie czytanie projektu, ale nie będzie - zniknęło z porządku obrad. Opozycja mówi o chaosie, PiS tłumaczy, że to przez skrócenie posiedzenia Sejmu. Pytań o kierunki zmian w wymiarze sprawiedliwości nie brakowało także w trakcie wtorkowego posiedzenia komisji sprawiedliwości.

Druga Rospuda? Ekolodzy w obronie Puszczy Białowieskiej

Była skarga do Komisji Europejskiej i protesty przed Ministerstwem Środowiska. Teraz ekolodzy przechodzą do kolejnego etapu walki o Puszczę Białowieską. Przedstawiciele 5 organizacji pojawili się w środę na miejscu wycinki drzew i utrudniali drwalom pracę. Zapowiadają, że jeśli ministerstwo nie zrezygnuje z działań w lesie, to ich protesty mogą przybrać podobny kształt do tych, które miały miejsce w dolinie Rospudy przed 10 laty. Zdaniem Lasów Państwowych, wycinka jest niezbędna, by chronić drzewa przed kornikami.

Zostały pocięte butelką po piwie. Chirurg proponuje pomoc

Ciąg dalszy historii Elwiry i Anny, które zostały oszpecone po ataku w centrum Katowic. Wśród widzów TVN24 znalazł się chirurg plastyczny, który zaoferował pomoc w leczeniu ran młodych kobiet. Okazało się także, że sprawca brutalnego ataku sprzed miesiąca od dwóch tygodni przebywa w areszcie. Dlaczego ustalono to dopiero teraz?

Nie żyje trzymiesięczna dziewczynka. Ojciec zatrzymany

Tragedia w Opocznie. Rodzice pili i niewykluczone, że bili. Nie żyje trzymiesięczna dziewczynka. Policja zatrzymała 37-letniego ojca. To on mógł przyczynić się do śmierci dziecka. Jest podejrzany o znęcanie się nad córką. Świadkiem zdarzenia był 8-letni brat dziewczynki. Zapewniono mu opiekę, bo matka także została zatrzymana do wyjaśnienia.

Słowa ministra a ustalenia "Superwizjera". Trzy pytania po wystąpieniu Ziobry

Użycie paralizatora nie było przyczyną śmierci Igora Stachowiaka - stwierdził w Sejmie minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do śmierci nie przyczyniły się do niej także - według ministra - zastosowane przez policjantów chwyty obezwładniające. Szef resortu powołuje się tu na trzy ekspertyzy biegłych i przekonuje, że prokuratura robi wszystko co możliwe, by sprawę wyjaśnić. Wyjaśnień na pewno wymagają pewne niejasności, które pojawiły się w sejmowym wystąpieniu Ziobry.

Betonowy kajak

Studenci z gliwickiej Politechniki Śląskiej zabłysnęli na regatach w Holandii. Zawody to nietypowe bo konstrukcje betonowe. Konkurencji było kilka, Polacy wygrali w kategorii kreatywności.

Motocyklowa "Gymkhana" w Szczecinie

Ryk silników, zapach spalin i widowiskowe przejazdy czyli motocyklowa Gymkhana w Szczecinie. To nietypowy wyścig - tu liczy się aptekarska precyzja, taneczna finezja i perfekcyjna technika.

Groźny wypadek na torze w Indianapolis

Na liczniku miał ponad 300 kilometrów na godzinę. Z taką prędkością uderzył w betonową ścianę . Groźny wypadek miał na torze w Indianapolis Francuz Sebastien Bourdais. Do tego zdarzenia doszło w czasie kwalifikacji do słynnego wyścigu Indy500. Wydobycie Francuza z pojazdu zajęło służbom ratowniczym ok. 10 minut, później został odwieziony do szpitala. Zawodnik cały czas był przytomny i był z nim kontakt. Okazało się, że ma liczne pęknięcia miednicy i biodra.

Happening w Szczecinie, manifestacja w Krakowie

Białe róże, czarna płachta i zdjęcia dzieci z wadami genetycznymi pojawiły na happeningu w Szczecinie. Tak organizacja Dziewuchy Dziewuchom przekonuje, że potrzebna jest zmiana prawa liberalizująca przepisy aborcyjne. Przeciw temu środowiska pro-life manifestowały w Krakowie - w czasie marszu dla Życia i Rodziny.

