Strażacy chcą, by korytarze życia znalazły się w Kodeksie Drogowym

Za blokowanie przejazdu - wysoki mandat. Dolnośląscy strażacy chcą, by obowiązek tworzenia korytarza życia dla jadącego na sygnale pojazdu trafił do Kodeksu Drogowego. Do wyobraźni kierowców próbują przemówić już od dawna. Jednak to, co za granicą jest normą, na polskich drogach jest ciągle wyjątkiem.

Piracki rajd złotym lexusem. "To chyba normalnemu kierowcy się w głowie nie mieści"

Zrobił sobie rajd po chodniku. Slalomem omijał pieszych w alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Teraz policja sprawdza, kto siedział za kierownicą złotego lexusa i czy to ta sama osoba łamała przepisy w stolicy i w jej okolicach. Po tym, jak nagranie zostało umieszczone na platformie Kontakt24, internauci rozpoznali auto i nadsyłają kolejne nagranie, na których widać, jak kierowca przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle.

W ciąży zdiagnozowano u niej raka. Dzięki przeszczepowi szpiku wróciła do rodziny

Przykład na to, jak ważne jest rejestrowanie się w bazach dawców szpiku. Pani Katarzyna w ósmym miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma raka. Po porodzie zamiast z synkiem do domu pojechała na chemioterapię. Potrzebny był też przeszczep szpiku dla wyniszczonego organizmu. Na szczęście znalazł się dawca. Chętnych do oddawania szpiku nadal jest za mało. Warto to zmienić.

Śmierć mężczyzny po rażeniu paralizatorem. Sprawę badają MSWiA, BSW i prokuratura

Szef MSWiA zleca kontrolę po interwencji policji w Przecławiu pod Szczecinem. Zatrzymany mężczyzna zmarł 6 godzin po interwencji. Sprawie przygląda się też prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Mają sprawdzić, czy do śmierci mężczyzny doszło w wyniku użycia paralizatora. 30-latek, zdaniem interweniujących policjantów, był agresywny, czuć było od niego alkohol i miał zostać zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy.

Z wioski zniknęła woda. Sprawę badają naukowcy

W studniach sucho, w kranach też - już od kilku miesięcy mieszkańcy małopolskiej Naprawy nie mają bieżącej wody. Górale podejrzewają, że to efekt prac przy budowie nowego tunelu Zakopianki. Sprawę badają już nawet naukowcy, ale na jednoznaczne wyniki ekspertyzy trzeba jeszcze poczekać. Do tego czasu mieszkańcy jakoś muszą sobie radzić.

Kierowca autobusu zignorował opadające szlabany i czerwone światło. "Musiał je widzieć"

Kierowca autobusu miejskiego wjechał na przejazd kolejowy, ignorując czerwone światło oraz opuszczane właśnie rogatki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Wodzisławiu Śląskim. Jak mówi Marta Pydych z komendy miejskiej, kierowca musiał widzieć nadawane sygnały ostrzegawcze, a mimo to zdecydował się wjechać. Naraził życie swoje i pasażerów. Za popełnione wykroczenia kierowcy grożą kary aresztu i grzywny. Urząd miasta zażądał odsunięcia kierowcy od obsługi linii.

Nocna prohibicja w Krakowie? "W nocy nie musi być wódki"

Większość mieszkańców Krakowa i rad dzielnicowych chce nocnej prohibicji. Mieszkańcom przeszkadza zakłócanie ciszy w pobliżu całodobowych sklepów z alkoholem. Dzięki nowej ustawie o wychowaniu w trzeźwości, miasto może ograniczyć sprzedaż między godziną dwudziestą drugą a szóstą. Czy wkrótce ze stolicy Małopolski znikną całodobowe sklepy alkoholowe, czy - jak podejrzewają niektórzy - handel alkoholem w nocy przeniesie się do melin?

