Trwa usuwanie skutków nawałnic w całej Polsce

Nawałnica trwała chwilę, a usuwanie strat zdaje się nie mieć końca. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad dwóch tysiącach budynków. Blisko 100 tysięcy odbiorców nadal jest bez prądu. Strażacy pracują bez przerwy od kilku dni.

Rottweiler zaatakował 8-latka na plaży. Właścicielka nie chciała przyjąć mandatu

Atak rottweilera na plaży w Świnoujściu - nieupilnowany pies pogryzł ośmioletniego chłopca. Dziecko nie wymagało hospitalizacji. Właścicielka czworonoga z kolei problemu nie widziała. Obywatelka Niemiec była pod wpływem alkoholu, nie przyjęła mandatu i zaczęła się awanturować. Podobnie zachowywała się jej matka. Obie kobiety zostały zatrzymane.

5 września premiera "Diagnozy" - nowego serialu TVN

5 września o godzinie 21:30, na antenie TVN zobaczyć będzie można pierwszy odcinek serialu "Diagnoza". W obsadzie znaleźli się między innymi Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz czy Maciej Zakościelny. Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, widzowie poznają na katowickim lotnisku. Kobieta przyleci na Górny Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafi do szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja.

Policjant jak człowiek-pająk. Ryzykując życie uratował 5-latkę

Policjant ze Świnoujścia, ryzykując własne życie, uratował 5-letnią dziewczynkę. Na wysokości drugiego piętra pensjonatu, przeszedł miedzy oknami po dachówkach bez żadnego zabezpieczenia. Pięciolatka zamknęła się w pokoju i nie potrafiła otworzyć drzwi. W tym czasie ojciec był w sklepie, a starszy brat wyszedł na korytarz do łazienki. Rodzina przyjechał do Świnoujścia na wakacje. Policja przypomina, że wakacje to nie urlop od obowiązków rodzicielskich.

Jest nadzieja na skuteczną walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni. Innowacyjny lek zatrzymuje postęp tej choroby

Nowy lek i nowa nadzieja dla dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka terapię innowacyjnym specyfikiem rozpoczęło właśnie sześcioro małych pacjentów. To pierwszy i jak na razie jedyny lek, który chorobę zatrzymuje. Nie jest jeszcze refundowany ani dostępny w aptekach, ale producent udostępnił go nieodpłatnie wybranym pacjentom w szpitalach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku.

Dwa postępowania w sprawie ustawki na A1

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie bójki pseudokibiców przy autostradzie A1. Chuligani dwóch drużyn starli się na parkingu Krzyżanów Wschód w Łódzkiem. Ranne zostały 3 osoby, policja nikogo nie zatrzymała, a trasa nad morze była zablokowana przez wiele godzin. Prokuratura ustala dlaczego kibicowskie autokary dwóch drużyn zatrzymały się w tym samym miejscu i w tym samym czasie.

Czechy: czołg zablokował autostradę. Pojazd spadł z lawety

Przewrócony czołg na środku autostrady we wschodnich Czechach. Pojazd był przewożony na lawecie i nagle spadł. Prawdopodobnie nie był odpowiednio zabezpieczony w czasie transportu. Wojskowi będą musieli teraz tłumaczyć się swojemu kierownictwu i policji, ponieważ autostrada była zablokowana przez kilka godzin.

Nowa propozycja prezydenta w sprawie kredytobiorców. "Bardzo ciekawa"

Prezydent wyciąga pomocną dłoń do frankowiczków. Nowy projekt prezydenta zakłada między innymi ułatwienia w korzystaniu z pomocy przez osoby spłacające kredyty, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Banki z kolei mają dostać wsparcie, a wszystko po to, by "odwalutować" kredyty, które nie zostały udzielone w złotówkach.