Najnowsze

Najnowsze

Lech Wałęsa szuka dodatkowego zarobku

Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił ogłoszenie na portalu dla osób po 50. roku życia, którzy szukają zatrudnienia. Z powodu pandemii Wałęsa nie może latać na płatne wykłady, a ma duże wydatki.

"Polskę należy przemyśleć na nowo"

W sobotę na konwencji Porozumienia Jarosława Gowina twórca tego ugrupowania przekonywał, że po pandemii trzeba od nowa wymyślić świat, Polskę i centroprawicę. Porozumienie ma nadać nowy blask słowu konserwatyzm. Ma być chadeckie, zielone, proeuropejskie i prosamorządowe, a reprezentować zwłaszcza klasę średnią.

"Liczba zgonów jest zastraszająca"

W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano ponad 17 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 595 osób chorych na COVID-19. Lekarze alarmują, że liczba zakażeń koronawirusem nadal jest na wysokim poziomie, a liczba zgonów może niepokoić. W szpitalach wciąż jest wojna, a w punktach szczepień - nadzieja.

Szczegóły uzasadnienia sądu w sprawie aresztu dla Sławomira Nowaka

Dziennikarze tvn24.pl dotarli do uzasadnienia warszawskiego sądu okręgowego w sprawie uchylenia aresztu Sławomirowi Nowakowi. Z uzasadnienia wynika, że sąd wziął pod uwagę groźbę ucieczki podejrzanego i mataczenia w sprawie, o których nie raz wspominała prokuratura. W uzasadnieniu jest także podniesiona kwestia przesłuchanych świadków.

Burza po nagrodzie dla arcybiskupa Dzięgi. "To jest naplucie w twarz ofiarom pedofilii w Kościele"

To jest naplucie ofiarom w twarz - słychać od tych, którzy nie mogą uwierzyć, że Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyznało nagrodę arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze. Wobec duchownego Watykan prowadzi postępowanie wyjaśniające jego możliwe zaniedbania w sprawie oskarżonego o pedofilię zmarłego księdza Andrzeja Dymera.

Rośnie popularność operacji plastycznych. "Więcej wad w sobie widzimy"

"Zoom boom" i "lockdown face" - to zjawiska, które sprawiają, że operacje plastyczne to w czasach pandemii prawdziwy hit. Okazuje się, że pacjenci korzystają z czasów, kiedy z domu i tak nie można za bardzo wychodzić, żeby poświęcić ten okres na rekonwalescencję po operacji plastycznej. Przede wszystkim za tym trendem stoją jednak wideokonferencje, podczas których użytkownicy mogą przez długi czas oglądać siebie i porównywać swój wygląd z innymi.

Wiszący na drzewie "lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

"Potwór "na drzewie i historia, która zwaliła z nóg nie tylko inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. "Coś siedzi od dwóch dni na drzewie, nie rusza się, ludzie nie otwierają okien" - wezwanie brzmiało dramatycznie, a finał interwencji był.. dramatycznie śmieszny. Jak wygląda ten "potwór", o którym mówi teraz cały świat?

Prognoza pogody na sobotę 17 kwietnia

W sobotę zachmurzenie będzie duże. Na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze wysapią opady deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem. Na Podlasiu, Mazowszu i Mazurach niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Pandemia w opowiadaniach uczniów. "To są tak naprawdę ich przeżycia"

Kosmici, podróże w czasie, groźne stworzenia i wciągająca technologia - to nie opis nowego filmu science fiction, tylko historie napisane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie. Ich zadaniem było napisanie opowiadań, których akcja dzieje się w czasie epidemii. W czerwcu wszystkie te utwory zostaną zredagowane i wydane w książce pod tytułem "Opowiastki z czasów pandemii".

Przybywa punktów szczepień

Powstają kolejne punkty szczepień. Na mapie Polski jest ich ponad 7 tysięcy. Teraz szczepienia mają przyspieszyć - taki jest plan rządu. Premier spodziewa się ponad 20 milionów szczepień do końca drugiego kwartału, dzięki czemu zbliżylibyśmy się do pułapu odporności zbiorowej.

Z rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau odchodzą członkowie. To protest przeciwko powołaniu Szydło

Odchodzą kolejni członkowie rady muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Tłumaczą, że to protest przeciwko powołaniu do rady byłej premier Beaty Szydło. Ich zdaniem to upolitycznianie organu, który nadzoruje działalność placówki. Zrezygnowali już profesor Stanisław Krajewski, polski filozof, matematyk i publicysta żydowskiego pochodzenia, a także Marek Lasota, dyrektor Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Miasto zawiesza dyrektora szkoły, minister edukacji chce go uhonorować

Dyrektor łódzkiego liceum chciał karać uczniów za używanie znaku błyskawicy - symbolu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Władze miasta go zawiesiły, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce go uhonorować i zawiadomić prokuraturę o działaniach miasta. Radni Łodzi stwierdzili, że przy uchwalaniu regulaminu szkoły doszło do nieprawidłowości. Regulamin wciąż jednak obowiązuje, a uczniowie zgłaszają, że za używanie symbolu są karani.

