Najnowsze

Najnowsze

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. "Te osoby mogą i chcą być szczęśliwe"

Obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tek okazji wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób w spektrum autyzmu.

Finał sezonu w Planicy. Wzruszający gest Anże Laniska pod adresem Dawida Kubackiego

Fantastyczny finał sezonu w Planicy. Piotr Żyła był najlepszym z Polaków. Wielkim nieobecnym był Dawid Kubacki. Pięknie zachował się wobec niego Anże Lanisek, który wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej po tym, jak Polak wycofał się z pucharowej rywalizacji. Słoweniec wniósł na podium kartonowy baner przedstawiający Kubackiego - nie krył wzruszenia, kiedy dawał światu znać, że na jego miejscu powinien stać właśnie polski skoczek. W norweskim Vikersund Kubacki dowiedział się, ze jego żona Marta z przyczyn kardiologicznych trafiła do szpitala, jest w ciężkim stanie, a lekarze walczą o jej życie. Skoczek natychmiast wrócił do Polski, żeby być ze swoją żoną. Na szczęście wreszcie mógł poinformować, że jej stan z dnia na dzień się poprawia.

Mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II. W Polsce odbyły się marsze papieskie

Mija osiemnasta rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Miał 84 lata. Był papieżem przez ponad ćwierć wieku. Został wybrany 16 października 1978 roku. Jego wybór i pontyfikat miały szczególny wpływ na przemiany demokratyczne w Polsce i w pozostałych krajach komunistycznych. Przyczynił się też do poprawy relacji Kościoła katolickiego z żydami, muzułmanami, prawosławnymi i protestantami. W niedzielę ulicami polskich miast przeszły marsze upamiętniające papieża.

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie położnych

Po śmierci Izabeli z Pszczyny duże protesty przeszły ulicami miast całej Polski. Znicze zapłonęły wtedy też przed Trybunałem Konstytucyjnym, którego wyrok doprowadził do niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Po półtora roku śledztwo wobec lekarzy trwa, a wobec położnych zostało umorzone. 30-latka zgłosiła się do szpitala po tym, jak odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w szpitalu w wyniku wstrząsu septycznego.

"Co mówi nam telefon Iwony Wieczorek?". Reportaż "Superwizjera" TVN w TVN24 GO

Po tylu latach jedyne, co nie ulega wątpliwości, to fakt, że Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. W śledztwie popełniono więcej błędów, niż udało się odnaleźć tropów prowadzących do wyjaśnienia sprawy. W najnowszym materiale "Superwizja" TVN opowiadają o tym matka zaginionej i policjanci, którzy znają kluczowe hipotezy śledcze. Reportaż "Co mówi nam telefon Iwony Wieczorek?" można obejrzeć w TVN24 GO.

Prognoza pogody na niedzielę 2 kwietnia

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu, wschodzie i w centrum Polski opady deszczu, miejscami (szczególnie w pasie od Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk) deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Warmii do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, z północy. W północnej części kraju porywy o prędkości do 60 km/h.

Lex Kaczyński opublikowane w Dzienniku Ustaw

W Dzienniku Ustaw opublikowana została w piątek nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, nazywana lex Kaczyński. Nowela zawiera między innymi przepis zmieniający zasady publikacji zasądzonych przeprosin w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Na etapie prac w Sejmie opozycja grzmiała, że ustawa skrojona jest na miarę Jarosława Kaczyńskiego, bo pozwalałaby mu na uniknięcie zapłaty ponad 700 tysięcy złotych za opublikowanie przeprosin wobec Radosława Sikorskiego. Ostatecznie prezes PiS skorzystał z oferty polityka i wpłacił 50 tysięcy złotych na siły zbrojne Ukrainy.

Zatrzymane przez Polskę wagony kolejowe trafią do Rosji. Tłumaczenia są różne

Po rosyjskiej napaści na Ukrainę w zeszłym roku kilkadziesiąt wagonów z Rosji, przewożących zazwyczaj węgiel, zostało zatrzymanych w Polsce. Mają jednak zostać zwrócone. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk twierdzi, że nie było podstaw prawnych do ich dalszego przetrzymywania. Strona ukraińska oferowała, żeby zwrócić je przez ich terytorium, gdzie prawdopodobnie zostałyby zatrzymane. Spółka PKP LHS twierdzi, że nie ma i nie było oddania "rosyjskich wagonów". Minister infrastruktury tłumaczy, że właścicielem jest spółka cypryjska. Nie dodał, że należy do Rosjan.

Prognoza pogody na sobotę 1 kwietnia

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami, szczególnie na północy i na południu. Okresami opady deszczu do 1-5 mm, pod wieczór na Wybrzeżu przelotny deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Pomorzu do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, tylko na północy północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na Pomorzu do 50-60 km/h.

Sosnowiec: radna z PiS ujawniła, że przewodnicząca rady ma partnerkę. Przegrała w sądzie

W listopadzie 2020 roku na posiedzeniu Rady Miejskiej Sosnowca, radna z PiS Grażyna Welon ujawniła, że przewodnicząca Rady Ewa Szota jest w związku z kobietą. Sąd uznał, że Grażyna Welon naruszyła prawo Ewy Szoty do ochrony życia osobistego. Radna z ramienia PiS ma przeprosić przewodniczącą i wpłacić trzydzieści tysięcy złotych na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii. Wyrok jest nieprawomocny i nic nie zmienił w podejściu Grażyny Welon.