Wstrząsający raport naukowców. "Wszystko bardzo źle wróży przyszłości"

Najnowsze wyniki raportu czasopisma "The Lancet" są wstrząsające. Zdaniem naukowców wysokie temperatury na świecie doprowadziły do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego - spadły uprawy kukurydzy, pszenicy oraz plony ryżu. Ponadto około pół miliarda ludzi na świecie żyje na obszarach, którym grozi zalanie.

Skoki wingsuit cieszą się coraz większą popularnością

Wingsuit jest na tyle nową dyscypliną, że nie dorobił się jeszcze polskiej nazwy. Dlatego na jej amatorów mówi się "latające wiewiórki". Dyscyplina ta cieszy się coraz większą popularnością, a reprezentacja Polski ma już na koncie sukcesy.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 października

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe, miejscami będzie bezchmurnie. Tylko na północnym wschodzie Polski prognozuje się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Kolejny sędzia zawieszony za kwestionowanie legalności nominacji nowej KRS

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie zawiesiła na miesiąc sędziego Macieja Fereka. Powodem ma być kwestionowanie przez Fereka legalności decyzji wydanej przez sędziego powołanego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia został zawieszony w dniu szczytu Unii Europejskiej, na którym premier Morawiecki przekonywał, że Polska nie ma problemu z praworządnością.

"To nie ja zabiłam". Reportaż "Superwizjera" w internecie tylko w TVN24 GO

Zbrodnia w butiku Ultimo to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych lat 90. Beata Pasik została skazana na 25 lat za zabójstwo współwłaściciela i usiłowanie zabójstwa jego żony. Po 18 latach sąd zgodził się na przedterminowe, warunkowe zwolnienie i kobieta mogła wyjść na wolność. Czy i tym razem, jak w przypadku Tomasza Komendy, mogło dojść do sądowej pomyłki?

 Reportaż "To nie ja zabiłam" w "Superwizjerze" do obejrzenia w internecie tylko w TVN24 GO.

Wilkowice: do urzędu gminy wpłynęła petycja, by wyciąć drzewa w parku i zasadzić nowe

Kilkudziesięciu mieszkańców Wilkowic wystąpiło do władz gminy z nietypową petycją. Uważają, że park wymaga "rewitalizacji" polegającej na wycięciu wszystkich lub większości drzew, a następnie zasadzeniu nowych. Powodów jest dużo - to między innymi hałas robiony przez ptaki w okresie lęgowym i liście spadające na ich posesje, których zagrabianie powoduje frustrację, a nawet depresję i nerwicę.

Marine Le Pen: dyskutowaliśmy z premierem Polski o szantażu ze strony KE

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Marine Le Pen, szefową francuskiego Zjednoczenia Narodowego. Spotkanie odbyło się na zaproszenie polskiego premiera w Brukseli, gdzie odbywał się szczyt Rady Europejskiej. "Wspólnie omówiliśmy niedopuszczalny szantaż stosowany przez Komisję Europejską w sprawie Polski" - napisała Le Pen pod wspólnym zdjęciem z Morawieckim.

Marsz Niepodległości zagrożony? Trasę narodowców zajęła grupa "14 kobiet z mostu"

Robert Bąkiewicz zaprasza na Marsz Niepodległości, ale na jego drodze stają kobiety. Jego stowarzyszenie mogło organizować marsz cyklicznie, jednak w tym roku może pojawić się problem. Trasa, którą 11 listopada szli przez Warszawę narodowcy, została formalnie zajęta. Swoje zgromadzenie publiczne zgłosiła antyfaszystowska grupa o nazwie "14 kobiet z mostu".

Wiadukt w Koszalinie runął na ruchliwą ulicę. "Cud, że nikt nie zginął"

W trakcie prac rozbiórkowych część wiaduktu przy alei Monte Cassino w Koszalinie runęła na jezdnię. Do zdarzenie doszło w czwartek po południu. W internecie opublikowano nagranie, na którym widać, jak chwilę przed runięciem wiaduktu przejeżdżały pod nim samochody. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać prokuratura.

Rzeźba "Tłum III" Magdaleny Abakanowicz sprzedana za 13,2 mln złotych

Rzeźba "Tłum III" Magdaleny Abakanowicz została w czwartek sprzedana za najwyższą cenę w historii aukcji sztuk w Polsce - 13,2 milionów złotych. Instalacja składa się z 50 figur wykonanych z jutowego płótna. To pierwsze dzieło sztuki sprzedane w Polsce na aukcji, które osiągnęło kwotę ponad 10 milionów złotych.

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Polski. "Jeśli chcesz należeć do klubu, to musisz przestrzegać zasad"

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję dotyczącą "kryzysu praworządności w Polsce". Dokument jest efektem wtorkowej debaty z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Unijne frakcje napisały, że "żadne pieniądze podatników UE nie powinny być przekazywane rządom, które w rażący, celowy i systematyczny sposób podważają wartości zapisane w art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej". Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 502 deputowanych, przeciw było 153, a 16 wstrzymało się od głosu. Temat polskiej praworządności zostanie też poruszony na szczycie Rady Europejskiej, który rozpoczął się w Brukseli.

Prawnicy Senatu: część rozwiązań z Polskiego Ładu jest niezgodna z konstytucją

14 rozwiązań z Polskiego Ładu jest niezgodna z konstytucją - oceniają prawnicy z Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu. Chodzi między innymi o ulgę dla klasy średniej czy też o likwidację prawa do odliczenia od podatku kwoty w wysokości 1500 złotych przez osobę samotnie wychowującą dziecko. Zmiany krytykują też przedsiębiorcy i powtarzają, że Polski Ład to obciążenie. Z kolei samorządowcy wytykają rządowi kłamstwa.

Koronawirus w Polsce. Lekarze apelują do rządzących w sprawie regionalnych obostrzeń

Czwarta fala pandemii w Polsce rozpędza się. W czwartek resort zdrowia odnotował ponad pięć i pół tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Lekarze mają obawy, że w szpitalach będzie brakować miejsc dla pacjentów covidowych. Dlatego zachęcają do szczepień, ale też apelują o regionalne obostrzenia i proponują zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych dla niezaszczepionych.

Prognoza pogody na piątek 22 października

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Początkowo na północy i zachodzie, a następnie również na północnym-wschodzie, centrum i południowym-zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę.

Niemcy rozważają wzmocnienie ochrony na granicy z Polską. Padła propozycja współpracy

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej narasta. Zaczynają to również odczuwać niemieckie służby, które obserwują coraz więcej nielegalnych prób przekraczania ich granicy przez migrantów. Rząd Niemiec proponuje więcej wspólnych patroli na granicy, więcej niemieckich funkcjonariuszy, którzy odciążyliby polskich pograniczników oraz wspólne działania na polskim terytorium pod dowództwem polskich oficerów.