Uchwała miała to zmienić, ale dziewczyny jak stały, tak stoją

Wrocław wytoczył wojnę nocnym klubom, ale ją przegrywa. Od czerwca obowiązuje uchwała, która w ścisłym centrum miasta zabrania między innymi "nagabywania czy informowania o towarach, usługach lub imprezach". Jest też przepis, który zakazuje "prowadzenia działalności usługowej o charakterze erotycznym". Tymczasem po miesiącu od wejścia w życie przepisów, na wrocławskim Rynku pracownice nocnych klubów cały czas zachęcają do skorzystania z ich usług.

Od wypadku Maja nie chodzi, nie mówi i nie widzi. Sprawca usłyszał wyrok

Młody kierowca bez prawa jazdy zamienił ich życie w piekło. Półtora roku temu uderzył w auto, którym podróżowała rodzina Golimowskich. W samochodzie była kobieta w ciąży, jej mąż i dwójka dzieci. Od czasu wypadku Maja nie chodzi, nie mówi i nie widzi. W środę młody kierowca usłyszał w tej sprawie wyrok.

Nocny pościg za piratem drogowym w Lublinie

Pirat drogowy z Lublina. 36-latek bez uprawnień pędził ulicami miasta. Lekceważył przepisy ruchu drogowego oraz policję. Nocny pościg zakończył się strzałami i uszkodzeniem radiowozów, a dla kierowcy - za kratami. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Oprócz szeregu wykroczeń, odpowie on za ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Platforma chce wspólnych list opozycji. "Gwarancja wygranej z PiS"

Zjednoczona Prawica stawia na jedność. Czy odpowiedzią będzie zjednoczona opozycja? Taką konsolidację pod własnymi skrzydłami proponuje Platforma Obywatelska. Wspólne listy wyborcze do wyborów samorządowych mają być szansą na odsunięcie PiS od władzy. To jest wspólny cel ugrupowań opozycyjnych, ale entuzjazmu wobec takiego porozumienia na razie nie widać. PSL mówi wprost, że partii tej nie interesuje bycie opozycją totalną, a Nowoczesna najpierw chce rozmawiać o programie.

Atak na ratownika medycznego w Rogowie Górowskim

Kolejny dowód na to, że ratownik medyczny to zawód wysokiego ryzyka, tym razem z Rogowa Górowskiego na Dolnym Śląsku. Pijany mężczyzna szarpał i wyzywał załogę karetki. Medycy zostali wezwani do jego żony, jednak nie byli w stanie zająć się pacjentką. Wezwali więc policję i napastnik został zatrzymany. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności ratowników.

"Ktoś musi reprezentować ratusz". Reprywatyzacja problemem Platformy Obywatelskiej i Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie mówi "nie" i nie zamierza się stawić na wezwania przed komisję weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Za podwójną odmowę ma zapłacić 6 tysięcy złotych kary. Pytanie czy zapłaci także politycznie. W Platformie Obywatelskiej coraz głośniej mówi się o tym, że sprawa obciąża nie tylko wiceprzewodniczącą osobiście, ale całą partię.

Wolontariusze wyruszyli w Tatry, by je posprzątać

Nie odstraszył ani deszcz, ani chłód - rozpoczęło się wielkie sprzątanie Tatr. Plastikowe butelki, puszki i papiery zbyt często zamiast do kosza trafiają do przydrożnych rowów. Dlatego na szlaki wyszli w sobotę wolontariusze, by je posprzątać. Do przejścia mają ponad 200 kilometrów. Pierwszy raz wolontariusze sprzątali góry w 2012 roku. Jednym z inicjatorów akcji "Czyste Tatry" jest Rafał Sonik, znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy.

Zarzuty dla Ukraińca, który w Sylwestra śmiertelnie potrącił dwie nastolatki

Jest akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Vladyslavowi K. z Ukrainy, który w noc sylwestrową śmiertelnie potrącił dwie nastolatki w Jeleniej Górze. Miał we krwi blisko 2 promile alkoholu i pędził przez miasto z dużą prędkością. Nagle zjechał na chodnik i uderzył w idące dziewczyny - 14- i 16-latkę. Obie zginęły na miejscu. Samochód wpadł do rzeki, kierowcę wyciągnęli strażacy. Obywatelowi Ukrainy grozi mu do 12 lat więzienia.

Niezwykła wizyta sprzed 40 lat. "Te zdjęcia są unikatowe"

Trwają przygotowania do zbliżającej się wizyty w Polsce brytyjskiej pary książęcej - Wiliama i Kate. To nie będzie jednak pierwsza taka wizyta. W 2010 roku Polskę odwiedził książę Karol z małżonką, a ponad 40 lat temu w Sopocie gościł książę Filip. O nieoficjalnej wizycie męża królowej Elżbiety II mało kto pamięta. Zachowało się z niej kilka zdjęć.

Lokalna wojna o poligon. W tle grube miliony z MON

Wojna terytorialna o podatek poligonowy. Największy poligon w Europie leży na terenie Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Gminy czerpią z niego niezłe zyski, ale na tak zwany podatek poligonowy chrapkę ma sąsiednie Ińsko. Burmistrz tej gminy mówi, że mieszkańcy cierpią od huku wystrzałów, a drogi są rozjeżdżane przez wojskowy sprzęt, więc należy im się zadośćuczynienie. Władze Drawska i Kalisza nazywają to żądanie kuriozalnym żartem. Mówią, że nie oddadzą ani skrawka ziemi, a właściwie pieniędzy.

