"Dajecie mi kopa". Glik "zrobi wszystko, by być w Rosji"

"Walczę z czasem i kontuzją, a wy dajecie mi kopa". Kamil Glik zabiera głos i dziękuje za wsparcie. Pisze, że zrobi wszystko, żeby być dla zespołu w Rosji. Pytanie ile jeszcze mogą zrobić lekarze, żeby mu w tym jakoś pomóc. W piątek mecz Polska-Chile, w Poznaniu pełna gotowość.

Przebiegli dwanaście maratonów górskich w dwanaście dni. By pomóc chorym dzieciom

Nie po to, by osiągnąć sportowy cel, ale by pomóc chorym dzieciom spełnić ich marzenia. Dwaj mieszkańcy Gdańska pokonali niemal pięćset dwadzieścia kilometrów Głównego Szlaku Beskidzkiego w dwanaście dni. Średnio przebiegali codziennie odcinki porównywalne do długości maratonu. Dwóm biegaczom z Gdańska na razie nie udało się zebrać planowanej kwoty, ale zbiórka jeszcze się nie skończyła i każdy się może przyłączyć. Chodzi o spełnienie marzeń podopiecznych dwóch gdańskich hospicjów domowych.

Pomalowane drzwi biura posłów PO. Posłowie PiS potępiają atak

"Polska dla Polaków" i "złodzieje" - między innymi takie napisy pojawiły się w Pabianicach na wejściu do biura poselskiego Cezarego Tomczyka i Artura Dunina z PO. Ktoś namalował je w nocy z poniedziałku na wtorek. Sprawcy do tej pory nie udało się złapać. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych, ale problem jest większy - do ataków na biura poselskie dochodzi coraz częściej.

Mają 11 postulatów. Trwa protest na Uniwersytecie Warszawskim

Protest przeciw tak zwanej konstytucji dla nauki. Kilkadziesiąt osób, studentów i pracowników naukowych, krytykuje projekt ministra Jarosława Gowina. Obawiają się zewnętrznych, politycznych wpływów na uczelnie. Chcą demokratyzacji i autonomii. Boja się tez marginalizacji mniejszych ośrodków.

Brakuje dyspozytorów numeru alarmowego 112

Na co dzień pomagają innym, ale teraz sami mają kłopoty. Operatorzy numeru 112 alarmują, że przybywa im obowiązków, są przeciążeni pracą, a nowych chętnych do odbierania telefonów nie ma. Problem jest widoczny niemal w całym kraju i jak ostrzegają operatorzy - nie można go dłużej ignorować.

Sam jest niepełnosprawny, a opiekuje się synem. Właśnie spełnił marzenie

Ma czterdzieści lat i kilkanaście amputacji na koncie. Paweł Lewek z Katowic cierpi na bardzo rzadką chorobę, ale to dla niego nie powód do narzekania. Opiekuje się chorą matką i 16-letnim synem. Swoim optymizmem zaraża innych, a oni odwdzięczają mu się, niosąc pomoc. Dzięki pomocy innych udało mu się spełnić marzenie o pierwszych w życiu wakacjach - i to marzenie udało się spełnić.

Uczniowie z Gliwic przejechali rowerami całą Polskę dla chorego Filipa

Przejechali prawie 800 kilometrów na rowerach. Ze Śląska nad morze. A to wszystko dla 8-letniego Filipa, który cierpi na autyzm. Uczniowie ze szkolnego klubu z Gliwic w ten sposób chcieli nie tylko pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na problem autyzmu. Wystartowali tydzień temu - w niedzielę dotarli do Międzyzdrojów.

Groźny wirus zaatakował 4-latkę. Rodzice nie poddali się

4-letnia Antonina spod Warszawy nosi w sobie groźny wirus. Zaatakował jej mózg i uszkodził zmysły. Dziewczynka nie słyszy i dopiero uczy się mówić. Niedawno pierwszy raz powiedziała słowo "mama". O małej Antosi i o walce o każde jej słowo, ruch i uśmiech.

"Jestem tu, bo musimy wysłać jasny sygnał". Jean-Michel Jarre z misją w Warszawie

Na koncerty przyciąga miliony fanów i od kilku dekad inspiruje muzyczne gwiazdy. Jean-Michel Jarre to ojciec chrzestny elektronicznych brzmień i czarodziej dźwięków. Francuski muzyk odwiedził Polskę, bo w Warszawie trwa ogólnoświatowy szczyt organizacji walczących o prawa autorskie artystów. Na czele zagranicznych twórców stoi Jean Michel-Jarre. Polskę reprezentuje m.in. Tomasz Lipiński. Z artystami rozmawiała reporterka TVN24.

