Minister zdrowia zapowiada zmiany w programie szczepień

Jeśli ktoś źle zniósł szczepienie przeciw COVID-19 pierwszą dawką, to w drugiej będzie mógł zmienić szczepionkę - ogłosił minister zdrowia. Na piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski ostrzegał, że Polska znajduje się w momencie przesilenia - spada zainteresowania szczepieniami i jednocześnie rośnie liczba wykrywanych nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Karol Nawrocki został nowym szefem IPN

Nowym prezesem Instytutu Pamięci Narodowej został doktor Karol Nawrocki, który cztery lata temu - w atmosferze skandalu - objął szefostwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zgłoszona przez PiS w Sejmie kandydatura uzyskała wystarczające poparcie także w Senacie.

Bracia "polskiego Fritzla" usłyszeli wyroki

Kolejne wyroki w makabrycznej sprawie, porównywanej do głośnej na świecie sprawy Josefa Fritzla. Główny sprawca - mąż, który więził zonę w piwnicy i gwałcił - został skazany w 2017 roku na 25 lat więzienia. Teraz prawomocne wyroki usłyszeli jego bracia.

Prognoza pogody na sobotę 24 lipca

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego. Ciśnienie waha się.

"Ewentualne nieprzyznanie licencji będzie miało swoje skutki dla przyszłych amerykańskich inwestycji"

Polskie władze znają już stanowisko amerykańskiego partnera w sprawie wolności i niezależności mediów, a także koncesji dla TVN24. Stanowczo wyraziła je w środę amerykańska sekretarz handlu Gina Raimondo w rozmowie z wicepremierem Jarosławem Gowinem. W czwartek głos w tej sprawie również zabrał doradca sekretarza stanu USA Derek Chollet, który przebywa z wizytą w Warszawie.

"Nigdy nie było wątpliwości, jeśli chodzi o rekoncesję"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2015 roku zgodziła się na przejęcie TVN-u przez amerykańskich inwestorów. W kolejnych latach KRRiT przedłużała i przyznawała koncesje dla kanałów TVN Discovery. W czwartek w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji odbyły się dwa głosowania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24, ale bez rozstrzygnięcia. Co się zmieniło, że teraz pojawiają się wątpliwości?

Polska przegrała przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

15 tysięcy euro odszkodowania ma dostać od polskiego państwa adwokatka Joanna Reczkowicz - orzekł w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Zdaniem ETPCz Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego naruszyła europejską konwencję o ochronie praw człowieka, a Reczkowicz nie miała zagwarantowanego prawa do sprawiedliwego procesu i bezstronnego sądu.

Przemysław Czarnek pozostanie ministrem edukacji i nauki

Przemysław Czarnek pozostanie ministrem edukacji i nauki. W środę głosami Zjednoczonej Prawicy Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności. Zanim były oklaski i gratulacje dla Czarnka była debata, w w niej mocne argumenty za odwołaniem ministra edukacji i ostre słowa opozycji o "jaskiniowcu", "pogardzie" i "agresji".

Jak PiS walczy z nepotyzmem? Ministerstwo: 13 osób odeszło ze spółek Skarbu Państwa

13 osób odeszło ze spółek Skarbu Państwa - wynika z informacji Ministerstwa Aktywów Państwowych, którego szefem jest Jacek Sasin. Czy to finał realizacji słynnej uchwały o zwalczaniu nepotyzmu w Prawie i Sprawiedliwości? Pytanie jest zasadne, bo Polskie Stronnictwo Ludowe w ostatnich dniach przedstawiło listę "tłustych kotów", na której znalazło się ponad 350 nazwisk.

Prognoza pogody na piątek 23 lipca

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach, Suwalszczyźnie i Podlasiu, 24 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

"To nie tylko będzie wyrwa, to będzie klęska"

Po 1989 roku działacze Solidarności walczyli, by wolność i niezależność mediów to był w Polsce standard. Dlatego w interesie całego społeczeństwa jest, by tak pozostało. Zdaniem większości Polaków wolność mediów jest jedną z podstawowych wartości demokracji, a media powinny patrzeć politykom na ręce - wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24.

Wieczorem głosowanie w sprawie ministra Czarnka

Debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Przemysława Czarnka ma odbyć się późnym wieczorem. Od razu po debacie odbędzie się głosowanie. Odwołania ministra Czarnka chce opozycja, która podkreśla, że ma on na swoim koncie wiele kontrowersyjnych decyzji i wypowiedzi.

Prognoza pogody na czwartek 22 lipca

W czwartek będzie pogodnie w całej Polsce, ale na zachodzie oraz w Małopolsce, na Podkarpaciu i w Sudetach możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Krakowie do 25 stopni Celsjusza w Warszawie i Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu.

Komisja Europejska stawia Polsce ultimatum. "Od początku ostrzegaliśmy"

Komisja Europejska stawia polskim władzom ultimatum w sprawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rządzący mają czas do 16 sierpnia na zastosowanie się do orzeczenia TSUE, nakazującego zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W przypadku braku działań w tym kierunku, Polsce grozić będą kary finansowe.

"Społeczeństwo byłoby amputowane od wiedzy, od krytyki, od niezależności"

"Głównym celem projektu jest zmiana właściciela jednej z największych stacji prywatnych" - to opinia prawna Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie projektu ustawy anty-TVN. Projekt autorstwa posłów PiS jest w Sejmie, pod obrady może trafić już w środę, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, bo partii rządzącej brakuje głosów.

Przedstawiciel Departamentu Stanu USA odwiedził Kijów. W środę przylatuje do Warszawy

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet we wtorek złożył wizytę w Kijowie. W środę uda się do Warszawy, gdzie spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa obywatelskiego. Tematy rozmów to między innymi wspólne zaangażowanie na rzecz wartości i instytucji demokratycznych. Derek Chollet będzie w czwartek gościem TVN24.

Pozorna walka PiS z nepotyzmem? PSL ujawnia listę 357 "tłustych kotów"

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawili listę 357 nazwisk działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz ich rodzin, którzy zasiadają w zarządach lub radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa lub spółek córek spółek Skarbu Państwa. Lista to ciąg dalszy dyskusji o "tłustych kotach" i nepotyzmie w partii rządzącej.

Trzęsienie ziemi na Haiti, katastrofa górnicza w Chile. Tak reporterzy TVN relacjonowali najważniejsze wydarzenia ze świata

Od lat reporterzy TVN są w centrum najważniejszych wydarzeń, by historie ze świata opowiedzieć naszym widzom. To może być Ameryka Północna lub Południowa, Azja czy Afryka. Przez te lata udało nam się opowiedzieć między innymi o uwięzionych pod ziemią górnikach w Chile, o falach tsunami w Tajlandii, awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie czy trzęsieniu ziemi na Haiti.

Prognoza pogody na środę 21 lipca

W środę na północy kraju oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu wystąpią słabe, przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie - bez opadów, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie w całym kraju od 22 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, z północnego zachodu. Ciśnienie bez większych zmian.

PiS szuka większości dla ustawy anty-TVN, ale nawet Konfederacja ją krytykuje

Być może już w środę w Sejmie PiS podejmie próbę przegłosowania ustawy anty-TVN. Porozumienie Jarosława Gowina twierdzi, że w obecnym brzmieniu ustawy nie poprze. Jarosław Gowin zapowiedział zgłoszenie poprawki, która "zapewniłaby bezpieczeństwo funkcjonowania TVN". Dlatego PiS, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, szuka większości. Na celowniku są posłowie Konfederacji, Kukiz'15, część posłów z kręgu Jarosława Gowina, a nawet z Lewicy.