"Lilka z Sejn" zdjęta z cokołu. "Może podarujemy ją Putinowi"

Matka Polka do dekomunizacji. Najbardziej charakterystyczny dla Sejn pomnik zniknął z krajobrazu miasta. Dziesięciometrowy monument został rozebrany, bo na jego cokole widniały elementy wychwalające Armię Czerwoną. Dla jednych figura, zwana przez mieszkańców "Lilką", była niechlubnym symbolem Polski Ludowej, dla innych zwykłym miejscem spotkań

Oferują mieszkanie i specjalne stypendia. Wciąż nie mają chętnych do pracy

W szpitalu w Świnoujściu jak w soczewce widać trudności kadrowe, z jakimi boryka się większość szpitali w całym kraju. Placówka zdecydowała się wyjść z kuszącą ofertą mieszkania i stypendium dla studentek lub studentów pielęgniarstwa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, jeśli tylko po ukończeniu studiów zdecydują się przepracować w Świnoujściu trzy lata. Ale ze Świnoujścia jest tylko rzut kamieniem do Niemiec, a tam stawki za tę samą prace są wyższe. Dlatego chętnych wciąż nie ma.

Odwołane posiedzenia komisji obrony. PO: PiS ma problem z "ustaleniami" Macierewicza

We wtorek miały się odbyć dwa posiedzenia komisji obrony narodowej poświęcone katastrofie smoleńskiej. Posłowie chcieli poznać efekty pracy działającej przy MON od dwóch lat podkomisji smoleńskiej, dowiedzieć się od ministra sprawiedliwości i prokuratury, jakie dowody i materiały przekazała służbom podkomisja oraz spytać, czy prokuratura ma już wszystkie opinie biegłych. Posiedzenia jednak zostały odwołane. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz przekonuje, że decyzję o przełożeniu posiedzeń podjął przewodniczący komisji. Zdaniem opozycji nie ma wątpliwości , że to dowód na to, że PiS nie chce podpisywać się pod teoriami Antoniego Macierewicza dotyczącymi katastrofy smoleńskiej.

Miała 2,5 promila we krwi, spowodowała wypadek

Piła z koleżanką i postanowiła wsiąść za kierownicę - chwilę później wjechała w dwa samochody. Kompletnie pijana 27-latka spowodowała groźną kolizję w Siemianowicach Śląskich. Kobieta miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Parkując pomagają bezdomnym. Niezwykły projekt w Gdańsku

W Gdańsku, zostawiając auto przy ulicy Lawendowej, można pomóc ludziom bez dachu na głową. Pomysł jest prosty, a wsparcie konkretne. "Parking Społecznie Odpowiedzialny" działa od miesiąca. W tym czasie skorzystało z niego 3,5 tys. kierowców i udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych.

"Historia i kasa". Sto dni premiera Morawieckiego

Mija sto dni od chwili objęcia posady szefa rządu przez Mateusza Morawieckiego. 8 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier został desygnowany na premiera. Zastąpił Beatę Szydło, która dzień wcześniej złożyła swoja rezygnację. Jakie są jego największe sukcesy, najważniejsze decyzje i najpoważniejsze kryzysy?

Zielone drinki i kultowe tańce. Obchody Dnia Świętego Patryka

Patron Irlandii, Nigerii, górników i fryzjerów ma w sobotę święto - Dzień Świętego Patryka. W wielu miejscach na świecie celebrowany jest m.in. w pubach, w których z tej okazji trunki zmieniają kolor na zielony. Są też tradycyjne irlandzkie tańce - także w Białymstoku.

Pokaz koni arabskich przeniesiony do Warszawy. "To nóż wbity między żebra"

To koniec blisko 40 lat tradycji Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. W tym roku pokazy, które są jednym z głównych wydarzeń święta konia arabskiego, mają zostać przeniesione do stolicy. Na swojej stronie internetowej poinformował o tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - instytucja sprawująca pieczę nad stadninami. Wszystko to w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy protestują.

