Najnowsze

Najnowsze

Uchwały "anty-LGBT" nie zostały uchylone. Sejmiki miały czas do wtorku

Do wtorku województwa małopolskie, podkarpackie, łódzkie, świętokrzyskie i lubelskie miały czas na wysłanie do Komisji Europejskiej wyjaśnień w sprawie tak zwanych uchwał anty-LGBT. Komisja Europejska i Parlament Europejski krytycznie patrzą na dokumenty, które uznają za przejaw dyskryminacji wobec mniejszości seksualnych. Władze samorządowe, w których większość ma PiS, nie uchyliły jednak tych uchwał. Grozi im utrata środków unijnych.

Ruszyła akcja szczepień w szkołach, ale zainteresowanie jest znikome

W niektórych szkołach mogą zaszczepić się uczniowie i członkowie ich rodzin. W wielu placówkach zainteresowanie jest znikome - zbyt małe, aby utworzyć punkt szczepień. Samych deklaracji chęci zaszczepienia dziecka dotychczas wpłynęło nieco ponad 48 tysięcy, jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Instytucje unijne się nie cofają, samorządy też nie. Przez "uchwały anty-LGBT" całe województwa mogą ucierpieć

Sejmiki województw, które uchwaliły tak zwane uchwały anty-LGBT, nie chcą się z nich wycofać, choć z powodu tych deklaracji grozi im utrata funduszy unijnych. Komisja Europejska i Parlament Europejski postrzegają te uchwały jako dyskryminujące mniejszości seksualne. Zagrożone utratą środków z UE są województwa małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, łódzkie i lubelskie.

Reporterzy bez Granic ogłosili "stan wyjątkowy dla wolności prasy w Polsce"

Z powodu lex TVN i ograniczeń dla dziennikarzy na obszarach objętych stanem wyjątkowym organizacja Reporterzy bez Granic ogłosiła "stan wyjątkowy dla wolności prasy w Polsce". Organizacja apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby zawetował "lex TVN", jeśli trafi na jego biurko. Poseł PiS Marek Suski twierdzi, że jest dumny z kształtu nowelizacji ustawy medialnej, która wyszła z Sejmu.

Myśliwy, który polował na dziki, postrzelił 14-latka

W niedzielę wieczorem w miejscowości Załakowo w województwie pomorskim myśliwy, który polował na dziki, postrzelił 14-latka. Chłopiec przybywał w okolicy pola kukurydzy. Pomoc wezwał sam myśliwy. Okoliczności wypadku badają organy ścigania.

Protestujący medycy nie chcą rozmawiać z ministrem zdrowia, tylko z premierem

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest gotów spotkać się z protestującymi przedstawicielami zawodów medycznych. Protestujący nie chcą rozmawiać z samym ministrem, chcą po drugiej stronie widzieć premiera. Problemy polskiej ochrony zdrowia są następujące: niskie płace, nadgodziny i braki kadrowe. Wszystkie te problemy się ze sobą łączą.

Władimir Putin obserwował przebieg manewrów Zapad-2021 na poligonie Mulino

Od piątku trwają rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2021. To nie tylko ogromne ćwiczenia wojskowe, to demonstracja siły i sygnał do świata. Manewry odbywają się na 14-stu poligonach, a w sumie bierze w nich udział około 200 tysięcy żołnierzy. Osobiście obserwował i nadzorował je w poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Protestujący pracownicy ochrony zdrowia reagują na wpis senatora PiS

Senator PiS Stanisław Karczewski w sobotę odniósł się do trwającego protestu pracowników ochrony zdrowia. Na Twitterze opublikował swoje zdjęcie przy pracy w gabinecie lekarskim z podpisem: "jedni protestują, inni pracują". Jego wpis skomentowali między innymi protestujący, wskazując, że wielu pracowników ochrony podczas sobotniej manifestacji było przed czy po dyżurze, lub w pracy.

Szczepienia w szkołach ruszają, ale chętnych jest niewielu

Do minionego piątku szkoły czekały na deklaracje od rodziców, którzy wyrażają zgodę na szczepienie dziecka. To od liczby chętnych uzależnione jest to, czy w danej szkole powstanie punkt szczepień. Z kolei od poziomu wyszczepienia dzieci może zależeć to, jak będzie wyglądał obecny rok szkolny.

Nowe nagrania w sprawie śmierci 34-latka w Lubinie

Z nagrań, do których dotarli dziennikarze onet.pl wynika, że 34-letni Bartosz z Lubina nie żył już, gdy dotarli do niego ratownicy medyczni. Wcześniej mężczyznę próbowali zatrzymać policjanci i wtedy mężczyzna stracił przytomność. Policja jednak twierdziła, że Bartosz żył jeszcze, gdy przyjechała karetka.

"Wzrost ceny chleba jest nieunikniony"

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Faktem" został zapytany o cenę bochenka chleba. Szef rządu odpowiadał półtorej minuty, ale konkretnej kwoty nie podał. Po wypowiedzi premiera w internecie zaroiło się od paragonów z piekarni. Cenę chleba śledzi też Główny Urząd Statystyczny, według którego w ciągu roku wzrosła ona o blisko 6 procent. Piekarze mówią, że będzie jeszcze drożej.

Prognoza pogody na wtorek 14 września

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane, tylko na północnym wschodzie kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 22 stopnie Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr początkowo będzie północno-zachodni, zachodni, a pod koniec dnia skręcający na zachodzie na północno-wschodni, słaby.

Znikome zainteresowanie szczepieniami w szkołach

Zainteresowanie szczepieniami w szkołach jest znikome. Wśród uczniów powyżej 12. roku życia zaszczepiony jest co trzeci. 60 procent rodziców takiej potrzeby u swoich dzieci nie widzi. Wariant delta jest jednak groźny także dla młodych. W całym kraju zaszczepionych w pełni jest ponad 19 milionów Polaków. I coraz trudniej o kolejnych chętnych.

TVN24 wciąż czeka na decyzję KRRiT. "Od 18 miesięcy mamy do czynienia z bezprawnym działaniem"

Zostało 13 dni do wygaśnięcia koncesji dla TVN24. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 77 procent Polaków uważa, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna przedłużyć koncesję TVN24. W oczekiwaniu na decyzję w tej sprawie ważą się też losy ustawy anty-TVN. W poniedziałek podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności eksperci wskazywali, że przepisy nowelizacji naruszają obowiązujące prawo.

Czerwone punto blokowało przebudowę ulicy w Łodzi. Właściciel nie odpowiadał, ale problem został rozwiązany

Budowniczy, którzy pracują przy remoncie ulicy Traktorowej w Łodzi natknęli się na problem. Ich pracę na placu budowy zablokował mały, czerwony samochód. Nie mogli usunąć auta, bo nie zagrażało ono bezpieczeństwu. Z właścicielem pojazdu również nie udało się skontaktować. W sprawie jednak nastąpił niespodziewany zwrot akcji. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś przestawił auto, a przy okazji zniszczył tak, że samochód stał się wrakiem.