Prognoza pogody na piątek 17 grudnia

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce śnieg, miejscami z deszczem. W Tatrach i Beskidach dość intensywny śnieg (10-20 cm). Temperatura maksymalna od 1 stopnia w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach o prędkości do 60 km/h, północno-zachodni.

Każdego dnia umiera setki Polaków, a posłowie zwlekają. Niepewny los ustawy Hoca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 24 266 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 i 669 zgonach z powodu COVID-19. Każdego dnia setki Polaków umiera na tę chorobę, a rząd zwleka z bardziej zdecydowaną walką z koronawirusem. Ustawa, która miała dać pracodawcom nowe uprawnienia, tzw. ustawa Hoca, musi poczekać, bo posiedzenie Komisji Zdrowia zostało odwołane.

"Wycieranie sobie gęby obozem Auschwitz-Birkenau jest niedopuszczalne"

"Szczepienie czyni wolnym" - takie hasło mieli za plecami posłowie Konfederacji w czasie wtorkowego protestu przed Sejmem. Porównywanie szczepienia na COVID-19 do Holokaustu zostało potępione przez opozycję i polityków obozu rządzącego. Konfederacja twierdzi, że transparent, pod którym przez pewien czas stali jej politycy, nie był ich. W trakcie zgromadzenia został on odsunięty. - Wycieranie sobie gęby obozem Auschwitz-Birkenau jest niedopuszczalne - skomentował Władysław Teofil Bartoszewski, którego ojciec, profesor Władysław Bartoszewski był więźniem Auschwitz.

Rozłam w klubie Lewicy. Powstało koło Polskiej Partii Socjalistycznej

Troje posłów i dwoje senatorów odeszło z Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i stworzyło Koło Parlamentarne Polskiej Partii Socjalistycznej. Zrobili to wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek. Rozłam jest wynikiem konfliktu z szefem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym.

Prognoza pogody na czwartek 16 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże z zanikającymi opadami deszczu. W północnej części kraju przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 4 stopni w skali Celsjusza na Podkarpaciu do 10 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. W strefie brzegowej porywy o prędkości ponad 60 km/h.

Niższe limity klientów w restauracjach, sklepach i hotelach. Od środy nowe obostrzenia

Od środy w Polsce obowiązywać będą nowe restrykcje mające ograniczyć rozwój epidemii COVID-19. Obłożenie hoteli, restauracji, obiektów sportowych i kin będzie zmniejszone do 30 procent. Jednak te limity nie obejmują ozdrowieńców, osób zaszczepionych oraz z negatywnym testem w kierunku zakażenia koronawirusem. Ponadto od wtorku zapisywać można już także dzieci powyżej 5. roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19.

PiS miało obiecać Kukiz'15, że sprawa Mejzy wyjaśni się do końca roku. "W gruncie rzeczy jest odwołany"

Wiceminister sportu Łukasz Mejza we wtorek nie przyszedł na posiedzenie Sejmu. Rzekomo ma być na urlopie, ale marszałek Sejmu Elżbieta Witek oficjalnie tego nie potwierdza. Posłowie Kukiz'15 czekają na decyzję w sprawie Łukasza Mejzy, licząc na jego dymisję. PiS obiecało, że sprawa wyjaśni się do końca roku. - W gruncie rzeczy jest odwołany - zapewnia wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Większość Polaków chce ujawnienia majątku żony Mateusza Morawieckiego

65 procent respondentów sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 uznało, że Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek. Zanim Mateusz Morawiecki porzucił bankowość dla polityki, przepisał część majątku na żonę. Przed wyborami zapowiadał, że jeśli będzie taka regulacja, to "z przyjemnością wszystko ujawni". Ustawa przepadła w Trybunale Konstytucyjnym, ale żona premiera może ujawnić swój majątek.

Prognoza pogody na środę 15 grudnia

W środę pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Miejscami słaby deszcz lub mżawka, na wschodzie lokalnie marznące. Mglisto. Temperatura maksymalna od 1 stopnia w skali Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Czy szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

60 procent Polaków jest zdania, że rząd nie robi wszystkiego, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju. 64 procent Polaków uważa, że w Polsce powinny zostać wprowadzone przywileje dla osób zaszczepionych. 41 procent Polaków opowiada się za powszechnym obowiązkiem szczepień, a 19 procent - za obowiązkiem szczepień dla określonych grup zawodowych lub społecznych. To wszystko wnioski płynące z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Tragiczny finał kuligu w Adamowie. Adam K. usłyszał wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu w poniedziałek zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku podczas kuligu. Adam K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do tragedii doszło w styczniu tego roku w miejscowości Adamowo. 40-letni kierowca ciągnął za samochodem dzieci siedzące na workach, zginęła wtedy jego 15-letnia córka.

Prognoza pogody na wtorek 14 grudnia

W poniedziałek pochmurno i mglisto. W pasie centralnym kraju mgły mogą się utrzymywać przez cały dzień. Słabe opady mżawki/deszczu (poniżej 1 mm) przemieszczać się będą z północnego-zachodu do centrum kraju, a wieczorem i w nocy dalej na wschód. Przejaśnienia w ciągu dnia jedynie na Podkarpaciu i częściowo Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od stopnia -1 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo- zachodni i południowy, słaby.