Karetka nie mogła dojechać przez nieodśnieżoną drogę. 56-latek zmarł

56-letni pan Jan w środę przed południem poczuł się źle w swoim domu w miejscowości Podłopień w gminie Tymbark. Sąsiedzi postanowili go zawieźć do szpitala własnym samochodem. Nie zdążyli. Przed domem doszło do zatrzymania akcji serca. Wezwana karetka pogotowia nie była w stanie dotrzeć do pacjenta z powodu śliskiej i nieodśnieżonej drogi. Pomogli dopiero strażacy. 56-latek zmarł.

Policja wyjaśnia sprawę śmierci 65-latka pogryzionego przez mastify tybetańskie

65-letni mieszkaniec powiatu konińskiego został pogryziony przez dwa psy rasy mastif tybetański po tym, jak wszedł na ogrodzony teren prywatny. Jak ustaliła policja, mężczyzna bardzo dobrze znał się z właścicielami zwierząt, ponieważ wykonywał dla nich drobne prace remontowe na terenie ich posesji. Po tym, jak został zaatakowany, 65-latek był jeszcze przytomny i schował się w domu właścicieli. Potem zasłabł w łazience, chociaż jego rany zostały opatrzone. Wezwanym ratownikom medycznym nie udało się go reanimować.

Szczegóły uroczystości pogrzebowej księcia Filipa

Kończą się ostatnie przygotowania do ostatniego pożegnania księcia Filipa. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę na zamku w Windsorze. Rozpoczną się w kaplicy świętego Jerzego o godzinie 17 czasu polskiego. Męża królowej Elżbiety żegnać osobiście będą tylko najbliżsi, a przed telewizorami widzowie na całym świecie.

Nowe dane o epidemii. "Nie ma pola do dalszego luzowania obostrzeń"

Mniejsza jest liczba nowych zakażeń, ale wciąż wysoka jest liczba zgonów osób zakażonych. W piątek rząd odnotował 17847 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także 595 zgonów osób zakażonych. Jeszcze dwa tygodnie temu nowych zakażeń było odnotowywanych dziennie ponad 30 tysięcy. Ministerstwo Zdrowia mówi o początku trendu spadkowego, o "światełku w tunelu".

Tragedia na S1. Zginęli niemowlę i jego matka

Niedaleko lotniska w Pyrzowicach na trasie S1 w piątek rano zderzyło się 5 aut, w tym dwa ciężarowe i samochód ciągnący przyczepę kempingową. Rannych zostało sześć osób. Zginęło niemowlę, a po godzinnej próbie reanimacji zmarła także jego mama.

Trudny rok Wielkiej Brytanii. "Za chwilę pojawią się bardzo poważne problemy"

- Na początku tego tygodnia mieliśmy małe kroki do wyjścia z lockdownu - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Kasia Madera, dziennikarka BBC, komentując sytuację w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie oceniła, że pandemia była tragiczna w skutkach w tym kraju. - Jeśli uwzględnimy tempo wydatków publicznych i skalę rozszerzenia zadłużenia, to jest oczywiste, że w tej chwili nawet poza kontekstem brexitu rząd brytyjski zbliża się do momentu, w którym będzie musiał podejmować bardzo bolesne z punktu widzenia społecznego decyzje - skomentował dr Przemysław Biskup, ekspert ds. brytyjskich Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Podobnego zdania jest Maciej Czajkowski, korespondent i współpracownik brytyjskich mediów w Polsce, którego zdaniem sukces akcji szczepionkowej w Wielkiej Brytanii przykrył problemy gospodarcze związane z brexitem.

Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie kadencji RPO

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis pozwalający Rzecznikowi Praw Obywatelskich pełnić urząd po upływie kadencji jest niezgodny z konstytucją. Sędzia Stanisław Piotrowicz, były członek PZPR i były prokurator stanu wojennego, decyzję uzasadniał troską o prawa obywateli. Wyrok ma wejść w życie trzy miesiące od opublikowania, a został już opublikowany. Składowi orzekającemu przewodniczyła Julia Przyłębska.

Starostwo ma gotowy punkt szczepień powszechnych, NFZ wybrał inną lokalizację

W czwartek pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk ogłosił początek działalności pierwszych pilotażowych punktów szczepień drive-thru. 19 kwietnia mają ruszyć pierwsze punkty szczepień powszechnych, w sprawie organizowanych przez samorządy punktów pojawiają się jednak wątpliwości. Tak jest na przykład w Myślenicach.

Coraz więcej prób oszustw "na spadek"

Mieszkanka Moniek dostała informacje, że starsza osoba z Brukseli chce jej przekazać dorobek swojego życia - 250 tysięcy euro. Mieszkaniec Sądeczczyzny dostał e-mail, że odziedziczył spadek - prawie dziewięć milinów dolarów. Żeby je otrzymać, trzeba było tylko spełnić kilka warunków. Szans na spadek nie było jednak żadnych. Było za to dobrze zorganizowane oszustwo.

Prognoza pogody na piątek 16 kwietnia

W piątek okresami opady deszczu, a na Podkarpaciu deszczu ze śniegiem (2-7 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.