Spotkanie młodych na polach Lednicy. Przybywają tysiące katolików

Spotkania młodych w Lednicy kończą właśnie 20 lat. Wszystko zaczęło się od pielgrzymki papieża do Polski w 1997 roku i przygotowań do wielkiego jubileuszu 2000 lat chrześcijaństwa. Co roku, od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy młodych katolików z całej Polski przyjeżdża na pola, gdzie miał odbyć się chrzest Polski.

Biegną dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP. "To dopiero początek, początek czegoś wielkiego"

Bieg charytatywny dla chłopca, który do tej pory sam pomagał innym. Łukasz Berezak - najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - od urodzenia cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Codziennie walczy z bólem, ale jak twierdzi, nie może się poddać. Taką postawę doceniają inne osoby, które postanowiły wesprzeć Łukasza i specjalnie dla niego przekroczyć metę biegu. Dla chłopca to nie tylko wsparcie finansowe, ale także bodziec do dalszej walki.

34 metry bezcennych doświadczeń. Pierwsza taka ścieżka w Polsce

Ścieżka sensoryczna - wyostrza zmysły i oswaja z różnego rodzaju podłożem osoby niewidome. Czterystu dwudziestu uczniów krakowskiego ośrodka szkolno-wychowawczego testuje właśnie pierwszy odcinek takiej ścieżki. Na więcej dłuższą trasę na razie nie ma pieniędzy. Ale są ludzie dobrej woli, więc zbiórka trwa.

Debaty, gwizdy i okrzyki. Gorące obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. W wielu przedszkolach, szkołach i oczywiście domach rodzinnych składane są życzenia, pojawiają się prezenty i rozrywki. Ale w Sejmie było politycznie i ostro. Obradującej tam, jak co roku, młodzieży zaproponowano tym razem temat dekomunizacji przestrzeni publicznej. Młodzież chętnie podjęła temat, jednak mogło nawet dojść do zerwania obrad.

Zatrucia na basenie w Kaliszu. Zawinić mogły wentylacja i dozownik chloru

Awaria wentylacji i urządzenia dozującego chlor do wody - to prawdopodobne przyczyny podtrucia chlorem na basenie w Kaliszu. Podczas zajęć pływackich dzieci zaczęły odczuwać duszności, a sześcioro z nich trafiło do szpitala. Z budynku basenu w sumie ewakuowano kilkadziesiąt osób. Do momentu ustalenia przyczyn awarii, basen będzie zamknięty.

Blokują ciężki sprzęt w Puszczy Białowieskiej. "Będziemy tu tak długo, aż powstrzymamy wycinkę"

Masowej wycince drzew w Puszczy Białowieskiej mówią zdecydowane "nie" i po raz kolejny blokują maszyny, które codziennie wycinają setki drzew. Jeśli wycinka będzie postępowała w obecnym tempie nadleśnictwa Białowieża i Browsk przekroczą swoje roczne limity trzykrotnie. Nie chcą do tego dopuścić działacze Greenpeace i Dzikiej Polski. Sprawie bacznie przygląda się Komisja Europejska.

Powalczą o medale w sumo, lacrosse i petanque. The World Games we Wrocławiu

Wrocław przygotowuje się do The World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. Do startu imprezy pozostały niecałe dwa miesiące. W rywalizacji o medale zmierzą się miedzy innymi zawodnicy uprawiający sumo, futbol amerykański, czy przeciąganie liny. Będą też takie sporty, jak rock'n'roll akrobatyczny, petanque i lacrosse. Na 24 arenach w 31 dyscyplinach będzie rywalizować w sumie około cztery tysiące sportowców.

Zajmują się każdym, najmniejszym nawet elementem konstrukcji. Rozpoczęto prace konserwatorskie w Auschwitz

Powstał globalny plan konserwacji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, który ma na celu zachowanie miejsca pamięci tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej. Prace na początek objęły dwa murowane baraki, nad którymi wzniesiono dwie hale namiotowe. Konserwacja obejmuje każdy, najmniejszy nawet element konstrukcji. Pracom przyglądał się reporter TVN24.