Posłowie PiS pod lupą organizacji pro-life

Tempo sejmowych prac nad projektem "Zatrzymaj aborcję" wyraźnie wyhamowuje, a to niepokoi inicjatorów zaostrzenia przepisów i duchownych. Z kolei na wtorek w Warszawie zapowiadane są kolejne protesty przeciwników zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Oferują mieszkanie i specjalne stypendia. Wciąż nie mają chętnych do pracy

W szpitalu w Świnoujściu jak w soczewce widać trudności kadrowe, z jakimi boryka się większość szpitali w całym kraju. Placówka zdecydowała się wyjść z kuszącą ofertą mieszkania i stypendium dla studentek lub studentów pielęgniarstwa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, jeśli tylko po ukończeniu studiów zdecydują się przepracować w Świnoujściu trzy lata. Ale ze Świnoujścia jest tylko rzut kamieniem do Niemiec, a tam stawki za tę samą prace są wyższe. Dlatego chętnych wciąż nie ma.

"Lilka z Sejn" zdjęta z cokołu. "Może podarujemy ją Putinowi"

Matka Polka do dekomunizacji. Najbardziej charakterystyczny dla Sejn pomnik zniknął z krajobrazu miasta. Dziesięciometrowy monument został rozebrany, bo na jego cokole widniały elementy wychwalające Armię Czerwoną. Dla jednych figura, zwana przez mieszkańców "Lilką", była niechlubnym symbolem Polski Ludowej, dla innych zwykłym miejscem spotkań

Odwołane posiedzenia komisji obrony. PO: PiS ma problem z "ustaleniami" Macierewicza

We wtorek miały się odbyć dwa posiedzenia komisji obrony narodowej poświęcone katastrofie smoleńskiej. Posłowie chcieli poznać efekty pracy działającej przy MON od dwóch lat podkomisji smoleńskiej, dowiedzieć się od ministra sprawiedliwości i prokuratury, jakie dowody i materiały przekazała służbom podkomisja oraz spytać, czy prokuratura ma już wszystkie opinie biegłych. Posiedzenia jednak zostały odwołane. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz przekonuje, że decyzję o przełożeniu posiedzeń podjął przewodniczący komisji. Zdaniem opozycji nie ma wątpliwości , że to dowód na to, że PiS nie chce podpisywać się pod teoriami Antoniego Macierewicza dotyczącymi katastrofy smoleńskiej.

Miała 2,5 promila we krwi, spowodowała wypadek

Piła z koleżanką i postanowiła wsiąść za kierownicę - chwilę później wjechała w dwa samochody. Kompletnie pijana 27-latka spowodowała groźną kolizję w Siemianowicach Śląskich. Kobieta miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Parkując pomagają bezdomnym. Niezwykły projekt w Gdańsku

W Gdańsku, zostawiając auto przy ulicy Lawendowej, można pomóc ludziom bez dachu na głową. Pomysł jest prosty, a wsparcie konkretne. "Parking Społecznie Odpowiedzialny" działa od miesiąca. W tym czasie skorzystało z niego 3,5 tys. kierowców i udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych.

"Historia i kasa". Sto dni premiera Morawieckiego

Mija sto dni od chwili objęcia posady szefa rządu przez Mateusza Morawieckiego. 8 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier został desygnowany na premiera. Zastąpił Beatę Szydło, która dzień wcześniej złożyła swoja rezygnację. Jakie są jego największe sukcesy, najważniejsze decyzje i najpoważniejsze kryzysy?

Zielone drinki i kultowe tańce. Obchody Dnia Świętego Patryka

Patron Irlandii, Nigerii, górników i fryzjerów ma w sobotę święto - Dzień Świętego Patryka. W wielu miejscach na świecie celebrowany jest m.in. w pubach, w których z tej okazji trunki zmieniają kolor na zielony. Są też tradycyjne irlandzkie tańce - także w Białymstoku.

Pokaz koni arabskich przeniesiony do Warszawy. "To nóż wbity między żebra"

To koniec blisko 40 lat tradycji Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. W tym roku pokazy, które są jednym z głównych wydarzeń święta konia arabskiego, mają zostać przeniesione do stolicy. Na swojej stronie internetowej poinformował o tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - instytucja sprawująca pieczę nad stadninami. Wszystko to w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy protestują.