Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną

Inflacja w maju wyniosła 13,9 procent rok do roku. To najwyższy wzrost od marca 1998 roku. Rząd z uporem powtarza hasło "putinflacja", na co ekonomiści odpowiadają - to nie tylko wina wojny. Tymczasem jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w sumie 69 procent ankietowanych uważa, że rząd "w ogóle się nie zajmuje" drożyzną lub "robi zbyt mało" w sprawie walki z nią.

Wielu Polaków zapłaci więcej za ciepłą wodę

W Poznaniu od lipca w górę idzie cena ogrzewania i koszt ciepłej wody. Mowa o kilkuset tysiącach mieszkańców, którym koszty codziennego życia wzrosną o 22 procent. Podobna podwyżka czeka też Łódź. To z pewnością nie jedyne miasta, którym przyjdzie zmierzyć się z większymi wydatkami.

Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę tysiąca hal sportowych

Czekamy już na milion elektrycznych aut i sto obwodnic, sto tysięcy mieszkań i tysiąc ekologicznych szkół, do których teraz dołączy tyle samo hal. W całej tej wyliczance jest jeden wspólny mianownik i to jest premier Mateusz Morawiecki, który mnoży obietnice i dodaje kolejne inwestycje, na które dzieli budżetowe pieniądze. Jedyny minus to "zero" po stronie "obietnice w pełni spełnione".

Wiceminister o nauczycielach: widzieli, na co się decydują

Tomasz Rzymkowski przeprasza "tych, którzy poczuli się urażeni". A poczuło się tak wielu nauczycieli. Wiceszef resortu edukacji prostuje na Twitterze to, co powiedział w radiowym wywiadzie. Wątek niskich nauczycielskich pensji skwitował, że "widzieli" na co się decydują. Szef ZNP Sławomir Broniarz uważa, że przeprosiny to za mało.

Nie żyje półtoraroczny chłopczyk. Jego ciało znaleziono w samochodzie

Ciało półtorarocznego chłopca znaleziono w środę w zamkniętym samochodzie w Szczecinie. Według nieoficjalnych informacji, dziecko miało w aucie spędzić kilka godzin. Prokuratura potwierdza, że prowadzi postępowanie "w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci". Dla ustalenia okoliczności zdarzenia - podkreśla prokurator - kluczowe będą wyniki sekcji zwłok.

Tadeusz Kościński wrócił do rządu

W składzie nowego rządu pojawiła się niespodzianka. Wiceministrem został Tadeusz Kościński - były szef resortu finansów. Ten sam, który stracił stanowisko za Polski Ład. Teraz wraca do rządu. Będzie trzynastym wiceministrem w kancelarii premiera.

Składy węgla świecą pustkami. Popyt jest ogromny

Dla portfeli wielu Polaków to wyzwanie, jakiego jeszcze nie było. Ekogroszek po 3000 złotych za tonę, kostka i orzech niewiele tańsze. Składy węgla świecą pustkami. Te, które mają opał, są tłumnie oblegane. Węgiel rozchodzi się na pniu, popyt jest ogromny.

Spór o KPO w obozie władzy trwa. Ziobryści wciąż krytykują Morawieckiego

Na wtorkowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PiS samego Zbigniewa Ziobry nie było, ale inni posłowie Solidarnej Polski mieli tam usłyszeć, żeby przestali wzniecać niepokój wokół unijnych warunków. Partia Ziobry wciąż otwarcie krytykuje wynegocjowane z Komisją Europejską "kamienie milowe" na drodze do uzyskania środków na KPO.

Adam Glapiński zaprzysiężony na drugą kadencję przy protestach opozycji

Zaprzysiężenie Adama Glapińskiego na drugą kadencję za sterami banku centralnego odbyło się w atmosferze sprzeciwu ze strony opozycji. Pojawiły się transparenty punktujące błędy jego polityki. Sam Glapiński szybko Sejm opuścił. Na żadne pytania nie odpowiadał. Może dlatego, że już wcześniej sam o sobie mówił, że jest właściwym prezesem na trudne czasy.

Minister zdrowia zapowiada reformę podstawowej opieki zdrowotnej

Podstawową opiekę zdrowotną czekają poważne zmiany - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. Lekarz rodzinny będzie mógł przepisać więcej badań, a pacjent rzadziej ma być odsyłany do specjalisty. Reforma ma wejść w życie w dwóch etapach: w lipcu i październiku. Obejmuje też zmianę sposobu finansowania programów profilaktycznych. Lekarze mają być premiowani za zlecanie badań.