Odnaleźć ORP "Orła". Ekspedycja wyruszyła na Morze Północne

Polscy badacze i nurkowie chcą odnaleźć wrak ORP "Orła". Rozpoczynają ekspedycję, przez 3 tygodnie będą szukać polskiej jednostki na Morzu Północnym. Sprawdzą, czy „Orzeł” został zatopiony przez brytyjskie lotnictwo, czy też zaginął z innej przyczyny. To nie pierwsza taka wyprawa, jednak są ogromne nadzieje, że tym razem tajemnica okrętu zostanie ostatecznie wyjaśniona.

Chcą ukrócić śmiecenie w lasach. Zakładają specjalne fotopułapki

Jest bat na śmieciarzy w lasach i parkach. Straż Miejska w Łodzi zastawia na nich tzw. fotopułapki. Osoba, która wyrzuca śmieci w niedozwolonych miejscach, może zostać przyłapana przez ukryty aparat fotograficzny. Na zdjęciach wszystko jest już jasne, widać twarz, samochód i numery rejestracyjne. W taki sposób z dzikimi wysypiskami śmieci walczy już Toruń czy też Gdynia. W ten sposób zapobiega się także kradzieżom drewna.

Ostrzelano autokar z dziećmi. Do tragedii zabrakło centymetrów

Autokar z dziećmi został ostrzelany z broni śrutowej w trakcie jazdy przez Nowogród Bobrzański w Lubuskiem. Kula przeleciała na wysokości głowy jednego z pasażerów. Zabrakło centymetrów, żeby doszło do tragedii. Kto i dlaczego strzelał ustala policja. Właściciel ostrzelanego autokaru oferuje 2 tysiące złotych nagrody za informacje, które pomogą ująć sprawcę ataku.

Pół miliona złotych będzie kosztować konkurs na pomniki smoleńskie

Pół miliona złotych ma kosztować konkurs na dwa pomniki smoleńskie. Procedura już trwa, ale decyzja stołecznego ratusza w sprawie lokalizacji nadal nie zapadła. Termin zgłaszania projektów upływa za tydzień. W lipcu pierwsze będą miały miejsce pierwsze rozstrzygnięcia a w listopadzie ostateczne. Społeczny komitet już dziś zapowiada dalszą zbiórkę na budowę pomników, a opozycja pyta, czy to przypadkiem nie jest zła kolejność.

Pierwsze parawany już na plażach. Piękna pogoda w całym kraju

Długo kazała na siebie czekać, jednak jak już przyszła, to z przytupem. Wiosna prezentuje się w prawdziwie letniej odsłonie. Przed nami pierwszy w sezonie bardzo ciepły, słoneczny i bezwietrzny weekend. Na nadmorskich plażach już stanęły pierwsze parawany.

Wideokonferencje ze Strażą Miejską w Tarnowie

Straż miejska w Tarnowie zaprasza mieszkańców na wideokonferencje. Za pośrednictwem nowo uruchomionej platformy mieszkańcy mogą pytać, zgłaszać czy interweniować, nie odchodząc od komputera. Powiew nowoczesności w swoim urzędzie zapowiada także prezydent miasta, Roman Ciepiela

Los wyjątkowej szkoły w Bytomiu wisi na włosku

Dla rodziców to dramat, dla uczniów jeszcze większy. Przyszłość jedynej w Polsce szkoły sportowej dla dzieci niepełnosprawnych wisi na włosku. Lada dzień placówka w Bytomiu może być zamknięta. Urząd Marszałkowski w Katowicach uznał, że jej utrzymanie się nie opłaca. Szkoła prowadzi unikalną na skalę kraju rehabilitację przez sport. Dowodem na jej skuteczność jest każdy z siedemdziesięciorga podopiecznych.

Referendum konstytucyjne. Prezydent na tak, PiS mówi "zobaczymy"

Prezydent chce referendum w sprawie konstytucji. To jest pewne. Czy zechce PiS? Tego jeszcze nie wiadomo. Zapowiedziane na 11 listopada 2018 roku referendum na razie utknęło w proceduralnej poczekalni. W tym wypadku liczy się głos Senatu, czyli de facto głos obozu rządzącego. Stamtąd na razie zamiast "tak" słychać raczej "jeszcze zobaczymy".

Samochód stał na przejeździe, pociąg nie zdążył wyhamować. Ta symulacja miała ostrzec kierowców

Lokomotywa wjeżdżająca w samochód osobowy stojący na przejeździe kolejowym. To brzmi groźnie, jednak na szczęście to była tylko symulacja. Dzisiaj w Dąbrowie Górniczej pokazano jak wygląda akcja ratunkowa podczas takiego wypadku. Chodziło o skłonienie kierowców do zachowania ostrożności, bo od początku tego roku na przejazdach kolejowych doszło już do ponad 60 wypadków i kolizji.