Jest szansa dla chorej na nowotwór pani Moniki. Potrzeba jednak pieniędzy

Walka z czasem i chorobą. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, pani Monika Wojnarowska od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Przeszła cykl chemioterapii po której miała mieć operację, ale jej stan pogorszył się i nikt nie chce przeprowadzić zabiegu. Pojawiła się nadzieja, że leczenia podejmą się lekarze z kliniki w Hanowerze, ale taka terapia kosztuje ok. 300 tysięcy złotych. Dlatego rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Spłoszony koń uciekał przez Krupówki

W Zakopanem spłoszony wystrzałem koń z zaprzęgiem uciekał Krupówkami, taranując wszystko na swojej drodze. Zwierzę uderzyło w 10-letnie dziecko, ale na szczęście nic chłopcu się nie stało. Koń uciekając najprawdopodobniej poślizgnął się, przewrócił i uderzył w barierki. Wstał o własnych siłach.

Taryfa antysmogowa miała zachęcić klientów. Eksperci: jest droższa

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa energii największe spółki energetyczne wprowadziły do swojej oferty taryfę antysmogową. Tani prąd nocą ma zachęcić Polaków do przerzucenia się na ogrzewanie elektryczne. Problem w tym, że - jak wynika z wyliczeń ekspertów - nowa taryfa jest nieopłacalna.

Dane szokują, problem jest na całym świecie. Brytyjczycy powołali urzędnika do walki z samotnością

Znak XXI wieku? Minister do walki z samotnością. Takiego urzędnika powołano właśnie w Wielkiej Brytanii, ale problem jest na całym świecie. Również w Polsce. Setki tysięcy osób codziennie czują się jakby na świecie nie mieli nikogo bliskiego. Samotność oznacza wykluczenie społeczne, większe ryzyko chorób, a nawet próby samobójcze. Problem dotyka w dużej mierze osób starszych, ale samotni czują się nawet nastolatkowie.

Chciał być jak Bruce Lee. Spalił 40 skuterów

Nastolatek z Chin chciał być jak Bruce Lee. Próba naśladowania mistrza była jednak na tyle niefortunna, że skończyła się pożarem. Nastolatek wykorzystywał świeczkę do treningów sztuk walk. Położył ją na bagażniku skutera i kierował ciosy w stronę płomienia jak na filmach. Nie pomyślał, że świeczka może spowodować pożar. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Strażacy gasili go prawie pół godziny. Zniszczonych zostało ponad 40 skuterów o wartości 15 tysięcy dolarów. Rodzice chłopca obiecali pokryć szkody.

Specjalna rada powiatu kluczborskiego. Tematem problemy kadrowe w szpitalu

W szpitalu w Kluczborku wciąż nie rozwiązano problemów kadrowych. Nie ma internistów, co oznacza, że nie ma szans na zapewnienie opieki pacjentom. Od 5 stycznia oddział wewnętrzny zawiesił pracę. Choć starosta zaoferował nawet 15 tysięcy złotych pensji i mieszkanie chętnych nadal brak. W Kluczborku zwołano specjalną radę powiatu, aby rozwiązała problem.

Wciąż brak kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

Nie ma sędziów, którzy chcieliby wejść w skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a minister sprawiedliwości właśnie odwołał prezesa łódzkiego Sądu Okręgowego. W poniedziałek sędziowie z Łodzi przyjęli uchwały ostro krytykujące zmiany w sądownictwie i apelowali o niezgłaszanie kandydatów do nowej KRS.

Policja zatrzymała mężczyzn, którzy napadli na konwój

Przełom w sprawie zuchwałego napadu w Płocku. Do rąk policji trafili czterej sprawcy ubiegłotygodniowego ataku na bankowy konwój. Trzej z nich napadli na ochroniarzy i skradli kasetę z łupem, a czwarty był mózgiem całej operacji, która była planowana od kilku miesięcy.

CBŚP podsumowuje miniony rok i chwali się sukcesami

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na cel w ubiegłym roku obrali sobie przestępczość zorganizowaną związaną z narkotykami, czy przestępstwa akcyzowe związane z wyłudzaniem podatku VAT. Komendant CBŚP insp. Kamil Bracha pierwszy raz od ponad dwóch lat, czyli po tym jak objął stanowisko, wypowiedział się w telewizyjnym wywiadzie.

Biły i wyzywały koleżankę. Nastolatki usłyszały wyrok

Brutalne gimnazjalistki usłyszały wyrok. Cztery trafią do ośrodka wychowawczego, a trzy będą pod opieką kuratora. Wszystkie mają też pracować społecznie. Zdaniem sądu dziewczyny "działały w grupie noszącej znamiona gangu". Obrońca skazanych zapowiada apelację.

Ich siła tkwi w ich historiach. Najbardziej wyjątkowi wolontariusze WOŚP

Czy padnie w tym roku kolejny rekord? To także pytanie o międzyregionalną rywalizację. Komu uda się zebrać najwięcej? Na pewno każdy wolontariusz walczy o każda złotówkę. Nawet wtedy, kiedy dla niego samego to walka ze słabością i chorobą. Łukasz Berezak ze Szczecina i w tym roku nie zawiódł. Ale to nie jedyny wyjątkowy wolontariusz WOŚP.

Przyszłe mamy z cukrzycą mogą korzystać z pomp insulinowych dzięki pomocy WOŚP

Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Kto jak nie ci którym orkiestrowe granie już pomogło powiedzą o tym, jak te zbiórki są ważne. To na przykład przyszłe mamy chorujące na cukrzycę, które mogą korzystać nieodpłatnie z osobistych pomp insulinowych.

WOŚP gra od ponad ćwierćwiecza i nie zamierza przestać

Styczniowy kalendarz trudno sobie wyobrazić finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki niej zebrano już ponad 825 milionów złotych, za które kupiono blisko 50 tysięcy urządzeń medycznych. To wymierne efekty, ale też poczucie, że duch jedności ma się dobrze!

Sędzia Dariusz Zawistowski odchodzi z Krajowej Rady Sądownictwa

Dariusz Zawistowski był przewodniczącym, ale teraz protestuje. Od poniedziałku nie będzie szefem Krajowej Rady Sądownictwa, bo już od wtorku będzie nowa ustawa, a ta - zdaniem sędziów - jest niezgodna z konstytucją. Nową KRS wybiorą politycy w Sejmie i może być tak, że zrobi to tylko partia rządząca.

Żona zaginionego żeglarza wciąż ma nadzieję

Po raz pierwszy żona zaginionego w listopadzie żeglarza z Gdańska relacjonuje przed kamerą, jak doszło do tragedii podczas rejsu dookoła świata. Stanisław Dąbrowny wypadł za burtę, a żona nie była w stanie mu pomóc. Wciąż ma nadzieję, że jej mąż żyje.

Potrącił mężczyznę na pasach i uciekł. Szuka go policja

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, nie ma monitoringu, dlatego funkcjonariusze z wydziału kryminalnego proszą o pilny kontakt każdego, kto był świadkiem zdarzenia. Doszło do niego 6 stycznia najprawdopodobniej przed godzina 6 rano. Ranny mężczyzna nie odzyskał przytomności, lezy na intensywnej terapii. Pogotowie wezwali ratownicy medyczni, którzy swoim prywatnym autem jechali do pracy.