Najnowsze

Najnowsze

"Dzieci bardzo potrzbują kontaktów rówieśniczych". Kiedy wrócą do szkoły?

W czasie ferii dzieci i młodzież do szesnastego roku życia nie będą mogły wychodzić same z domu przed godziną 16 - rząd nie chce zmienić decyzji. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przestrzega, że długa izolacja może negatywnie wpłynąć na psychikę najmłodszych i prowadzić do depresji. Powrót do szkół po 17 stycznia jest możliwy, ale jeszcze nie przesądzony. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w pierwszym tygodniu stycznia. Z kolei pod koniec stycznia mają ruszyć szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19.

14-miesięczne dziecko zmarło, miało objawy zatrucia. Lokatorzy wskazują na trutkę na szczury

Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci 14-miesięcznego chłopca z Kamienia Pomorskiego. Dziecko razem z matką w pierwszy dzień świąt trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia. Nie był to jednak czad. Strażacy w domu, gdzie mieszkała rodzina, stwierdzili duże stężenie dwutlenku siarki. Dziecko zmarło, sprawę bada prokuratura. Lokatorzy twierdzą, że zatrucie może mieć związek z trutką na szczury w budynku.

"Dziwna logika". Policja kontroluje, czy obostrzenia są przestrzegane

W hotelach, w galeriach handlowych i na stokach - pustki. Wiele punktów handlowych i usługowych musiało zostać zamkniętych zgodnie z nowymi obostrzeniami. Za złamanie zakazów przedsiębiorcom grożą kary. Właściciele liczą straty. Niektórzy liczą na pomoc państwa, ale nie każdemu została przyznana.

Już ponad 6 tysięcy pracowników medycznych w Polsce zaszczepiło się na COVID-19

W Polsce szczepienia przeciwko COVID-19 trwają już trzeci dzień - zaszczepiło się już ponad 6 tysięcy pracowników medycznych. Przykład chcą dać lekarze politycy: Tomasz Grodzki, Stanisław Karczewski, Waldemar Kraska i Władysław Kosiniak-Kamysz zaszczepią się przed kamerami. Po pracownikach medycznych będą seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić?

Co z pomocą rządu dla firm? "Znikoma, spóźniona"

W poniedziałek weszły w życie nowe obostrzenia - mają nas uchronić przed uderzeniem spodziewanej trzeciej fali zachorowań na COVID-19. Jeśli to się uda, to 18 stycznia, po feriach, niektóre zakazy zostaną uchylone. Na razie jest rozpacz przedsiębiorców - skargi na straty i dziurawe tarcze antykryzysowe.

Rząd nie zmienia zdania mimo apeli. Zakaz wychodzenia dla dzieci ma pozostać

Rząd nie zmienia zdania - pomimo próśb rodziców, zakaz wychodzenia z domów w czasie ferii bez opieki dorosłych dla dzieci i młodzieży do szesnastego roku życia pozostanie. Zakaz przestaje obowiązywać po godzinie 16. Kolejne instytucje ślą do premiera, do Ministerstwa Zdrowia i do resortu edukacji prośby o uwolnienie dzieci na ferie, na świeże powietrze, na spotkania z rówieśnikami.

Prawomocne wyroki w sprawie tragedii na otrzęsinach

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocne wyroki w sprawie tragedii, do której doszło w 2015 roku podczas otrzęsin na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Trzy osoby zginęły w wyniku stratowania. Wyroki dla organizatorów imprezy zostały utrzymane - od sześciu miesięcy do roku więzienia, wszystkie w zawieszeniu, do tego zadośćuczynienie dla każdej z rodzin od każdego oskarżonego. Oddzielnie zostanie osądzona odpowiedzialność prorektora - sprawa wróciła do pierwszej instancji.

Wraca obowiązek kwarantanny po powrocie do Polski

Od 28 grudnia do 17 stycznia każdy, kto wróci do Polski spoza Unii Europejskiej, albo z kraju unijnego, ale transportem zbiorowym, musi odbyć 10-dniową kwarantannę. Chyba, że przed wyjazdem zdąży się zaszczepić. Każdy, kto przyjmie dwie dawki szczepionki na COVID-19, będzie uprzywilejowany.

Prognoza pogody na wtorek 29 grudnia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Ziemi Lubuskiej i Śląsku zanik opadów, na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu do 1-5 mm, na północy opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w Karpatach opady śniegu do 5-15 cm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu i Kujawach do 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60-80 km/h, wysoko w górach - powyżej 100 km/h.

Kraków szuka nowego hejnalisty

Hejnalista na wieżę Mariacką pilnie poszukiwany. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła nabór na nowego trębacza, bo jeden z dotychczasowych hejnalistów przechodzi na emeryturę. Kandydat powinien mieć dobrą kondycję, nie może mieć lęku wysokości i przede wszystkim musi umieć grać na trąbce.

Zmiany w działalności galerii handlowych i obiektów sportowych

Nowe restrykcje, które weszły w życie w poniedziałek, dotyczą też sklepów w galeriach handlowych i obiektów sportowych. Ustanowiony został zakaz prowadzenia siłowni, basenów, aquaparków klubów i centrów fitness oraz działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.