Idzie jak woda

Mleko idzie jak woda i pewne to jest jak w banku - noworodki są najedzone, a mamy szczęśliwe. Dzielą się te, które mogą, biorą te, które potrzebują. Mleko matki to dla dziecka wszystko co najlepsze, więc w banku mleka w Warszawie lodówki są pełne. Za chwilę zapełnią się też w Rudzie Śląskiej i Toruniu. Akcja się udała i ma szansę na finansowe wsparcie z NFZ.

Tajemnice policyjne

Euro-bezpieczeństwo pod lupą. Po turnieju policja zdradza swoje tajemnice - pokazuje sprzęt i ujawnia strategię. Kamery w śmigłowcach widziały twarze kibiców z kilkunastu kilometrów, antyterroryści w cywilu stali z kibicami twarzą w twarz. Były prewencyjne zatrzymania i lista zakazanych przedmiotów.

Między słowami

Gorąca polityczna dyskusja w studiu jordańskiej telewizji. Tak gorąca, że jeden z polityków sięgnął po broń i groził swemu rozmówcy śmiercią.

Na bruk?

Krakowski Dom Łazarza, Ośrodek Pomocy Bezdomnym, potrzebuje pomocy. 38 bezdomnych ma go pilnie opuścić, bo przyznany im kiedyś czasowo budynek Agencja Mienia Wojskowego chce wystawic na przetarg. Ratująca bezdomnych, słynna w Krakowie lekarka Ilona Rosiek-Konieczna prosi o zmianę decyzji. Kiedyś o mało co nie trafiła za kraty za wypisywanie bezdomnym recept, teraz walczy, by nie trafili na bruk.

Wyścig do wyborców

Ruch Palikota i SLD zaczynają wakacyjny wyścig do wyborców. Jadą w Polskę, jadą na plaże, wszędzie tam, gdzie wypoczywają Polacy, by ich do siebie przekonać. W te wakacje może być trudno odpocząć od polityki. Uwaga! Napotkana przyczepa kempingowa może się okazać punktem informacyjnym posła.

To już historia?

Coraz więcej widzów, coraz mniej sponsorów. Widowiska historyczne, spektakularne bitwy borykają się z kryzysem. Rycerze narzekają. Pod Grunwald się wybierają, ale już oblegać Malbork będą krócej niż zwykle. Część imprez się nie odbędzie.

Tragiczny bilans

Do 150 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi na południu Rosji. Ratownicy wciąż poszukują zaginionych. Akcję niesienia pomocy osobiście nadzoruje Władimir Putin.

Prawie jak pacjent

Uczą się, jak leczyć, ale zupełnie inaczej niż dotąd. Zanim spróbują na ludziach, uczą się na symulatorach. Odbieraja porody, udzielają nagłej pomocy medycznej, prowadzą intensywną terapię - uczą się także na swych błędach, ale nie zagrażając nikomu. To jest już możliwe, bo symulatory sa coraz doskonalsze, a symulują prawie wszystko.

Zabójczy upał

Na amerykańskim wschodnim wybrzeżu rekordowe upały. W okolicach Waszyngtonu prawie 40 stopni Celsjusza. Z powodu niespotykanej tam fali gorąca zmarło już prawie 30 osób.

Na czym polega chargeback?

Doradzamy jak zmniejszyć ryzyko straty w wypadku upadku biura podróży – płacąc za wycieczkę kartą kredytową. Rozmowa z M. Groszkiem, wiceprezesem Związku Banków Polskich

Tędy droga

Była symbolem przygotowań do Euro i warunkiem sukcesu, walki do samego końca o przejezdność i wreszcie tego, że Polak potrafi. Tydzień po rozpoczęciu turnieju o autostradzie A-2 jest cicho. Czy rzeczywiście ciągnie nią z zachodu sznur aut? Czy rzeczywiście była niezbędna?

