Mija pół wieku od ostatniego studyjnego albumu The Beatles

Do dziś uchodzą za ikonę popkultury. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, zespół w historii muzyki rozrywkowej. Chodzi o The Beatles. Dokładnie 50 lat temu – 8 maja 1970 roku - ukazał się ich ostatni wspólnie nagrany studyjny album "Let it be".

"Tata. Ksywę wymyślił mi Mata". Znani odpowiedzieli na wyzwanie Solara

Miało być raperskie wyzwanie za szczytnym celem, ale wymknęło się spod kontroli i to w dobrym tego słowa znaczeniu. Akcja #hot16challenge2 robi furorę w internecie. Krótkie nagrania tworzą i udostępniają kolejni muzycy, a na konto internetowej zbiorki dla personelu medycznego płyną kolejne złotówki.

Kto zapłaci za druk pakietów? Opozycja: Sasin do dymisji

Głosowania w niedzielę nie będzie, ale będzie coś trzeba zrobić z milionami kart do głosowania. Druk zlecił wicepremier Jacek Sasin - a opozycja nie może doprosić się odpowiedzi: na jakiej dokładnie podstawie i za ile? No i - kto teraz ma za to zapłacić. Także politycznie. Stąd wniosek o dymisję.

Władze Łodzi przedłużają działanie "wymazobusa"

Ma wykonać jeszcze tysiąc badań - władze Łodzi postanowiły przedłużyć działanie mobilnego laboratorium. "Wymazobus" to specjalnie wyposażony ambulans pobierający próbki od osób z podejrzeniem koronawirusa. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wykonał już 700 badań.

Zbierają na pomoc dla niepełnosprawnych

Maszerują i w ten sposób pomagają. Przez pandemię niepełnosprawni od tygodni nie mogą liczyć na rehabilitację. Organizatorzy akcji chcą zebrać 90 tysięcy na dwie dwutygodniowe sesje z pomocą egzoszkieletu.

Andrzej Duda zadowolony z porozumienia Kaczyński-Gowin

Wyrażam satysfakcję, że to porozumienie zostało osiągnięte. Mam nadzieję, że wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone jak najszybciej - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do porozumienia, które w środę wieczorem zostało zawarte między Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem.

Głosowania w niedzielę ma nie być. Co z kampanią?

Kampania wyborcza nadal trwa. Aktywnie prowadzi ją prezydent Andrzej Duda. Plusów obecnej sytuacji raczej nie widzą pozostali kandydaci na prezydenta. Bo trudno spokojnie kandydować, gdy z pewnością nie można powiedzieć, kiedy i jak odbędzie się głosowanie.

"Rząd stygmatyzuje medyków i pracowników domów opieki społecznej"

To dyskryminacja i podsycanie nieufności - mówią lekarze i zapowiadają pikietę. Chodzi o rządowe rozporządzenie, które zniosło obowiązek odbycia kwarantanny dla większości pracowników transgranicznych z wyjątkiem personelu medycznego. Dlatego ci, którzy zdecydowali się nie opuszczać pacjentów, nie mogą wrócić do swoich rodzin.

Senatorowie apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej - poinformowała kancelaria Senatu. Podkreślono w niej, że związane z tym przesunięcie wyborów umożliwi koncentrację wszystkich sił politycznych, administracji państwowej i samorządowej na walce z epidemią koronawirusa.

Co po 10 maja? Możliwe scenariusze

10 maja na stronie PKW to ciągle data wyborów prezydenckich. Ale w politycznych scenariuszach mnożą się kolejne. Pewnie już nie w maju, ale może w czerwcu lub w lipcu. Pewne nie jest nic. Może poza ciszą wyborczą, która ma być, choć nie będzie wyborów w niedziele.

Wyborów 10 maja ma nie być. "Doszło do antykonstytucyjnego dealu"

Wybory pocztowe zostały uchwalone przez Sejm. Umowa Kaczyńskiego z Gowinem zadziałała, a Zjednoczona Prawica przetrwała. To właśnie o Zjednoczona Prawicę - co przyznał w czwartek - najbardziej niepokoił się prezydent Andrzej Duda. Tylko po co ta ustawa, skoro ci, którzy głosowali "za", już zapowiedzieli, że przepisy będą chcieli nowelizować. Pytanie "kiedy odbędą się wybory?" wciąż pozostaje bez odpowiedzi.

"Znaleźliśmy się w jakimś bagnie legislacyjnym"

Wybory 10 maja pewnie się nie odbędą, ale mimo to cisza wyborcza będzie obowiązywać. O wyniku "wyborów" ma powiadomić PKW, a Sąd Najwyższy ma stwierdzić, czy to, co się nie odbyło, było legalne, czy nie. Prawnicy otwarcie mówią o "legislacyjnym bagnie", w jakim znajduje się obecnie Polska.

Stworzyli grę o pandemii COVID-19

Nowa polska gra "COVID: The Outbreak” ma edukować graczy i pokazać, jak ważne jest przestrzeganie kwarantanny czy zasad higieny. Każdy będzie mógł też sprawdzić, jak by sobie poradził, gdyby w czasie pandemii zarządzał globalną organizacją zdrowia.

Zdjęcia "z podróży" bez wychodzenia z domu

Przez pandemię świat niemal się zatrzymał, ale jednocześnie uruchomiły się zupełnie nowe pokłady kreatywności. Artystka z Los Angeles odtworzyła wspomnienia swoich podróży. I bez wychodzenia z domu stworzyła niezwykłe fotograficzne obrazy.

"Chcecie przeprowadzić wybory w sposób kuriozalny"

Kolejny polityk z obozu władzy przyznaje, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja jest ciężkie do zrealizowania. - Termin wyborów prezydenckich 10 maja jest bardzo zagrożony - powiedział we wtorek wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jednocześnie wskazał, że pozostają dwa terminy: 17 i 23 maja. W politycznej grze o wybory prezydenckie pojawiają się także kolejne możliwe scenariusze - wybory tradycyjne, korespondencyjne i hybrydowe. Adam Bielan przekonuje, że wybory korespondencyjne są najbezpieczniejsze. Choć zaledwie trzy lata temu mówił, że sprzyjają fałszerstwom. Nie tylko on jeden w Prawie i Sprawiedliwości zmienił w tej sprawie zdanie.