Lokalna wojna o poligon. W tle grube miliony z MON

Wojna terytorialna o podatek poligonowy. Największy poligon w Europie leży na terenie Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Gminy czerpią z niego niezłe zyski, ale na tak zwany podatek poligonowy chrapkę ma sąsiednie Ińsko. Burmistrz tej gminy mówi, że mieszkańcy cierpią od huku wystrzałów, a drogi są rozjeżdżane przez wojskowy sprzęt, więc należy im się zadośćuczynienie. Władze Drawska i Kalisza nazywają to żądanie kuriozalnym żartem. Mówią, że nie oddadzą ani skrawka ziemi, a właściwie pieniędzy.

Fale wciągnęły całą rodzinę. Ratowało ich 40 plażowiczów

Gdyby nie pomoc plażowiczów, 11-letni chłopiec i jego rodzice mogliby utonąć. Choć wszystkich udało się wyciągnąć na brzeg, życie chłopca nadal jest zagrożone. Do dramatycznej akcji ratowniczej doszło na plaży w Niechorzu. Ratownicy pojawili się dopiero po kilkunastu minutach, bo kąpielisko nie było strzeżone.

Zatrzymano podejrzanego o podpalenie człowieka w centrum Łodzi

Policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który może być sprawcą podpalenia człowieka w centrum Łodzi. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjantowi po służbie, który zauważył płonącego mężczyznę, nie udało się uratować mężczyzny. Ofiara to prawdopodobnie bezdomny, który został oblany łatwopalną substancją i podpalony. Zatrzymany 34-latek zostanie przesłuchany w czwartek.

Kijowski z zarzutami. "Prokuratura przyznała nam rację"

Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, może stanąć przed sądem. Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie 121 tys złotych. Kijowski zapewnia, że nie popełnił przestępstwa, a twierdzenia prokuratury nie są - jego zdaniem - niczym poparte. Byłemu liderowi KOD może grozić nawet 8 lat wiezienia.

Syndyk Amber Gold: każdy zgłoszony wierzyciel odzyska część pieniędzy

Środowe przesłuchanie byłego szefa Amber Gold wzbudziło wiele emocji. Piramida finansowa zbudowana m.in. przez Marcina P. upadła, przez co wielu klientów spółki straciło oszczędności całego życia. Reporterka TVN24 rozmawiała z syndykiem masy upadłościowej o tym, ile pieniędzy udało mu się odzyskać i jakie są szanse, że pozostałe wrócą do poszkodowanych.

Nie chciał wpuścić dziewczynki do kościoła. "Barbarzyństwo wyższego stopnia"

"Czarna nie wchodzi" - miała usłyszeć kobieta, która przyszła z 2,5-letnią córeczką do kościoła. Bulwersująca sytuacja miała miejsce w kościele św. Jerzego w Sopocie. Na miejsce przyjechała policja. 59-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia publicznego na tle rasowym. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dwa razy w tygodniu musi się stawiać na komendzie.

Policjant bił łomem klienta baru. Jest wyrok

Przed sądem w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień. Na początku ubiegłego roku jeden z funkcjonariuszy podczas interwencji bił łomem klienta baru, a drugi go nie powstrzymywał. Wszystko pod okiem kamer monitoringu. W poniedziałek jeden z policjantów został uniewinniony, drugi ma zapłacić grzywnę i odszkodowanie. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację w sprawie skazanego.

Słupsk zdecydował o zamknięciu osiedla kontenerów dla bezdomnych. "To nie jest ekonomiczne"

Tanie mieszkanie socjalne w blaszanym kontenerze kosztuje zbyt wiele, więc eksperyment, jaki rozpoczęły władze Słupska, nie opłacił się. Gmina zdecydowała, że osiedle dla bezdomnych zniknie. - Jeżeli mamy kontenery, których wartość w stosunku do kosztów utrzymania się zrównuje, to nie jest ekonomiczne utrzymanie tego typu obiektów - mówi Adam Jaśkiewicz, zastępca wójta gminy Słupsk.

Odkrycie wrocławskich naukowców. Badają tajemnicę śluzu ślimaków bezmuszlowych

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu badają ślimaki bezmuszlowe. Wśród rolników mają opinię szkodników, ale to się może wkrótce zmienić. Według badaczy, śluz tych ślimaków może znacząco hamować rozwój bakterii, między innymi salmonelli. Naukowcy opatentowali już sposób pobierania, przechowywania i wykorzystana ślimaczego śluzu.

Tragiczny początek wakacji. 4 osoby utonęły

Tragiczny początek wakacji nad wodą. Już 4 osoby utonęły. Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi, jednak wiele osób ignoruje zakazy kąpieli i wybiera miejsca niestrzeżone. To nie jedyny problem. WOPR mówi o brawurze, przecenianiu swoich umiejętności i alkoholu. Ponadto w wielu miejscach w kraju brakuje ratowników.