Od wypadku jeździ na wózku. Marzy, by wrócić na scenę

Tomasz "Kowal" Kowalski cztery lata temu miał wypadek motocyklowy. Od tamtej pory jeździ na wózku inwalidzkim. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Przed wypadkiem grał między innymi w musicalu "Skazany na bluesa", miał swój zespół, wydał płytę, i w jednej chwili jego życie wywróciło się do góry nogami. Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i swoich fanów, a przede wszystkim dzięki wielkiej determinacji, walczy o swoje marzenia.

Przed Dniem Matki się obudziła, w Dzień Dziecka odwiedziła rodzinę. Mama Zosi powoli wraca do zdrowia

Dla małej Zosi to było jak zły sen. 27 lutego jechała ze swoją mamą do przedszkola, kiedy przed nimi pojawił się - jak opowiadała dziewczynka - latający dywan. Tak Zosia zapamiętała wypadek drogowy. Dziewczynka wyszła z tego cało, ale jej mama była w śpiączce. Zosia marzyła, żeby mama obudziła się przed Dniem Matki. I tak się stało. Teraz, z okazji Dnia Dziecka, kobieta odwiedziła rodzinę w domu.

Ta tradycja może mieć nawet 200 lat. Chcą, by trafiła na listę UNESCO

Tradycji związanych ze świętem Bożego Ciała jest wiele. Ta pochodząca ze Spycimierza, ma już 200 lat i jest wyjątkowo barwna. Dywany układane z kwiatów są znane i podziwiane w całym kraju. Teraz być może pozna je świat. Lokalne władze i parafia chcą, by ich jednodniowe dzieło trafiło na światową listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Chuligani stadionowi - problem jest, rozwiązania nie widać

Wszyscy są zgodni, że z kibolami na stadionach trzeba walczyć, ale żadne konkretne decyzje nie zapadły. Szef PZPN Zbigniew Boniek mówi na naszej antenie wprost: - Od łapania przestępców nie jestem ja, ani kluby, bo my nie mamy żadnych narzędzi prawnych.

"Robert potrzebuje nowych wyzwań". Gdzie zagra Lewandowski?

Wyjazd Roberta Lewandowskiego na mundial jest więcej niż pewny. Niepewny jest za to jego piłkarski los poza reprezentacją. Tygodnik "Sport Bild" publikuje kolejne rewelacje na temat pożegnania Lewego z Bayernem. Jego agent miał już rozmawiać z działaczami klubu na temat odejścia napastnika. Potencjalnych kierunków jest kilka. Najczęściej wymienia się PSG lub Manchester City.

Rodzice zostawili 3-latka w aucie. Przechodzień wezwał policję

Afrykańskie upały i alert pogodowy. Synoptycy ostrzegają przed bardzo wysoką temperaturą. Niewiele brakowało, a w Piekarach Śląskich doszłoby do tragedii. Rodzice zostawili w rozgrzanym samochodzie 3-letniego chłopca i psa. Na zewnątrz było prawie 30 stopni Celsjusza. W środku auta - znacznie więcej.

Prezydent Włoch odmówił zaprzysiężenia rządu. Będą nowe wybory

Polityczny chaos we Włoszech. Prezydent pod specjalną ochroną. Sergio Mattarella zablokował powstanie rządu skrajnych partii. Skrajni wyborcy grożą teraz prezydentowi w internecie. Policja czujnie monitoruje wszystkie pogróżki, a politycy próbują się dogadać. We Włoszech jest pewne, że będą przyspieszone wybory, ale nie wiadomo, kiedy.

Warszawa bez ulicy Lecha Kaczyńskiego

Uliczna dekomunizacja w Warszawie zawieszona. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenia wojewody w sprawie zmian nazw 12 stołecznych ulic. Jest w tej dwunastce także aleja Armii Ludowej przemianowana na ulicę Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda może wnieść od tej decyzji kasację.

"Chodzi o szacunek. O godność. Jesteśmy warci dużo więcej"

Dwanaście osób, które rozpoczęły protest w sejmie, zostało popartych przez tysiące osób w całym kraju. To niepełnosprawni oraz ich opiekunowie i asystenci, którzy nie mogli być w sejmie i dlatego wyszli na ulice. To także zwykli ludzie, którzy nie wyobrażali sobie, żeby nie okazać wsparcia walczącym o godność.

Dwanaście górskich maratonów w dwanaście dni. By spełnić marzenia

Dwanaście maratonów w dwanaście dni - i to w górach. Takie niezwykłe wyzwanie podjęli dwaj gdańszczanie, którzy chcą zebrać pieniądze na spełnienie marzeń podopiecznych gdańskich hospicjów. Miesiące przygotowań i mnóstwo zapału - to nie wystarczy, by się udało. Osiągnięcie celu zależy od wszystkich, którzy wpłacą pieniądze, a liczy się każdy grosz.