Kobieta i czworo nastolatków uprowadzili 14-latkę. Dziewczynka była torturowana

Według ustaleń śledczych 39-letnia Paulina K., matka 13-letniej dziewczyny, porwała, więziła i skrzywdziła 14-letnią koleżankę swojej córki. W porwaniu brała udział jej 13-letnia córka, dwie inne 14-latki i 17-letni Alan O. Porwana dziewczynka została zgwałcona, była przypalana papierosami, ogolono jej głowę. Policja uwolniła ją tego samego dnia.

Protesty podczas spotkań Jarosława Kaczyńskiego

Politycy rządzący jeżdżą po Polsce i spotykają się z wyborcami. Jednak nie wszędzie są dobrze przyjmowani i nie każdy mieszkaniec może wejść na spotkanie. Politycy PiS-u wspomagają się też policją, która oddziela ich od protestujących przed budynkami.

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Kobieta i nastolatek usłyszeli zarzuty

Kobieta i 17-latek podejrzewani o porwanie i znęcanie się nad 14-latką zostali w niedzielę doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty uprowadzenia, uwięzienia, przemocy, zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalanie za pomocą telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym. 14-latkę policjanci znaleźli w samochodzie, kilkanaście kilometrów za Poznaniem. Nastolatka przebywa teraz w szpitalu.

Upał i burze z gradem w Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia, RCB wysłało alerty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem i silnym wiatrem. Alert został wysłany do osób przebywających na terenie siedmiu województw - śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, części woj. mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Obowiązują też alerty przed upałem i burzami z gradem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce już działa. Ośrodek poszukuje pracowników

Pierwsze w Polsce wiejskie hospicjum stacjonarne przyjęło już pacjentów. Lekarze, pielęgniarki, psychologowie i opiekunowie osób starszych z Fundacji Proroka Eliasza zapewniają chorym profesjonalną opiekę paliatywną. To bardzo ważne, bo na wsiach dostęp do opieki medycznej często jest utrudniony, a potrzeby wielkie. Hospicjum chce działać prężniej, ale potrzebuje więcej pracowników.

Premier Morawiecki zaklina rzeczywistość? "Był informowany o tym, że zabraknie węgla"

Węgla nie zabraknie, będzie go nadmiar - zapewniał w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu jednocześnie odrzucał zarzuty o braki surowca w składach węgla. Pustki jednak mówią same za siebie, a rząd jest krytykowany już nie tylko przez opozycję. Coraz więcej krytyki spotyka premiera na spotkaniach z Polakami, mimo prób niewpuszczania na nie osób, które mogłyby zadawać trudne pytania.

Wypadek autobusu z Ukraińcami na A4. Kierowca usłyszał wyrok

Sądowy finał tragedii, do której doszło w marcu 2021 roku na autostradzie A4 w okolicach Jarosławia na Podkarpaciu. Autobus pełen Ukraińców wypadł z trasy i przewrócił się na bok. Osiem osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych. Teraz jest wyrok. Decyzją sądu 49-letni kierowca, Wołodymyr K. spędzi 2,5 roku w więzieniu. Do tego 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna rodzinom ofiar musi też zapłacić odszkodowanie - 10 tysięcy złotych, a jednej z nich 80 tysięcy złotych.

Koniec śledztwa w sprawie majątku Kwaśniewskich. Jest decyzja prokuratury

Śledztwo w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich zostało umorzone. Sprawa na różnych szczeblach ciągnęła za byłą parą prezydencką przez kilkanaście lat. Było wiele zwrotów akcji, w grę wchodziła wielka polityka, pieniądze i działania służb - w tym CBA i słynnego agenta Tomka, który po latach przyznał, że były polityczne naciski w tej sprawie.

Piotr Naimski odwołany przez premiera. "Trudno mi skomentować tę decyzję"

Rządowa dymisja w cieniu energetycznego kryzysu. Odwołany został Piotr Naimski - nie jest on już pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Jeden z najlepszych specjalistów - pisze o nim premier i dziękuje za współpracę. "Powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i wszystko blokuję" - tak o dymisji pisze sam Naimski.

Komu przysługuje dodatek węglowy? Jest jeden warunek

Zgodnie z projektem zaakceptowanym przez rząd, dodatek węglowy wyniesie 3 tysiące złotych i będzie wypłacany jednorazowo. Wniosek o dodatek węglowy składać można będzie w urzędach gmin do końca listopada. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.