Fale wciągnęły całą rodzinę. Ratowało ich 40 plażowiczów

Gdyby nie pomoc plażowiczów, 11-letni chłopiec i jego rodzice mogliby utonąć. Choć wszystkich udało się wyciągnąć na brzeg, życie chłopca nadal jest zagrożone. Do dramatycznej akcji ratowniczej doszło na plaży w Niechorzu. Ratownicy pojawili się dopiero po kilkunastu minutach, bo kąpielisko nie było strzeżone.

Zatrzymano podejrzanego o podpalenie człowieka w centrum Łodzi

Policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który może być sprawcą podpalenia człowieka w centrum Łodzi. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjantowi po służbie, który zauważył płonącego mężczyznę, nie udało się uratować mężczyzny. Ofiara to prawdopodobnie bezdomny, który został oblany łatwopalną substancją i podpalony. Zatrzymany 34-latek zostanie przesłuchany w czwartek.

Kijowski z zarzutami. "Prokuratura przyznała nam rację"

Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, może stanąć przed sądem. Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie 121 tys złotych. Kijowski zapewnia, że nie popełnił przestępstwa, a twierdzenia prokuratury nie są - jego zdaniem - niczym poparte. Byłemu liderowi KOD może grozić nawet 8 lat wiezienia.

Syndyk Amber Gold: każdy zgłoszony wierzyciel odzyska część pieniędzy

Środowe przesłuchanie byłego szefa Amber Gold wzbudziło wiele emocji. Piramida finansowa zbudowana m.in. przez Marcina P. upadła, przez co wielu klientów spółki straciło oszczędności całego życia. Reporterka TVN24 rozmawiała z syndykiem masy upadłościowej o tym, ile pieniędzy udało mu się odzyskać i jakie są szanse, że pozostałe wrócą do poszkodowanych.

Nie chciał wpuścić dziewczynki do kościoła. "Barbarzyństwo wyższego stopnia"

"Czarna nie wchodzi" - miała usłyszeć kobieta, która przyszła z 2,5-letnią córeczką do kościoła. Bulwersująca sytuacja miała miejsce w kościele św. Jerzego w Sopocie. Na miejsce przyjechała policja. 59-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia publicznego na tle rasowym. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dwa razy w tygodniu musi się stawiać na komendzie.

Policjant bił łomem klienta baru. Jest wyrok

Przed sądem w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień. Na początku ubiegłego roku jeden z funkcjonariuszy podczas interwencji bił łomem klienta baru, a drugi go nie powstrzymywał. Wszystko pod okiem kamer monitoringu. W poniedziałek jeden z policjantów został uniewinniony, drugi ma zapłacić grzywnę i odszkodowanie. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację w sprawie skazanego.

Słupsk zdecydował o zamknięciu osiedla kontenerów dla bezdomnych. "To nie jest ekonomiczne"

Tanie mieszkanie socjalne w blaszanym kontenerze kosztuje zbyt wiele, więc eksperyment, jaki rozpoczęły władze Słupska, nie opłacił się. Gmina zdecydowała, że osiedle dla bezdomnych zniknie. - Jeżeli mamy kontenery, których wartość w stosunku do kosztów utrzymania się zrównuje, to nie jest ekonomiczne utrzymanie tego typu obiektów - mówi Adam Jaśkiewicz, zastępca wójta gminy Słupsk.

Odkrycie wrocławskich naukowców. Badają tajemnicę śluzu ślimaków bezmuszlowych

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu badają ślimaki bezmuszlowe. Wśród rolników mają opinię szkodników, ale to się może wkrótce zmienić. Według badaczy, śluz tych ślimaków może znacząco hamować rozwój bakterii, między innymi salmonelli. Naukowcy opatentowali już sposób pobierania, przechowywania i wykorzystana ślimaczego śluzu.

Tragiczny początek wakacji. 4 osoby utonęły

Tragiczny początek wakacji nad wodą. Już 4 osoby utonęły. Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi, jednak wiele osób ignoruje zakazy kąpieli i wybiera miejsca niestrzeżone. To nie jedyny problem. WOPR mówi o brawurze, przecenianiu swoich umiejętności i alkoholu. Ponadto w wielu miejscach w kraju brakuje ratowników.

Policja: kot sołtysa ma być na smyczy. Sprawa trafiła do sądu

Sołtys wsi Dzikowo Iławeckie, Stanisław Baran, ma stanąć przed sądem za to, że jego kot "biega luzem po drodze". Policjanci uznali, że zwierzę powinno być uwiązane na smyczy i nosić kaganiec. Sołtys nie przyjął mandatu i nie zastosował się do poleceń policji. - Właściciel kota miał przedstawiony zarzut, nie przyznał się się do winy i skorzystał z prawa, które mu przysługuje. Odmówił składania wyjaśnień - mówi Marta Kabelis z policji w Bartoszycach. Sprawa trafiła na wokandę. Pierwsza rozprawa ma się odbyć za miesiąc.

Ruszyły wakacyjne kontrole drogowe. Nie wszystkie mają pozytywny rezultat

Początek wakacji oznacza start wzmożonych kontroli drogowych. Kilka tysięcy policjantów i inspektorów wyjechało na polskie drogi, żeby mieć pewność, że urlopowicze bezpiecznie dojadą do celu. Sprawdzają trzeźwość kierowców, przestrzeganie przez nich czasu pracy, jak również, a może przede wszystkim, stan techniczny autokarów, którymi podróżują dzieci. Nie wszystkie pojazdy przeszły kontrole i zamiast w trasę, pojechały do serwisu.