Tworzą sztuczny tłum i okradają pasażerów. Łódź ma sposób na kieszonkowców

"Na tłok", "na bagaż" albo "na wyjście". Techniki są różne, ale efekt końcowy zawsze jest ten sam, czyli pasażer traci portfel. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi ostrzega przed kieszonkowcami całą serią filmów edukacyjnych. W rolach głównych seniorzy z koła teatralnego i licealiści. Dzięki kampanii, spada liczba przypadków kradzieży wśród pasażerów.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 grudnia

Poniedziałek w całym kraju zapowiada się pogodnie. Tylko na południu spodziewane są przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

Pytania o szybszy powrót Morawieckiego. Kancelaria premiera milczy

Dlaczego premier Mateusz Morawiecki wyjechał z Brukseli przed końcem unijnego szczytu? To pytanie od piątku zadają sobie politycy i dziennikarze. Rządzący tłumaczą szefa Rady Ministrów pilnymi obowiązkami w kraju. A opozycja wytyka premierowi, że nie spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Uroczysty pogrzeb komandorów straconych w PRL-u

Po 65 latach w Gdyni odbył się uroczysty pogrzeb trzech komandorów Marynarki Wojennej straconych przez komunistyczne władze. Powodem była ich rzekoma "próba obalenia władzy ludowej". W ostatnim pożegnaniu kmd. Zbigniewa Przybyszewskiego, kmd. Stanisława Mieszkowskiego i kmd. Jerzego Staniewicza wziął udział między innymi prezydent Andrzej Duda.

"Krzywda dla nich, nie dla Szewczyka". Protestują przeciwko decyzji wojewody

"Plac Szewczyka, nie Kaczyńskich" - pod takim hasłem w centrum Katowic protestowało kilkaset osób. Nie zgadzają się z decyzją śląskiego wojewody, który z zaskoczenia i bez konsultacji z mieszkańcami zmienił nazwę placu Wilhelma Szewczyka na plac imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Inni wojewodowie działają podobnie.

Prognoza pogody na niedzielę 17 grudnia

W niedzielę pogoda w całej Polsce pochmurno z przejaśnieniami. Ponadto spodziewane są słabe i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie i w niedzielne południe może osiągnąć 1004 hPa.

Race, petardy i fajerwerki. Awantura podczas derbów Krakowa

To wyglądało jak zaplanowany i dobrze przygotowany ostrzał z petard. Chuligani Cracovii zaatakowali trybunę gości. Derby Krakowa trzeba było przerwać. Atakujący byli zamaskowani, policja przegląda monitoring, a klub deklaruje współpracę. Pozostaje pytanie, jak można wnieść tyle petard na trybuny.

Premier sprzedał akcje BZ WBK. Za około 5 milionów złotych

Jako minister nie widział konfliktu interesów - zobaczył go dopiero jako premier. Mateusz Morawiecki sprzedał wszystkie akcje BZ WBK, którym przez wiele lat zarządzał jako prezes. Naciskała na to opozycja. Na konto premiera wpłynęło około pięć milionów złotych.

750 złotych dziennie za sprzedawanie samochodu na ulicy

Ulice i chodniki niczym komis samochodowy. Radni Myszkowa mówią temu zdecydowane "nie" i ustalają drakońskie opłaty dla właścicieli aut, którzy sprzedają je, wystawiając kartkę z ofertą za szybą. 750 złotych dziennie wystarczy, by wywołać oburzenie.

Prognoza pogody na sobotę 16 grudnia

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym-wschodzie kraju opady śniegu do 2-8 cm, gdzie indziej miejscami przelotne opady do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 2 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

PiS: propozycje kompromisowe. Opozycja: całe wybory w ręce Błaszczaka

Niektóre pomysły PiS na zmiany w ordynacji wyborczej trafiły do kosza. Jednak dzięki nowym poprawkom wygranym w sprawie nowelizacji Kodeksu wyborczego jest Mariusz Błaszczak. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie miał władzę, jakiej dotąd nie miał żaden jego poprzednik. To szef MSWiA będzie mógł powołać komisarzy wyborczych i szefa Krajowego Biura Wyborczego.

Członek KRRiT: departament prawny nie widział podstaw do nałożenia kary

To była niefortunna decyzja - tak wicepremier Jarosław Gowin ocenia stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która chce na TVN nałożyć blisko półtoramilionową karę za relacjonowanie wydarzeń kryzysu parlamentarnego z grudnia 2016 roku. W czwartek głos w tej sprawie zabrał też premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w Brukseli mówił o tym, że wolne media są wielką wartością.

Prognoza pogody na piątek 15 grudnia

W piątek na przeważającym obszarze kraju spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wyjątek na Pomorzu, gdzie będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 45km/h. W górach przejściowo wiatr halny.

KRRiT: informacja o rozwiązaniu zgromadzenia pojawiła się o 3:30. Pokazujemy, że to nieprawda

Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji - podkreśla Departament Stanu USA. To najmocniejsze, jak dotąd, dotyczące Polski oświadczenie z Waszyngtonu. Rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji mówi o 1,5 mln zł kary nałożonej na nadawcę TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. - Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim Polska zdaje się zmierzać - dodaje Departament Stanu.