Ostrzejsze kary za znęcanie się nad zwierzętami

Wszystkie kluby za surowym karaniem oprawców zwierząt. Sejm przegłosował nowelizację prawa. Teraz ten kto zabije czy skrzywdzi zwierzę trafi za kraty na trzy lata. Ponadto sąd będzie orzekał wobec sprawcy obligatoryjną nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt, w wysokości od 1 tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych.

Murowana Goślina: ich domy pochłonął ogień, trwa zbiórka na odbudowę

Spalone domy, pomieszczenia gospodarcze i około czterech milionów złotych strat. Tak wygląda krajobraz po wybuchu gazociągu w Murowanej Goślinie. Część rodzin wróciła już do swoich domów, ale niektóre nie mają do czego wracać. Poszkodowanym wypłacane są pierwsze zasiłki, ale potrzeby są znacznie większe.

Sąd Apelacyjny zaostrzył wyrok w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

Sad Apelacyjny w Katowicach zaostrzył kary dla dyżurnych ruchu, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie katastrofy pod Szczekocinami. 6 lat więzienia dla Andrzeja N. 3 i pół roku pozbawienia wolności dla Jolanty S. Oboje popełnili rażące błędy, które doprowadziły do tego, że dwa rozpędzone pociągi znalazły się na tym samym torze. Ponad 5 lat temu w wyniku czołowego zderzenia 16 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych. Sąd pierwszej instancji nie miał wątpliwości co do winy oskarżonych, ale wymierzył niższe kary niż chciała prokuratura.

Bezdomny oszczędności oddaje dzieciom po przejściach. "Tak należało zrobić"

Niezwykły darczyńca, który wprawił w osłupienie łódzką fundację. Bezdomny przekazał 1000 zł na Fundację "Słonie na Balkonie", która pomaga dzieciom po traumatycznych przeżyciach. Pan Piotr od lat mieszka w schronisku dla bezdomnych, a pieniądze odkładał z renty. Jak twierdzi nie zrobił nic niezwykłego, po prostu chciał pomóc.

Prezydent: hołdowanie Hitlerowi to działalność antypolska

Po emisji reportażu "Superwizjera" kolejne dwie osoby usłyszały zarzut publicznego propagowania nazistowskiego ustroju. Kobieta i mężczyzna. Podobnie jak ich zatrzymani we wtorek trzej koledzy, uczestniczyli oni w imprezie z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Prezydent Andrzej Duda mówi wprost, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują nazistom.

Lubin: nie żyje dwoje dzieci. "Bardzo prawdopodobne, że to matka"

Rodzinna tragedia w Lubinie na Dolnym Śląsku. Nie żyje dwoje dzieci, ich matka walczy o życie w szpitalu. Kiedy partner kobiety nie mógł dostać się do mieszkania, wezwano policję. W środku znaleziono martwe 13-miesięczne niemowlę i ranną 12-latkę. Dzieci miały rany kłute i cięte. Okoliczności tragedii bada prokuratura. Śledczy nie wykluczają wersji o rozszerzonym samobójstwie. Matka dzieci mogła przejść załamanie nerwowe. Miała skierowanie do poradni psychiatrycznej.

"Lodowi wojownicy" i ekstremalnie trudny cel. Czy Polacy zimą podbiją K2?

K2 to druga pod względem wysokości góra świata, ale numer jeden - jeśli chodzi o niedostępność. Zimą nie zdobył jej jeszcze nikt. Polacy podejmą próbę - na razie wykorzystują tak zwane okno pogodowe. Założyli obóz II, są na wysokości ponad 6 tysięcy metrów. W rozmowie z "Faktami po południu" kierownik ekipy Krzysztof Wielicki ujawnia, że sprzyjająca himalaistom aura ma się utrzymać jeszcze przez trzy dni.

Jaki nie wyklucza delegalizacji ONR. Budka: mało wiarygodne deklaracje

Obóz Narodowo-Radykalny do delegalizacji? Domaga się tego opozycja, a wiceminister sprawiedliwość nie wyklucz takiej ewentualności. To ONR współorganizował ubiegłoroczny Marsz Niepodległości , na którym pojawiły się transparenty z rasistowskimi i nacjonalistycznymi hasłami. W tej sprawie rozpoczęto śledztwo. Nie wiadomo, na jakim jest etapie.