Białostocka szkoła uczy języka migowego

Wyjątkowe lekcje wyjątkowego języka. Uczniowie jednej z białostockich szkół społecznych uczą się języka migowego. W przyszłości chcą wiedzieć, jak porozumieć się z osobami, które nie słyszą i nie mówią. Pomysłodawcą zajęć i nauczycielem jest certyfikowany tłumacz języka migowego, a prywatnie ojciec jednej z uczennic. Na Podlasiu to nie jedyna placówka, w której dzieci i młodzież poznają język głuchych i głuchoniemych.

Rybka Gustaw nie mogła pływać. Trafiła na stół operacyjny

Ryba na stole operacyjnym. To był zabieg ratujący życie pod pełną narkozą. 3-letni welon o imieniu Gustaw cierpiał od dłuższego czasu. Na jego głowie pojawiła się narośl, która spowodowała, że stracił wzrok. Ale na szczęście trafił w dobre ręce warszawskich weterynarzy.

Polski poseł spotkał się z politykiem Hezbollahu

Poseł Kukiz '15 rozmawia w Libanie z Hezbollahem i przyznaje, że "jest między nami chemia". Rzecznik dyscyplinarny klubu zapewnia, że Paweł Skutecki tego spotkania z nim nie uzgodnił. Teraz w tej sprawie będą rozmawiały władze ruchu.

"Nas przyzwyczajono, że będziemy pod pręgierzem krytyki przez całe życie". Wywiad z Jerzym Stuhrem

Jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Uznanie i sympatię widzów zdobył rolami w "Wodzireju", "Seksmisji", "Kilerze" czy "Pogodzie na jutro". Wkrótce odbierze Polską Nagrodę Filmową - Orła - za osiągnięcia życia. Z Jerzym Stuhrem o aktorstwie, dzieciństwie i o tym, co odegrało w jego życiu największą rolę, rozmawiał reporter TVN24 Mateusz Kudła.

Usuwali plamę oleju, obok zatrzymał się samochód. Strażacy odebrali poród

Usuwali plamy oleju na drodze, a chwilę później musieli odebrać poród w wozie strażackim. Ta niezwykła historia wydarzyła się w Budach Czarnockich koło Łomży. O drugiej w nocy do mundurowych podjechał mąż rodzącej kobiety. Strażacy musieli zainterweniować i pomóc dziecku przyjść na świat. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Zarówno mama jak i córka trafiły do szpitala, gdzie już po południu odwiedzili ich dzielni brygadziści.

Podsumowania po pierwszej niedzieli bez handlu

Pierwsze podsumowania po pierwszej niedzieli bez handlu. "Solidarność" zgłosiła około 50 przypadków możliwego złamania prawa. Państwowa Inspekcja Pracy liczy mandaty, przedsiębiorcy liczą straty, a część pracowników liczy na to, że niedzielny handel jednak wróci.

Nikt nie odpowie za skazanie Tomasza Komendy? "Karalność przedawnia się po upływie 10 lat"

Znikające dowody, pobicia i wrobienie niewinnej osoby. Tomasz Komenda za kratkami spędził 18 lat za bestialski gwałt i morderstwo, którego nie popełnił. Czy to fatalna pomyłka, czy celowe działanie? I czy ktokolwiek za to odpowie? W sprawie, którą prześwietlili dziennikarze "Superwizjera", mnożą się pytania. Śledczy spróbują na nie odpowiedzieć. Na razie prokuratura pracuje nad wnioskiem o zwolnienie Komendy z więzienia.

Są niepełnosprawni, stworzyli prawdziwy dom. Teraz mogą go stracić

Udowodnili, że miłość nie zna granic. Marta i Rafał są niepełnosprawni, ale od 5 lat są szczęśliwym małżeństwem. Każdego dnia pokonują przeszkody. Mieszkają w Jarosławiu na Podkarpaciu. Są samodzielni, pracują, ale niestety mogą stracić dach nad głową. Muszą się wyprowadzić z mieszkania, które od kilku lat wynajmują. Właścicielka chce je sprzedać, oni maja prawo pierwokupu, ale potrzebują 90 tysięcy złotych. Na wynajem innego mieszkania ich nie stać, bo tu płacili niewiele ponad 500 złotych miesięcznie. Małżeństwu chce pomóc Caritas Archidiecezji Przemyskiej i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na zakup mieszkania.