Polacy wsparli szpital w Aleppo kwotą ponad miliona złotych

Biskup Aleppo Georges Abou Khazen z wizytą we Wrocławiu. Duchowny dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w ekumeniczną akcję wsparcia dla syryjskiego miasta. To była zbiórka ponad podziałami religijnymi i politycznymi. Tysiące osób ofiarowały w sumie ponad milion złotych. Wystarczy na remont szpitala i zakup niezbędnego sprzętu do ratowania życia. Jednak potrzeb na miejscu jest o wiele więcej.

Z domów znikają pieniądze, biżuteria, dokumenty. "Nie czujemy się bezpiecznie"

Mieszkańcy trzech wsi - Załomia, Pucic i Czarnej Łąki - twierdzą, że od miesiąca ktoś włamuje się do ich domów i kradnie wszystko co popadnie. Pieniądze, biżuterie, torby z dokumentami. Sprawę zgłaszali na policje, ale ich zdaniem policja niewiele robi, a przede wszystkim nie dostrzega, że problem jest naprawdę duży. Nie czekając na działania funkcjonariuszy, wynajęli firmę ochroniarską i zorganizowali nocne patrole.

Tworzył karkonoski GOPR, uratował wiele osób. "Maciek potrzebuje pomocy"

Maciej Abramowicz to legenda karkonoskiego GOPR-u. Uratował wiele osób - teraz sam potrzebuje pomocy. Od sześciu lat choruje na nowotwór, jedyną nadzieją dla niego jest niestandardowe leczenie. Niestety, miesięczna dawka leku kosztuje ponad dwanaście tysięcy złotych. Akcję pomocy zainicjowali koledzy ratownicy. Organizują zbiórki, pikniki i wierzą, że i tym razem uda się wygrać.

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła zbiórka dla sześcioosobowej rodziny

Ogień zabrał im wszystko, ale została nadzieja, że jeszcze uda się wrócić do normalnego życia. Sześcioosobowa rodzina z Urbania w Wielkopolsce w pożarze straciła cały dobytek. Nie są w stanie odbudować domu własnymi siłami. Na szczęście chętnych do pomocy nie brakuje, a w akcję wsparcia może włączyć się każdy.

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa dziś o 22:00 w TVN24

2 listopada to Dzień Zaduszny. W tym dniu wspominamy osoby, które odszeły. Wśród tych, którzy odeszli w tym roku jest między innymi Grzegorz Miecugow, jeden ze współtwórców "Faktów" TVN i stacji TVN24. Trudno pogodzić się z jego stratą i trudno oglądać "Szkło Kontaktowe" bez jego udziału. Dlatego dziś o godzinie 22:00 zapraszamy Państwa na film, w którym Cyprian Jopek zebrał wspomnienia o naszym redakcyjnym koledze.

Prokuratura odmawia śledztwa po słowach prezesa PiS o "mordach zdradzieckich"

Śledczy postanowili, że nie zajmą się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w lipcu z sejmowej mównicy. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, bo w wystąpieniu nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Podczas gorącej dyskusji o sądownictwie, prezes PiS mówił do opozycji: "nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata".

Pamiętają o najstarszych nagrobkach. Kwesty na polskich cmentarzach

Zniszczone i czasem zapomniane zabytkowe, ale przegrywające walkę z czasem. Na wielu nekropoliach są takie pomniki, które pilnie wymagają renowacji. Pamiętają o nich wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na odnowienie zniszczonych nagrobków. Nie brakuje wśród nich znanych osób. Dzięki temu wiele z nich udało się uratować m.in. na Powązkach w Warszawie i cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zatrzymali "elkę" do kontroli, kursant był pijany

W miejscowości Stasikówka na Podhalu policjanci z zakopiańskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd nauki jazdy. Okazało się, że kierujący nim 26-latek był pod wpływem alkoholu. Instruktor niczego nie wyczuł, a kursant w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Za kilka dni miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Teraz grozi mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Ostatnie przygotowania do Wszystkich Świętych. Na drogach już tłoczno

W środę Wszystkich Świętych, ale w największych polskich nekropoliach tłoczno jest już dzień wcześniej. Organizacja ruchu wokół cmentarzy została zmieniona, a na drogach jest więcej patroli drogówki. Prognozy pokazują, że pogoda 1 listopada nie będzie sprzyjała kierowcom. Dodatkowo w komunikacji miejskiej i na nekropoliach trzeba uważać na kieszonkowców.

Ministerstwo cyfryzacji do likwidacji? "Dywagacje, spekulacje, żadne decyzje nie zapadły"

Tydzień po deklaracji premier Beaty Szydło w sprawie rekonstrukcji rządu nadal brakuje konkretów. Niektórzy ministrowie liczą się z tym, że wkrótce mogą stracić stanowiska, a dla niektórych trwają już nawet poszukiwania następców. Dużo mówi się o ewentualnej likwidacji resortu cyfryzacji. Szefowa tego ministerstwa Anna Streżyńska mówi, że taka decyzja byłaby dużym błędem.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Trwają akcje "Znicz" i "Hiena"

5 tysięcy funkcjonariuszy drogówki, dodatkowo policjanci kryminalni i strażnicy miejscy będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze w całej Polsce. Od piątku trwają akcje "Znicz" i "Hiena". Wszystko po to, żeby usprawnić ruch przed nekropoliami i uniemożliwić kradzieże zniczy i kwiatów oraz powstrzymać kieszonkowców.