Policja: kot sołtysa ma być na smyczy. Sprawa trafiła do sądu

Sołtys wsi Dzikowo Iławeckie, Stanisław Baran, ma stanąć przed sądem za to, że jego kot "biega luzem po drodze". Policjanci uznali, że zwierzę powinno być uwiązane na smyczy i nosić kaganiec. Sołtys nie przyjął mandatu i nie zastosował się do poleceń policji. - Właściciel kota miał przedstawiony zarzut, nie przyznał się się do winy i skorzystał z prawa, które mu przysługuje. Odmówił składania wyjaśnień - mówi Marta Kabelis z policji w Bartoszycach. Sprawa trafiła na wokandę. Pierwsza rozprawa ma się odbyć za miesiąc.

Ruszyły wakacyjne kontrole drogowe. Nie wszystkie mają pozytywny rezultat

Początek wakacji oznacza start wzmożonych kontroli drogowych. Kilka tysięcy policjantów i inspektorów wyjechało na polskie drogi, żeby mieć pewność, że urlopowicze bezpiecznie dojadą do celu. Sprawdzają trzeźwość kierowców, przestrzeganie przez nich czasu pracy, jak również, a może przede wszystkim, stan techniczny autokarów, którymi podróżują dzieci. Nie wszystkie pojazdy przeszły kontrole i zamiast w trasę, pojechały do serwisu.

Co z Przystankiem Woodstock? Błaszczak: decyzję podejmie burmistrz

Od ponad 20 lat hasło "miłość, przyjaźń i muzyka" rozbrzmiewa na letnim Przystanku Woodstock. Decyzja w sprawie 23. edycja imprezy, której start jest zaplanowana na początek sierpnia, jest w rękach burmistrza Kostrzyna nad Odrą, bo to jego opinia zadecyduje, czy impreza dojdzie do skutku.

Trwa obława po napadzie i strzelaninie. "Mężczyzna może znajdować się w zupełnie innym miejscu"

Nie ustają poszukiwania włamywacza i uczestnika strzelaniny, do której doszło w Baranowicach na Dolnym Śląsku w nocy z wtorku na środę. Napastnicy najpierw okradli stację paliw, później doszło do wymiany ognia z policją. Jeden z napastników zginął, a ranny w szyję policjant trafił do szpitala. Policja ostrzega, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny. We Wrocławiu powołano specjalną grupę, która prowadzi działania operacyjne.

Uciekła z płonącego domu w Mosulu i straciła kontakt z rodziną. Historia Ameery

Ameera to kobieta przebywająca w obozie dla uchodźców w Iraku, która rozpaczliwie szuka swoich krewnych. Straciła kontakt z najbliższymi po pożarze jej domu w Mosulu. Każdego dnia siada nad kartką papieru i spisuje wspomnienia z nadzieją, że odnajdzie swoje dzieci. Kobieta nie ma żadnej pamiątki po nich, nawet zdjęć. Zapiski pomagają jej podtrzymać pamięć o najbliższych.

W wielu miejscach w kraju brakuje krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-

Centra krwiodawstwa od lat zmagają się z problemem mniejszej liczby dawców w wakacje, gdy krwi potrzeba najwięcej. W krytycznych sytuacjach trzeba nawet odwoływać planowe zabiegi operacyjne. Szczególnie brakuje krwi grupy 0 Rh-. Jest to tzw. grupa uniwersalna, którą można podać każdemu pacjentowi. Lekarze przypominają, ze krew nie tylko ratuje życie, ale także leczy.

Rząd chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych. Zdaniem ministerstwa, dla takich kobiet powinno być schronienie w domach samotnej matki. Problem w tym, że takich ośrodków jest za mało. Ponadto, kiedy dziecko rośnie to prędzej czy później i tak trafia do schroniska. Tam często mieszkają razem kilka lat, bo tyle muszą czekać na mieszkanie socjalne.

Spór Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła o opłaty w szpitalach

Różnica zdań między premier Beatą Szydło a ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Chodzi o opłaty za świadczenia w publicznych szpitalach. Zgody wszystkich ministrów nie ma też w kwestiach emerytalnych. Tu różne poglądy mają wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska. Czy to tylko różne głosy w dyskusji czy już poważne tarcia w rządzie?

Polska technologia może znacząco poprawić efekty leczenia miażdżycy

Ta innowacyjna technologia w leczeniu miażdżycy jest w stu procentach polska. Opracowali ją lekarze i naukowcy z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca i Śląskiego Centrum Chorób Serca. Przez kardiologów w Europie została uznana za przełomową. Po badaniach klinicznych przyszedł czas na pierwszy zabieg, który odbył się w Chrzanowie.

Wiceszef BOR rezygnuje ze służby po 19 latach. "Osobiste powody"

Niewiele wiadomo o przyczynach i okolicznościach rezygnacji pułkownika Tomasza Kędzierskiego z funkcji wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Jedyny oficjalny komunikat mówi o osobistych powodach odejścia. Płk Tomasz Kędzierski był w grupie ochrony osobistej prezydenta i zabezpieczał wielkie wydarzenia w Polsce, takie jak szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży. W BOR pracował od 1998 roku. Opozycja zwraca uwagę, że to już kolejna głośna dymisja w tej formacji.