Wykonywano rutynową kontrolę, odkryto toksyczne składowisko

Co dalej z toksycznymi beczkami w Przyjmie? Na terenie byłej żwirowni koło Konina odkryto pojemniki, w których są toksyczne materiały. Między innymi lakiery, rozpuszczalniki, aceton i odpady szpitalne. Mieszkańcy okolicznych miejscowości alarmowali od lat o tym, że powstaje nielegalne wysypisko. Policja mówi, że związek z tymi substancjami mogą mieć właściciele terenu.

"To jest sport dla każdego". Sezon padla otwarty w Wilanowie

Padel to gra dla każdego, chociaż łatwiej będą mieli ci, którzy grali wcześniej w tenisa albo w squasha. Bo, jak mówią sami zawodnicy, padel to połączenie właśnie tych dwóch dyscyplin. Jednak podstawowa różnica to brak naciągu w rakiecie. Tegoroczny sezon został właśnie otwarty - na warszawskim Wilanowie.

Dać wiele, mając niewiele

Ośrodek interwencyjny w Otwocku- to tu trafiają dzieci niechciane - porzucone w oknie życia, czy odebrane rodzicom. Maluchy potrzebują miłości, czułości, opieki i tego żeby ktoś z nimi był. Ośrodek im to zapewnia, ale instytucja też potrzebuje pomocy - m.in. stałych wolontariuszy. Rocznie do ośrodka preadopcyjnego w Otwocku trafia 80 dzieci, w którym "ciocie" i specjaliści starają się niwelować negatywne skutki sieroctwa.

Marsz matek-feministek w Łodzi. Kobiety domagają się egzekwowania praw

Ulicami Łodzi przeszedł marsz matek - feministek. Kobiety demonstrują, by przypomnieć innym, że należy docenić ich rolę. Matki spotkały się, by wspólnie walczyć o lepsze warunki wychowania dzieci. Domagają się m.in. większej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach, skutecznego egzekwowania prawa alimentacyjnego oraz reagowania na przemoc w rodzinie. - Problemy matek w Polsce są bardzo ważne. O nich się głośno mówi, ale w dalszym ciągu nie ma żadnych realnych rozwiązań systemowych. Myślę, że to jest takie zwrócenie społecznej uwagi na to, że po prostu jesteśmy ważne - mówi jedna z uczestniczek marszu.

Ma 22 lata i rewolucjonizuje polską medycynę. "Geniusz tego pomysłu polega na prostocie"

Student z Krakowa po cichu wprowadza rewolucję w polskiej medycynie. 22-latek stworzył najtańszy na świecie model wątroby 3D. Dzięki niemu lekarze operujący pacjentów z nowotworami wątroby będą mogli leczyć lepiej i skuteczniej. Model Polaka już cieszy się wielką popularnością wśród chirurgów. Kosztuje zaledwie 400 złotych i jest niemal 30-krotnie tańszy od innych tego typu rozwiązań.

Okaleczył dwie dziewczyny. Grozi mu dożywocie

Dotkliwie okaleczył dwie dziewczyny i przez blisko dwa miesiące był nieuchwytny. W końcu odnalazły go same poszkodowane. Sebastian K. został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ten najpoważniejszy dotyczy usiłowania zabójstwa. Na trzy miesiące trafił do aresztu, ale grozi mu nawet dożywocie.

Naloty, aresztowania, ewakuacje i kolejne teorie. Strach na Wyspach po ataku w Manchesterze

Zagrożenie w Wielkiej Brytanii nie mija po ataku w Manchesterze. Służby zatrzymują kolejne osoby, uzbrojeni policjanci patrolują ulice, a media spekulują, że terroryści mogą mieć jeszcze jedną bombę. Brytyjczycy łączą się w bólu z rodzinami ofiar i rannymi, a libijskie władze mówią, że zamachowiec zadzwonił do swojej mamy tuż przed tym, jak dokonał ataku.

Komisja weryfikacyjna bez posła Nowoczesnej. Zarzucono mu konflikt interesów

Kandydatura Jerzego Meysztowicza z Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji została odrzucona przez Sejm. Politycy PiS i KUKIZ'15 zarzucali mu konflikt interesów. Wybór Roberta Kropiwnickiego z PO także nie obył się bez kontrowersji. Początkowo większość posłów PiS wyjęła karty, jednak Marszałek Sejmu nakazał powtórne głosowanie i ostatecznie polityk Platformy wszedł w skład komisji. Będzie ona pracować w niepełnym składzie, do czasu wyboru nowego członka rekomendowanego przez Nowoczesną.