"Kaczyński w 2014 roku całował nasze ręce i mówił, że nam pomoże"

"Oczekujemy tutaj na osoby decyzyjne" mówią rodzice niepełnosprawnych dzieci i z sejmu się nie ruszają. Przypominają politykom PiS, że kiedy byli w opozycji obiecywali pomoc, więc teraz wyliczają obietnice i czekają na ich realizację. Nie chcą do tego posłów, chcą premiera, albo prezesa Kaczyńskiego.

Najdroższy sezon w historii Mazur? "Opłaty mogą spowodować wzrost cen"

Przedsiębiorcy biją na alarm - to może być najdroższy sezon w historii Mazur. Wszystko przez zmiany w prawie wodnym i podniesienie rocznych opłat. W Giżycku prezes "Wód polskich" spotkał się z przedsiębiorcami. Ci nie zgadzają się na wysokość nowych stawek. Ostrzegają, że - by nie doprowadzić do upadku firmy - będą zmuszeni podnosić ceny turystom - między innymi za cumowanie łódek, wypożyczenie kajaka czy roweru wodnego.

Tusk kontra Szymański. "Stać chyba ministra na coś na wyższym poziomie"

Donald Tusk kontra Konrad Szymański... w tle dyskusja o praworządności w Polsce. To był temat spotkania unijnych ministrów w Brukseli. Wiceszef polskiej dyplomacji informował o kolejnym pakiecie ustaw sądowych PiS. W kuluarach mówił, że Tusk stoi przed dylematem: polska racja stanu czy partyjny interes. Szef Rady Europejskiej zapewnił, że nie chce blokować porozumienia na linii Warszawa-Bruksela. A takie sugestie nazwał "absurdalnymi". - Stać chyba ministra na coś na wyższym poziomie - skomentował.

Zarzut zabójstwa za wjechanie w grupę osób w Rzezawie

Prokuratura potwierdza to, co od początku podejrzewali świadkowie niedzielnej tragedii w Rzezawie. Sprawca, który samochodem staranował pięcioro ludzi na chodniku, miał zrobić to celowo. Usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Prokuratura ujawnia szokujące szczegóły sprawy.

Propozycja Gowina: niech rodzice głosują za dzieci. "A z zaświadczeniem o ciąży?"

W znanym powiedzeniu dzieci - podobnie jak ryby - głosu nie mają. Jarosław Gowin chce, by to się zmieniło. W imieniu dzieci przy urnach wyborczych mieliby przemówić ich rodzice. Chyba żadna z propozycji sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy nie wzbudziła takich emocji jak ta. Padają różne komentarze. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podaje przykład sytuacji, w której każde z rodziców ma inne preferencje polityczne. Konstytucjonalista Marek Chmaj mówi, że na realizację tej propozycji nie pozwala konstytucja i zastanawia się, jak traktować kobietę, która przyniesie zaświadczenie, że jest w ciąży.

Kontrowersje wokół pielgrzymki ONR na Jasną Górę. Paulini się zgodzili

Członkowie Obozu Narodowo Radykalnego odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. W sobotę uczestniczyli we mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Roman Kneblewski. ONR dostał zgodę ojców paulinów, mimo listu kilkudziesięciu osób i stowarzyszeń do przeora klasztoru, o. Mariana Waligóry. "W polskim życiu społecznym i politycznym niepokojąco nabiera mocy narracja o supremacji narodu polskiego, definiowanego jako >czysty, biały, katolicki<Jest ona skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni" - ostrzegali.

Pierwsze wyprawki we wrześniu? Rodzice zachwyceni, szkoły mniej

Dla każdego coś dobrego. Politycy PiS przed wyborami samorządowymi ruszają w Polskę z całym pakietem nowych socjalnych prezentów. Wśród nich - wyprawka. 300 złotych wsparcia - dla każdego ucznia - na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Program startuje niemal od ręki... Pierwsza wypłata - już we wrześniu tego roku.

Bez mandatów dla kierowców za brak dokumentów. Resort szykuje zmiany

Bez dowodu rejestracyjnego, bez polisy OC, ale i bez mandatu. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada zmiany w przepisach. Do tej pory za brak papierowej wersji dokumentów kierowcom groził mandat. Teraz policja te dane będzie mogła sprawdzić w systemie informatycznym, więc wożenie dokumentów przy sobie nie będzie już konieczne. Kiedy przepisy wejdą w życie i co na to kierowcy?

