Prognoza pogody na wtorek 4 maja

We wtorek pogodnie. Tylko na zachodzie Polski, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce opady deszczu (2-7 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr dość silny, w porywach osiągający prędkość do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach zjawiska fenowe. Na Śnieżce i Kasprowym Wierchu porywy o prędkości do 120 km/h.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów i w niedzielę - z pucharem w rękach - wrócili do Polski. W tym sezonie wygrywali niemal wszystko, co mogli. Zwycięstwem w Lidze Mistrzów przeszli do historii.

"To są barwy, to jest sztandar, za który ludzie umierali"

2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w Świnoujściu na latarnię morską wciągnięto biało-czerwoną flagę o powierzchni 640 metrów kwadratowych. Flagi było także widać w większych miastach i mniejszych miejscowościach, na budynkach i samochodach.

Tak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy

Państwowy koncern Orlen przejmuje lokalne media, choć w kwietniu warszawski sąd okręgowy wstrzymał wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy i kiedy wszystkie władze w kraju - ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza - są w jednych rękach?

"Żyjemy w takim zawieszeniu, dopóki się ta sprawa nie wyjaśni"

Andżelika Rutkowska i Ania Jałowiczor zaginęły wiele lat temu. Ich rodziny cały czas czekają i mają nadzieję na szczęśliwe odnalezienie swoich bliskich. Jak podkreśla Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA, wbrew pozorom z każdym rokiem oczekiwanie bliskich jest jeszcze silniejsze.

"Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów". Debata w TVN24 i TVN24 GO

Wybory w Rzeszowie to polityka lokalna, ale do tych wyborów wielka polityka wkroczyła już dawno. W niedzielę odbędzie się debata "Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów", którą poprowadzi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. W dyskusji wezmą udział wszyscy kandydaci na prezydenta - Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun. Początek debaty o godzinie 20:00 w TVN24 i TVN24 GO.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 maja

W poniedziałek w kraju będzie pochmurno z opadami deszczu. Na Suwalszczyźnie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, zachodni.

"Te gazety staną się tubą propagandową władzy"

W redakcjach należących do Polska Press zaczęły się czystki. Pracę stracili redaktorzy naczelni trzech dzienników: "Dziennika Zachodniego", "Gazety Krakowskiej" oraz "Nowin". "Politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w PL" - stwierdził na portalu społecznościowym Marcin Zasada, dziennikarz "Dziennika Zachodniego". W kwietniu Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał transakcję zakupu wydawnictwa Polska Press przez państwowy koncern Orlen.

"Policjantki, mobbing, molestowanie". Reportaż "Superwizjera" w TVN24 i TVN24 GO

Groźby, wyzwiska, dyskryminacja w pracy i nakłanianie do seksu. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do policjantek, które czują się ofiarami mobbingu i molestowania. Zamiast pomocy spotkała je degradacja zawodowa i postępowania dyscyplinarne. Ich oprawcy - jak dotąd - nie ponieśli konsekwencji. Reportaż Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w "Superwizjerze" w TVN24 o 20:00, a także w TVN24 GO.

Prognoza pogody na niedzielę 2 maja

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z postępującymi od południa w głąb kraju intensywnymi opadami deszczu, a w Karkonoszach śniegu. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zmieniających się będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Dziennikarze dotarli do wniosków z raportu końcowego NIK o "wyborach kopertowych"

Portal Onet.pl ujawnia wnioski z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych z 10 maja 2020 roku, które się ostatecznie nie odbyły. Z raportu wynika, że nie było podstawy prawnej do zorganizowania tych wyborów. Portal pisze również, że decyzje premiera Mateusza Morawieckiego kosztowały do tej pory podatników blisko 133 miliony złotych.

Coraz mniej nowych zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów wciąż niepokoi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 6796 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Medycy zwracają uwagę, że trend, jeśli chodzi o liczbę zakażeń czy hospitalizacji, jest spadkowy. Jednocześnie przyznają, że przybywa pacjentów, którzy od ponad roku nie byli badani, kontrolowani, a ich planowe zabiegi były przesuwane.

PiS się spieszy, Platforma przestrzega. "Nie wolno kupować kota w worku"

Już 4 maja Sejm ma głosować w sprawie udzielenia zgody na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy. Solidarna Polska wciąż jest na nie, ale Lewica jest na tak. PO nie zdradza, jak zagłosuje. Samorządowcy, których interesy Lewica miała zabezpieczyć, mają obiekcje wobec Krajowego Planu Odbudowy, czyli rządowego planu gospodarowania pieniędzmi z unijnego funduszu. - Nie wolno kupować kota w worku. Okazało się, że możemy liczyć głównie na pożyczki. Okazało się, że naszą reprezentację chce wybierać rząd – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Szczepienia bez rejestracji w majówkę. Wystarczy mieć e-skierowanie

Akcja "Zaszczep się w majówkę" rusza w sobotę i potrwa do poniedziałku 3 maja. Każdy chętny dorosły, posiadający e-skierowanie, będzie mógł się zaszczepić bez rejestracji w mobilnych punktach szczepień. Każde województwo będzie miało jeden taki punkt. Na Rynku Głównym w Krakowie trwają już ostatnie przygotowania. W punktach medycy będą szczepić jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Prognoza pogody na sobotę 1 maja

W sobotę w północnej części kraju będzie pogodnie i bez opadów. W południowej części będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Jak Polska radzi sobie z epidemią? Były minister zdrowia mówi o "kluczowym błędzie rządu"

Od połowy kwietnia Polska jest trzecim krajem wśród państw Unii Europejskiej z najwyższą tygodniową średnią liczbą zgonów z powodu COVID-19 na milion mieszkańców. W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 541 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Negatywny trend, który utrzymuje się od kilku tygodni, przeraża Polaków i martwi lekarzy. Czy wystarczająco mobilizuje rządzących?

"Nawet ludzie z wnętrza tego obozu widzą tę wielką zgniliznę"

Marian Banaś, nazywany Pancernym Marianem, mocno atakuje Prawo i Sprawiedliwość po przeszukaniu przez CBA domu jego syna. Zdaniem prezesa NIK akcja służb ma zmusić go do rezygnacji z pełnienia funkcji. Opozycja zapowiada złożenie wniosku o zwołanie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych i mówi o "wielkiej zgniliźnie" w obozie władzy.

"Ten lot był przede wszystkim źle przygotowany"

To nie był lot pod specjalnym nadzorem, ale powinien takim być, bo odbywał się z prezydentem na pokładzie. W lipcu 2020 roku, kiedy trwała kampania przed wyborami prezydenckimi, Andrzej Duda wracał z Zielonej Góry do Warszawy. Samolot, którym podróżował prezydent ubiegający się o reelekcję, miał wystartować bez formalnej zgody. Powodem był fakt, że kontroler skończył już służbę. Dziennikarze portalu tvn24.pl ujawnili kolejne kulisy incydentu.