"Fakty" TVN i kanał TVN24 liderami oglądalności w lipcu

W lipcu "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce. Średnio nasz program codziennie oglądało ponad dwa miliony widzów. W kategorii całodobowych kanałów informacyjnych na pierwszym miejscu zdecydowanie uplasował się TVN24 - udział stacji w rynku telewizyjnym wyniósł 5,4 procent. Tak wynika z danych firmy Nielsen.

Prognoza pogody na wtorek 3 sierpnia

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, a także przelotne opady deszczu do 5 l/m2 na południu Polski oraz burze z opadami do 30 l/m2 w górach. Jedynie w pasie od ziemi gorzowskiej przez Wielkopolskę, ziemię łódzką po Lubelszczyznę na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. W burzach wiatr silny, o prędkości do 90 km/h.

Kierowca katowickiego autobusu usłyszał zarzut zabójstwa

Zarzuty zabójstwa jednej osoby i usiłowania zabójstwa dwóch innych usłyszał kierowca miejskiego autobusu z Katowic, który przejechał 19-letnią dziewczynę. Był trzeźwy, prokuratura czeka na wyniki testów na obecność narkotyków i silnych leków.

Srebrne wioślarki z igrzysk w Tokio wróciły do Polski

Do Polski wróciły Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann, które wywalczyły w Tokio srebrny medal. Na lotnisku witane były przez rodziny, kibiców i działaczy sportowych - gratulacjami, śpiewem, brawami i podziękowaniami.

Zakończył się tegoroczny festiwal Pol'and'Rock

Zostało już tylko solidnie posprzątać i można odliczać dni do kolejnego festiwalu Pol'and'Rock. Tegoroczny w nocy kończył Jurek Owsiak. Pierwszy dyrygent WOŚP stwierdził, że nikt nikogo nie pytał o religię czy politykę, ale o miłość, przyjaźń i muzykę.

Kontrole w ośrodku "Ada". "Czujemy się jak w czeskim filmie"

Przez całe lata nic nikomu nie przeszkadzało, wszystko było w porządku, aż nagle rozpoczęły się kontrole urzędników, wizyty policji czy straży miejskiej. Lekarze z kliniki "Ada" w Przemyślu - zamiast ratować psy, koty czy bociany - tłumaczą się, jak i dlaczego urządzili psią wioskę.

Warszawa oddała hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Gdy punktualnie o 17:00 wybiła godzina "W", stolica Polski stanęła, by oddać hołd bohaterom w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajcie młodzi, bierzcie przykład nie z męstwa, tylko z rozumnego myślenia - mówiła w trakcie obchodów Teresa Stanek ze Światowego Związku Żołnierzy AK.

Prognoza pogody na poniedziałek 2 sierpnia

W poniedziałek będzie na ogół pochmurno, ale miejscami pogodnie. Wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie.

Prognoza pogody na niedzielę 1 sierpnia

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu miejscami dość intensywne (20-40 mm). Na południowym-wschodzie Polski burze z opadem około 30 mm i porywami wiatru o prędkości do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Rząd oferuje nagrody dla gmin, a Kościół stawia na mobilne punkty. Nie ma decyzji o obowiązkowych szczepieniach

Rady Medyczna przy premierze jest przekonana o słuszności wprowadzenia obowiązkowych szczepień na COVID-19 w określonych grupach zawodowych, ale rząd takiej decyzji nie podjął. Będą za to nowe zachęty do szczepień - tym nagrody dla najbardziej "wyszczepionych" gmin. W akcję promocyjną coraz częściej włączają się parafie, które stawiają na mobilne punkty szczepień.

Zbigniew Ziobro chce, by Trybunał Konstytucyjny ocenił europejską konwencję praw człowieka

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro chce zbadania zgodności z konstytucją artykułu 6 ustęp 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, na który powołał się Europejski Trybunał Praw Człowieka w ocenie legalności składu sędziowskiego polskiego Trybunału Konstytucyjnego. W wyroku ETPCz chodziło o sprawę spółki Xero Flor - trybunał uznał, że Polska naruszyła artykuł 6 konwencji, bo w składzie orzekającym TK w sprawie skargi konstytucyjnej złożonej przez spółkę zasiadał sędzia, który nie miał do tego prawa.

Coraz więcej osób staje w obronie TVN. Pod listem otwartym jest już kilkaset podpisów

Podpisy i głosy wsparcia, listy i apele - od wolnych ludzi dla wolnych mediów. W sprawę lex TVN zaangażowało się wiele osób. Kilkaset dziennikarzy podpisało się pod apelem w obronie telewizji TVN, a podpisów wciąż przybywa. Swój apel i swoje obawy mają też przedsiębiorcy. Kobiety aktywne politycznie i społecznie, a wraz z nimi ponad osiem tysięcy osób, zaapelowały o wsparcie do wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamali Harris. 9 sierpnia kanał TVN24 będzie obchodzić swoje 20. urodziny.

Prognoza pogody na sobotę 31 lipca

W sobotę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu od 5 l/m2 na Pomorzu do 40 l/m2 na południu i wschodzie Polski, gdzie wystąpią również burze z gradem i opadami lokalnie do 60 l/m2. Tylko na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 29 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. W burzach wiatr silny, o prędkości do 80-100 km/h.

"Nasza konstytucja została złamana". Ponad trzy tysiące sędziów domaga się wykonania wyroku TSUE

Ponad trzy tysiące sędziów podpisało się pod apelem do polskich władz o wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 15 lipca, w którym trybunał w Luksemburgu stwierdził, że system dyscyplinarny polskich sędziów jest niezgodny z prawem Unii. Sędziowie w apelu podkreślają, że niewykonanie orzeczenia "godzi w krajowy porządek konstytucyjny". Do apelu również przyłączyło się ponad 300 prokuratorów.