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. Nawet profesjonaliści muszą się strzec

Trzeci - czyli znaczny - stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Stromych stoków należy bezwzględnie unikać. A wyjście na szlaki wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Choć nawet i to nie gwarantuje bezpieczeństwa. W niedzielę dwaj polscy ski-alpiniści zostali przysypani w słowackich Tatrach Zachodnich. Jednego z nich nie udało się uratować.

Rybak na scenie obok Ziobry. "Nie wiedziałem, kto to jest"

Premier po raz kolejny deklaruje, że organizacje propagujące nazizm powinny być zdelegalizowane. Ale opozycja po raz kolejny mówi o przyzwoleniu rządzących na zachowania rasistowskie i nacjonalistyczne, i na dowód przywołują postać Piotra Rybaka. Kim jest i jaka jest historia jego kartoteki?

Odpowiadał za największe piekło II wojny światowej. Dlaczego nazizm wciąż znajduje zwolenników?

Oparty na biologicznej segregacji, w czasie II wojny światowej stał się główną motywacją do zamordowania milionów ludzi. To zrodzony w hitlerowskiej III Rzeszy nazizm -ideologia, która jak się okazuje, po wielu latach wciąż ma swoich zwolenników. Ciche przyzwolenie , brak stanowczych reakcji, a może niewystarczające edukacja? Pytań o przyczyny tego, że nazizm wciąż ma swoich zwolenników, nie brakuje.

Polityczna fuzja na opozycji. "To pokazuje skuteczność"

Ludowcy łączą siły z Unią Europejskich Demokratów. Docelowo w Sejmie ma być jeden klub federacyjny. Na razie jest głośny transfer - do klubu ludowców dołączył Michał Kamiński. To rozwiązanie na trudny czas dla PSL-u. Z partią pożegnał się jeden z posłów; a sam klub zadrżał, bo o mały włos stałby się kołem.

Nieostre przepisy, różne interpretacje. Neonaziści mogą uniknąć kary

Czy neonaziści unikną kary? Po emisji reportażu "Superwizjera" TVN jest polityczne poruszenie, mobilizacja prokuratury i postępowanie. Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność śledczy badają pod kątem "publicznego propagowania faszyzmu". Dziennikarze ujawnili nagrania, na których widać jak naziści z wytatuowanymi swastykami celebrowali urodziny Hitlera w lesie.

PiS: nie ma zgody na działanie neonazistów. "Gaszą pożar, który sami wywołali"

Polscy neonaziści w reportażu "Superwizjera" TVN i polityczne reakcje. Premier pisze o deptaniu pamięci przodków, Prokurator Generalny nakazuje wszczęcie śledztwa, a politycy w sejmie domagają się delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesności. Na spotkaniach stowarzyszenia dziennikarze sfilmowali "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera, płonącą swastykę i młodych ludzi w mundurach Wermachtu. Zdaniem opozycji zbyt długo na takie zachowanie było ciche przyzwolenie.

Ledowe listwy na przejściach dla pieszych. Mają pomóc "smartfonowym zombie"

Wychodząc naprzeciw problemom współczesności, takim jak młodzież z nosami w telefonach, w Poznaniu testowane są sygnalizatory świetlne na ziemi. Czerwone i zielone światła mają pomóc przechodniom zauważenie światła, choć obowiązkiem każdego jest dokładne rozejrzenie się wokół nim wejdzie się na pasy. Czy wpatrzona w telefony komórkowe młodzież zauważy świecące listwy LED na chodniku?

Jest szansa dla chorej na nowotwór pani Moniki. Potrzeba jednak pieniędzy

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Spłoszony koń uciekał przez Krupówki

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.

Taryfa antysmogowa miała zachęcić klientów. Eksperci: jest droższa

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa energii największe spółki energetyczne wprowadziły do swojej oferty taryfę antysmogową. Tani prąd nocą ma zachęcić Polaków do przerzucenia się na ogrzewanie elektryczne. Problem w tym, że - jak wynika z wyliczeń ekspertów - nowa taryfa jest nieopłacalna.

Dane szokują, problem jest na całym świecie. Brytyjczycy powołali urzędnika do walki z samotnością

Znak XXI wieku? Minister do walki z samotnością. Takiego urzędnika powołano właśnie w Wielkiej Brytanii, ale problem jest na całym świecie. Również w Polsce. Setki tysięcy osób codziennie czują się jakby na świecie nie mieli nikogo bliskiego. Samotność oznacza wykluczenie społeczne, większe ryzyko chorób, a nawet próby samobójcze. Problem dotyka w dużej mierze osób starszych, ale samotni czują się nawet nastolatkowie.