PiS chce konsultacji w sprawie zmiany ustroju Warszawy. Lepiej późno niż wcale?

- W tej sprawie popełniliśmy błędy. Niepotrzebnie ujawniono projekt przed rozpoczęciem konsultacji społecznych - oświadczył senator Zjednoczonej Prawicy Adam Bielan po ogłoszeniu wyników referendum w Legionowie. Teraz PiS podkreśla rolę szerokich konsultacji przed ewentualną zmianą ustroju Warszawy i okolicznych gmin. Lepiej późno niż wcale?

Nagły atak nożownika na rynku w Rybniku. Trzy osoby ranne

Atak z nożem w ręku na rynku w Rybniku, dramatyczne nagranie z telefonu alarmowego i człowiek z przeciętą szyją czekający na pomoc. 21-letni napastnik zranił w sumie trzy osoby - jedną był przypadkowy przechodzień, który rzucił się na pomoc ofierze napastnika. Nożownik może resztę życia spędzić w więzieniu - grozi mu dożywocie.

Prognoza pogody na środę 29 marca

W środę postępująca od zachodu strefa dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu (do 8 mm) w ciągu dnia obejmie cały kraj. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie spada - w Warszawie, w południe 1004 hPa.

Wskoczył na balkon i uratował staruszkę. "Była bardzo przerażona"

Pożar w mieszkaniu, kobieta na balkonie, strażak na krawędzi - to była brawurowa akcja ratunkowa 13 metrów nad ziemią. Z bloku w Słupcy udało się wyprowadzić 15 osób, ale jedna została uwięziona na balkonie. Starsza kobieta dosłownie trzęsła się ze strachu, ale młody strażak nie wahał się ani chwili.

"A ten konik, to co ma oznaczać?"

Szach mat w grze w zielone. Szachowy konik stanął przy drodze na pniu i konia z rzędem temu, kto zgadnie, co to za ruch. Łańcuchowa piła zamiast tylko wyrzynać, może też przecież wyrzeźbić. Oto, jak w Jeleniej Górze z drzewami gra się w szachy.

Prognoza pogody na wtorek 28 marca

We wtorek na północy i północnym-wschodzie Polski zachmurzenie kłębiaste umiarkowane, okresami duże, ponadto miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 16 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny.

"Pole walki bez śmigłowców praktycznie nie istnieje". Wiceszef MON ma diametralnie inne zdanie

Śmigłowce dla armii to podstawa, ale dla ministra MON to niezupełnie sprawa priorytetowa. Po unieważnieniu przetargu i dyplomatycznej awanturze w sprawie francuskich caracali oraz po wielokrotnych zapewnieniach Antoniego Macierewicza, że śmigłowce lada chwila będą - wspomnianych wciąż nie ma. Terminy są przesuwane, a wiceminister obrony zmienia front i mówi, że tak właściwie to ich znaczenie jest nawet nie drugorzędne - a dziesięciorzędne.

Jak odzyskać kondycję na wiosnę, nie robiąc sobie krzywdy?

Pogoda dopisuje - nie powinno dziwić, że i coraz więcej z nas budzi się z zimowego snu, przeciąga i rusza - do sportowych bojów. A przynajmniej działkowych. Lekarze ostrzegają - wprawdzie ruch to zdrowie, wysiłek też, ale nie ten nagły. Jeśli już ktoś zrobił przerwę, teraz niech nie przesadza. Bo można sobie zaszkodzić i zamiast stracić zbędne kilogramy - zyskać na nowy sezon nową kontuzję.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 marca

Pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Deklaracja Rzymska przyjęta. Polskie postulaty zostały uwzględnione

W 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich Unia Europejska świętuje w Rzymie - już bez Wielkiej Brytanii - i zastanawia się, co dalej. Papież wzywa ją do solidarności. Donald Tusk - do zachowania jedności, w tym także jedności zasad. Jubileuszowa deklaracja podkreśla niepodzielność Unii, ale dopuszcza też współdziałanie w różnym tempie. Jak w tym przesłaniu szczytu odnajduje się polski rząd?

Demonstracje opozycji na Białorusi i ostra reakcja milicji

Dzień Wolności na Białorusi świętowany był wbrew władzom. Ludzie na ulicach byli bici i zatrzymywani. Milicja dostała zadanie - aby aresztować opozycję i nie dopuścić mediów. Nie do końca się to udało - świat zobaczył jeszcze raz, że reżim jest bezwzględny.