Wskoczył na balkon i uratował staruszkę. "Była bardzo przerażona"

Pożar w mieszkaniu, kobieta na balkonie, strażak na krawędzi - to była brawurowa akcja ratunkowa 13 metrów nad ziemią. Z bloku w Słupcy udało się wyprowadzić 15 osób, ale jedna została uwięziona na balkonie. Starsza kobieta dosłownie trzęsła się ze strachu, ale młody strażak nie wahał się ani chwili.

"A ten konik, to co ma oznaczać?"

Szach mat w grze w zielone. Szachowy konik stanął przy drodze na pniu i konia z rzędem temu, kto zgadnie, co to za ruch. Łańcuchowa piła zamiast tylko wyrzynać, może też przecież wyrzeźbić. Oto, jak w Jeleniej Górze z drzewami gra się w szachy.

Prognoza pogody na wtorek 28 marca

We wtorek na północy i północnym-wschodzie Polski zachmurzenie kłębiaste umiarkowane, okresami duże, ponadto miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 16 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny.

"Pole walki bez śmigłowców praktycznie nie istnieje". Wiceszef MON ma diametralnie inne zdanie

Śmigłowce dla armii to podstawa, ale dla ministra MON to niezupełnie sprawa priorytetowa. Po unieważnieniu przetargu i dyplomatycznej awanturze w sprawie francuskich caracali oraz po wielokrotnych zapewnieniach Antoniego Macierewicza, że śmigłowce lada chwila będą - wspomnianych wciąż nie ma. Terminy są przesuwane, a wiceminister obrony zmienia front i mówi, że tak właściwie to ich znaczenie jest nawet nie drugorzędne - a dziesięciorzędne.

Jak odzyskać kondycję na wiosnę, nie robiąc sobie krzywdy?

Pogoda dopisuje - nie powinno dziwić, że i coraz więcej z nas budzi się z zimowego snu, przeciąga i rusza - do sportowych bojów. A przynajmniej działkowych. Lekarze ostrzegają - wprawdzie ruch to zdrowie, wysiłek też, ale nie ten nagły. Jeśli już ktoś zrobił przerwę, teraz niech nie przesadza. Bo można sobie zaszkodzić i zamiast stracić zbędne kilogramy - zyskać na nowy sezon nową kontuzję.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 marca

Pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Deklaracja Rzymska przyjęta. Polskie postulaty zostały uwzględnione

W 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich Unia Europejska świętuje w Rzymie - już bez Wielkiej Brytanii - i zastanawia się, co dalej. Papież wzywa ją do solidarności. Donald Tusk - do zachowania jedności, w tym także jedności zasad. Jubileuszowa deklaracja podkreśla niepodzielność Unii, ale dopuszcza też współdziałanie w różnym tempie. Jak w tym przesłaniu szczytu odnajduje się polski rząd?

Demonstracje opozycji na Białorusi i ostra reakcja milicji

Dzień Wolności na Białorusi świętowany był wbrew władzom. Ludzie na ulicach byli bici i zatrzymywani. Milicja dostała zadanie - aby aresztować opozycję i nie dopuścić mediów. Nie do końca się to udało - świat zobaczył jeszcze raz, że reżim jest bezwzględny.

Prognoza pogody na niedzielę 26 marca

W niedzielę na wschodzie Polski pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i opadami deszczu ze śniegiem (uwaga! Może być ślisko). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenia małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie - w Warszawie w południe 1014 hPa.

Sejm przyjął ustawę o sieci szpitali. "To powielenie kolejek"

Sejm przyjął ustawę o sieci szpitali. To będą placówki, które mają być spokojne o pieniądze, w przeciwieństwie do tych, których sieć nie obejmie. Opozycja protestuje, że to zerwanie z zasadą, według której pieniądz miał iść za pacjentem. Minister odpowiada, że to pacjenci stali w niekończących się kolejkach i obiecuje, że koniec kolejek już bliski.

Kary finansowe dla posłów PO. "Próba zakneblowania ust"

Sześcioro posłów Platformy Obywatelskiej zostało ukaranych finansowo przez prezydium Sejmu. Najbardziej poseł Sławomir Nitras - przez dwa miesiące dostanie tylko połowę pensji. Zarzucono im naruszenia regulaminu, także podczas protestu 16 grudnia. Mogą być kolejne kary. Biuro prasowe Sejmu zastrzega, że decyzje o ukaraniu za blokowanie sali posiedzeń jeszcze nie zapadły.

Strategia jest, ćwiczeń nie ma. "Cykl przygotowania został zerwany"

System kierowania obroną państwa funkcjonuje tylko na papierze - ostrzega były Inspektor Wojsk Lądowych generał Janusz Bronowicz. Mówi, że miał być on sprawdzany na ćwiczeniach. Ale ćwiczenia się nie odbyły. Chodzi o współdziałanie służb mundurowych i cywilnych. I zachowanie kontroli przez centra decyzyjne państwa.

Ruch jak na Nowogrodzkiej. "Ja też czasem wpadam do prezesa"

Przy ulicy Nowogrodzkiej, od czasu wyborczego zwycięstwa, korowód limuzyn, a w nich najważniejsze osoby w państwie. Z wizytą u prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówi o sobie, że jest szeregowym posłem. To tam zbiegają się wszystkie nitki władzy i zapadają ważne decyzje.

Prognoza pogody na sobotę 25 marca

Sobota na północnym wschodzie może być deszczowa. W pozostałych rejonach pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 40-55 km/h.