Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 10 września

W piątek będzie słonecznie, tylko na zachodzie zachmurzenie będzie małe wzrastające stopniowo do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Burze pojawią się na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Gorzowskiej. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na wschodzie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami powieje dość silnie.

Niepokojący wzrost liczby zakażeń. Ponad pół tysiąca nowych przypadków SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 510 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Eksperci nie mają wątpliwości: czwarta fala zachorowań na COVID-19 przybiera na sile. Dynamika zakażeń w ostatnich dniach jest niepokojąco wysoka. Resort zdrowia przywiduje, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni można spodziewać się tysiąca przypadków zakażeń dziennie.

29-latek zmarł po interwencji policji. "Gazeta Wyborcza" ujawnia nagranie sprzed mieszkania Łukasza

"Gazeta Wyborcza" ujawnia nagranie dźwiękowe sprzed mieszkania Łukasza Łągiewki, gdzie doszło do policyjnej interwencji wobec 29-latka. Mężczyzna kilkanaście godzin później zmarł. Na nagraniu słychać słowa Łukasza: "duszę się" oraz głośne krzyki. Śledztwo w sprawie śmierci 29-latka prowadzi prokuratura. Własne dochodzenie wszczęła również policja. Ma ono wyjaśnić, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

"Wicemarszałek polskiego Sejmu wskazuje nam brexit jako wzór zachowania"

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu w środę stwierdził, że Polska "musi szukać rozwiązań drastycznych" w relacjach z Unią Europejską i wskazał na przykład Brytyjczyków, którzy "pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada" i opuścili Wspólnotę. Wywołało to falę komentarzy. Zdaniem opozycji słowa Terleckiego odwzorowują "prawdziwy głos narad na Nowogrodzkiej". Sam marszałek Terlecki odniósł się do swojej wypowiedzi. W krótkim komunikacie na Twitterze napisał, że "polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24".

"PiS wywiesi białą flagę, tu nie ma miejsca na rozgrywanie Komisji Europejskiej"

Komisja Europejska zawnioskowała do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z niezastosowaniem środków tymczasowych dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. O wysokości kar decyduje TSUE. Były wicepremier Jarosław Gowin uważa, że zagrożenie karami jest na tyle poważne, że "PiS wywiesi białą flagę, tu już nie ma miejsca na żadne próby rozgrywania Komisji Europejskiej".

Terlecki: Unia musi być dla nas do przyjęcia, inaczej musimy szukać rozwiązań drastycznych

Od sześciu lat przy okazji ostrych sporów z Brukselą często padało słowo: polexit. Politycy PiS-u zaprzeczali, że chcą wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Jednak przeczyć temu może wypowiedź wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. - Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli - powiedział.

Ceny prądu znowu w górę? Jacek Sasin: ten wzrost musi nastąpić

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin przyznał dziennikarzom w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że podwyżka cen energii elektrycznej jest nieuchronna - jak podała Polska Agencja Prasowa. Eksperci szacują, że w przyszłym roku ceny prądu wzrosną o 20-40 procent.

Agent Łukaszenki na forum w Karpaczu. Miał posługiwać się hiszpańską wizą

Jurij Woskriesienski - były działacz białoruskiej opozycji, który przeszedł na stronę reżimu Alaksandra Łukaszenki - pojawił się na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Jego obecność odbiła się szerokim echem. Organizatorzy forum twierdzą, że wmieszał się w tłum delegatów. Według nieoficjalnych informacji Białorusin posługiwał się hiszpańską wizą.

Prognoza pogody na czwartek 9 września

W czwartek słonecznie. Temperatura maksymalna od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 27 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami silniejszy.

Polacy zapłacą więcej za prąd? Eksperci prognozują wzrost cen o nawet 40 procent

Z wyliczeń Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w tym roku rachunki za prąd dla gospodarstw domowych wzrosły średnio o 8 złotych miesięcznie, czyli około 10 procent. Polacy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek cen pądu, chociaż PiS obiecywał, że ich nie będzie. W przyszłym roku miałyby wzrosnąć nawet 40 procent, jak wynika z najwyższych szacunków ekspertów.

Ratownicy medyczni zaatakowani w Poznaniu podczas interwencji

W Poznaniu ratownicy medyczni wezwani do kobiety na ulicy zostali zaatakowani przez osoby postronne, mężczyzną i inną kobietę. Na nagraniu widać między innymi, jak kobieta próbuje uderzyć ratownika butelką. Sprawą zajmuje się policja. Jednak to nie pierwszy w Polsce taki atak na ratowników medycznych.

"Komisja Europejska już widzi, że sama siebie kompromituje przewlekaniem"

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z niezastosowaniem środków tymczasowych nakazujących zawieszenie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. O wysokości kar decyduje TSUE. - Komisja Europejska już widzi, że sama siebie kompromituje przewlekaniem - skomentował prof. Robert Grzeszczak.