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego zwołuje posiedzenie KRS, opozycja jest rozczarowana

Profesor Małgorzata Gersdorf zmienia zdanie i ogłasza, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądwonictwa. Opozycja jest zawiedziona. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego jednocześnie deklaruje, że nie legitymizuje zmian w sądownictwie, tylko wykonuje swój obowiązek. Alternatywą była jedynie rezygnacja ze stanowiska, a to też nie byłoby rozwiązaniem problemu. Pytanie, co będzie dalej?

Była działka i pozwolenie, nie było pieniędzy. W ciągu tygodnia zebrano 115 tys. zł

Każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę do budowy hospicjum. Miejsca, gdzie starsze, schorowane i samotne osoby poczują się jak w domu. To ma być pierwsze w Polsce wiejskie stacjonarne hospicjum na Podlasiu. Jest działka i pozwolenie na budowę, ale brakuje pieniędzy. Z pomocą przyszedł dziennikarz Szymon Hołownia. W ciągu tygodnia znalazło się ponad 115 tys. zł.

Wiosna. Do Pentowa wróciły bociany

Nie ma wątpliwości, że już wiosna. Dwanaście bocianich gniazd w Pentowie ma już swoich lokatorów, ale dla kolejnych ptaków też się znajdzie miejsce. Natura im sprzyja w tym roku. Jest dużo wody, będzie dużo jedzenia. Żaden bocian nie będzie głodny, choć nie brakuje chętnych na dokarmianie.

Są szybsi od karetki, ale w przepisach nie ma o nich mowy

Korki, tłok, brak korytarzy życia. Bywa, że zanim karetka dotrze do poszkodowanych, musi pokonać prawdziwy tor przeszkód. Łatwiej motocyklem – pomyśleli w Łodzi i już wkrótce w służbie pogotowia pojawi się tam jednoślad. Motoambulanse nie są nowością, ale w ustawach mowy o nich nie ma. Brakuje więc przejrzystych przepisów dotyczących ich finansowania.

Drogowy absurd. Asfalt wylany wokół samochodów

Miał być drogowy luksus, a jest drogowy absurd i pytanie, kto za niego zapłaci? Na jednym z warszawskich skrzyżowań zaplanowano wymianę nawierzchni. Na czas remontu odcinek jezdni został wyłączony z ruchu. Kilku kierowców jednak zakaz złamało. Ale plan to plan, więc drogowcy asfalt wylali wokół zaparkowanych samochodów.

Schody ruchome wciągnęły but 10-latki

Wszystko działo się w jednej z warszawskich galerii handlowych i jak opisują świadkowie, gdyby nie szybka reakcja matki, która wyszarpnęła nogę z buta, ta zostałaby zmiażdżona.

"Powiedziano nam, że połowa mózgu Mariusza jest martwa". Po tragicznym wypadku wraca do zdrowia

Dla jego bliskich to cud. Po groźnym wypadku, urazie mózgu i śpiączce Mariusz Wachowicz stawia pierwsze kroki. Wypowiada pojedyncze słowa, choć lekarze nie dawali mu szans. Z wykształcenia doktor biologii, z zawodu dziennikarz, z zamiłowania kucharz, dwa i pół roku temu przewrócił się na rowerze. Rokowania były fatalne, ale teraz jest nadzieja na powrót do zdrowia. Potrzebna jest jednak kosztowna rehabilitacja. Pomagają koledzy z pracy i dla Mariusza organizują charytatywne koncerty.

"To jest sensacja". Ktoś ukradł pięciotonowy głaz

Trwa śledztwo w sprawie zaginięcia kamienia w Turawie. Był chlubą mieszkańców, atrakcją turystyczną i pomnikiem przyrody. Została po nim pustka i domysły: kto, jak i dlaczego ukradł pod osłoną nocy ponad pięciotonowy głaz.

Ruszył sezon na wypalanie trawy. "Gaszenie głupoty ludzkiej"

Wiosna w końcu w pełni, a wraz z nią rusza groźny sezon wypalania traw. Jest to niebezpieczne dla ludzi, dla zwierząt, dla przyrody. Ostrzegają strażacy, którzy co roku o tej porze wzywani są do płonących łąk. Takie podkładanie ognia jest też surowo zabronione i zagrożone karą - grzywną, a nawet więzieniem.

Przyszli z sześciomiesięcznym synkiem do szpitala. Zostali zatrzymani

6-miesięczny chłopiec w szpitalu, rodzice zatrzymani i jeszcze w sobotę mogą usłyszeć zarzuty. Dziecko w ciężkim stanie trafiło Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Według rodziców chłopczyk źle się poczuł. Zdaniem lekarzy mógł być ofiarą przemocy. Miał siniaki na ciele i krwiaki w głowie.