Prokuratura bada okoliczności śmierci turystów w Bukowinie Tatrzańskiej

Dwie osoby nie żyją, a dwie zostały ranne. Dlaczego, mimo ostrzeżeń o silnym wietrze w Bukowinie Tatrzańskiej doszło do tragedii? Czy wyciąg powinien zostać zamknięty wcześniej i czy konstrukcja, w której znajdowała się wypożyczalnia narciarska, w ogóle powinna istnieć? Odpowiedzi na te pytania musi znaleźć prokurator, który już po wstępnych oględzinach ma wiele wątpliwości. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiało w całej Polsce, nie tylko w górach. Wichura przewracała drzewa, zrywała dachy, a deszcz zalewał piwnice. Prądu nie miało kilkadziesiąt tysięcy osób.

"Naruszenie zasad etyki". Olsztyńscy sędziowie chcą złożyć zawiadomienie

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie będzie orzekał także w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. To decyzja tamtejszego kolegium, które podkreśla, że nie uznaje zawieszenia sędziego, ale z uwagi na dobro prowadzonych spraw - stwierdza, że nie powinien orzekać. Kolegium wyraziło też dezaprobatę wobec ostatnich zachowań prezesa Sądu Rejonowego Macieja Nawackiego. Gest zniszczenia tekstu uchwał przez prezesa może być kwalifikowany jako delikt dyscyplinarny. Kolegium kieruje więc sprawę do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach uderzył w grupę turystów

Tragiczny wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach zerwany z budynku wypożyczalni, porwany przez wichurę, uderzył w grupę turystów przy stacji narciarskiej. Nie żyje matka i jej 15-letnia córka. Druga 21-letnia córka kobiety po reanimacji na stoku, w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Nowym Targu. Czwarta ofiara, 16-letni chłopak, w lżejszym stanie trafił do szpitala w Zakopanem.

"Serca", które ważą 220 gramów. "Pomagają bardzo"

Ważą nie mniej niż 220 gramów, wykonane są ręcznie i przypominają zwykłe poduszki. Różnią się kształtem, bo mają pomagać kobietom po mastektomii i usunięciu węzłów chłonnych. Pacjentki przyznają, że specjalne poduszki im pomagają. Są szyte w domu kultury w wielkopolskich Promnicach.

Białystok trzyma kciuki za "Boże Ciało". To rodzinne miasto Bartosza Bieleni

Białystok czeka na Oscarową noc i mocno trzyma kciuki za Bartosza Bielenię. Aktor zagrał główną rolę w "Bożym Ciele", rolę 20-letniego Daniela, który podaje się za księdza. Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej, oglądając "Boże Ciało", prawdopodobnie po raz pierwszy zobaczyli jego grę aktorską, ale w Białymstoku Bartosz Bielenia znany jest od dawna. Jako siedmiolatek zagrał Małego Księcia, a później grał w słynnym białostockim Teatrze Klaps Antoniny Sokołowskiej.

Adam Bodnar: zmiany w polskim sądownictwie są jak zmiany klimatyczne

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar mówi wprost, że na wymiarze sprawiedliwości dokonywana jest zbrodnia, a jej efekty wcześniej czy później dotkną każdego. Tłumaczy, że tak samo, jak skutki zmian klimatycznych, które - choć wydają się odległe, to już nas dotykają - skutki zmian w sądownictwie mogą dotknąć każdego obywatela prędzej, niż przypuszczamy.

"Będziemy bronić Izby Dyscyplinarnej"

Warszawska konwencja Solidarnej Polski to była pierwsza okazja dla Zbigniewa Ziobry, żeby odnieść się do słów wiceszefowej KE Very Jourovej. - Będziemy bronić Izby Dyscyplinarnej - zapowiedział minister sprawiedliwości.

"To jest ogromna przyjemność móc w tym uczestniczyć"

Oscarowa gorączka w Hollywood. Czerwony dywan czeka na gwiazdy, a gwiazdy liczą na najbardziej pożądaną statuetkę w świecie filmu. Wśród nich znajduje się ekipa z Polski - twórcy "Bożego Ciała". O tym, jak wyglądała praca przy filmie Jana Komasy Ewelina Witenberg rozmawiała z Elizą Rycembel.

Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku w Ciborzu

Pięcioro nastolatków 10 grudnia zginęło w wypadku. Jedną z przyczyn tragedii w Ciborzu (woj. lubuskie) były narkotyki. Badania potwierdziły, że wszystkie ofiary były pod wpływem środków odurzających. Samochód z nastolatkami uderzył w przęsło mostu i wpadł do stawu. Najmłodsza ofiara miała 17 lat, najstarsza - 19.

Pierwszy weekend kampanii wyborczej

Weekend kampanii prezydenckiej. Andrzej Duda w piątek był w Świętokrzyskiem, Szymon Hołownia w sobotę w Podlaskiem. Kolejne miasta odwiedza też Władysław Kosiniak-Kamysz. W Warszawie podpisy zbierał Robert Biedroń, a Małgorzata Kidawa-Błońska zagrzewała do walki na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej. Z kolei komitet wyborczy Krzysztofa Bosaka jako pierwszy zgłosił się już do Państwowej Komisji Wyborczej.

W trampkach na szlak, z walizką w góry. "To może skończyć się tragicznie"

Z walizką na szczyt, w trampkach na oblodzony szlak - tak było w Karkonoszach. Nieodpowiedzialni turyści w górach to już niemal norma. Ratownicy znów mają pełno pracy, znów apelują o rozsądek i powtarzają to, co dla każdego powinno, a nie zawsze jest, oczywiste. Zimą jest zimno, dzień jest krótki, a góry bywają niebezpieczne. Zwłaszcza teraz.

Wraca sprawa Srebrnej. Birgfellner chce uchylenia decyzji stołecznej prokuratury

Warszawski sąd nie rozpozna zażalenia na odmowę śledztwa z zawiadomienia Geralda Birgfellnera. Austriacki biznesmen chce uchylenia decyzji stołecznej prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie dotyczącej prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński miał mu nie zapłacić za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy dwóch wież przy ulicy Srebrnej.

"Łzy mieliśmy w oczach, ja się tego nie wstydzę, to było wzruszające"

Napisane przez niego piosenki znają miliony Polaków. Romuald Lipko, multiinstrumentalista i współtwórca zespołu Budka Suflera zmarł w wieku 69 lat. Był jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej. To on napisał muzykę do takich przebojów jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie Tango" czy "Dmuchawce latawce wiatr". O ostatniej rozmowie z Romualdem Lipką opowiada jego przyjaciel i były wokalista zespołu Felicjan Andrzejczak.