Czas decyzji

O 20.00 pierwszy oficjalny trening polskich piłkarzy ale wcześniej - za kilka, może kilkanaście minut - konferencja prasowa trenera Franciszka Smudy i nie tylko.

Czas decyzji

Od kilku minut na wrocławskim stadionie trwa konferencja Franciszka Smudy i polskich piłkarzy - czy Smuda odkrył karty? Czy znamy już odpowiedzi na najważniejsze pytania o skład?

Mecz o wszystko

Orły Smudy już we Wrocławiu - do meczu o "być albo nie być" z Czechami zostało niewiele ponad 24 godziny. Scenariusz był taki jak zawsze: powitanie, hymn, autografy, uściski rąk i życzenia - wygrajcie. O tym w jakim składzie wystąpią Polacy sporo już wiemy - nie wiemy jednak wszystkiego. Tytoń a nie Szczęsny - to nieoficjalna więc tylko raczej pewna informacja.

Człowiek orkiestra

Na co dzień gra jak z nut - od święta kieruje jak z nut. Z zawodu jest szanowanym dyrygentem, więc nie musi ale chce raz na jakiś czas zasiąść za kierownica autobusu. Takie hobby ma znany pewnie wielu z Państwa Zygmunt Kukla - ten z Kukla Band. Kogo teraz wozi? Reprezentację Anglii która mieszka w Krakowie, ale gra na Ukrainie - gra dziś.

Tylko spoko

Mało Greków, dużo Rosjan - no i trudna do oszacowania grupa polskich kibiców i kiboli. Jutro w Warszawie kolejny mecz podwyższonego ryzyka. Gotowi na wszystko muszą być organizatorzy, ochroniarze, policja, prokuratorzy i sędziowie, by nie dopuścić do powtórki z wtorku. Dziś zapadły kolejne wyroki dla kiboli.

Jak z cebra

Teraz niespodzianka na Ukrainie - potężna burza nad stadionem w Doniecku - sędzia już w piątej minucie meczu Ukraina-Francja musiał przerwać spotkanie i poprosić zawodników by schronili się w szatni.

"Fakty po Faktach"

12.04 | Gośćmi "Faktów po Faktach" byli wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, Andrzej Biernat i Zbigniew Girzyński oraz Bolesław Piecha i Jakub Szulc (TVN24).

Fakty po Faktach

06.04 | Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Krzysztof Janik, Julia Pitera oraz Witold Waszczykowski. Program prowadził Grzegorz Kajdanowicz (TVN24)

Fakty po Faktach

20.03 | Leszek Miller i Jarosław Gowin byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Justyna Pochanke. (TVN24)

Fakty po Faktach

19.03 | Roman Giertych, Marek Borowski i prof. Szewach Weiss byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Justyna Pochanke. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Władysław Frasyniuk, były działacz opozycji PRL i były polityk oraz poseł SLD Ryszard Kalisz i Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Ryszard Czarnecki z PiS, senator Kazimierz Kutz oraz Andrzej Celiński. Politycy komentowali propozycję likwidacji Funduszu Kościelnego.

Fakty po Faktach

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Joanna Kluzik-Rostkowska byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Fakty po Faktach

Gościem Kamila Durczoka w "Faktach po Faktach" była marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Fakty po Faktach

Kazimierz Marcinkiewicz, prof. Aleksander Smolar i Andrzej Urbański byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadził Grzegorz Kajdanowicz.

Fakty po Faktach

Grzegorz Napieralski, Małgorzata Kidawa-Błońska i Joachim Brudziński oraz Andrzej Olechowski byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadził Grzegorz Kajdanowicz.

Fakty po Faktach

Witold Waszczykowski i Tomasz Nałęcz oraz Urszula Dudziak byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Fakty po Faktach

Lena Kolarska-Bobińska, Marzena Machałek i dr Elżbieta Korolczuk oraz prof. Łukasz Turski i Maciej Muskat byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska.