15 ton czekolady na autostradzie. Służby miały ręce pełne roboty

To nie była łatwa akcja. Kilkanaście ton mlecznej czekolady rozlało się na autostradzie A2 między Wrześnią a Słupcą w Wielkopolsce. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku, a służby w zastygającej czekoladowej masie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale czyszczenie jezdni zajęło dużo czasu.

"Nie kradnijmy ptasich dzieci". Zamiast pomóc, możemy zaszkodzić

Rozpoczyna się okres lęgowy ptaków, a wraz z nim pełne ręce roboty mają pracownicy ptasich azylów. Azyle istnieją z powodu ludzi, którzy zabierają z gniazd nie tylko pisklęta, ale i podloty. Należy wiedzieć, że zabieranie takich maluchów z ich naturalnego środowiska to błąd. Młode ptaki potrzebują naszej pomocy zdecydowanie rzadziej niż nam się wydaje.

Mają talent i pomysły. Mogą jechać na konkurs, ale nie mają pieniędzy

Są mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej i mają szansę podbić Stany Zjednoczone. Siedmioro uczniów z warszawskiego Żoliborza zakwalifikowało się do Finału Świata "Odysei Umysłu" - Międzynarodowego Konkursu Twórczego Rozwiązywania Problemów. Jedenastolatkowie mają ogromny talent i kreatywne pomysły, ale brakuje im pieniędzy na wyjazd.

Politycy PiS ruszyli w Polskę. Padają trudne pytania

Politycy PiS wyruszają w Polskę, spotykają się z wyborcami i... różnymi rekcjami. W czasie opowiadania o tym, jak jest dobrze i jakie niezbędne zmiany przeprowadza rząd, trzeba też poradzić sobie z krytyką, a niekiedy także z awanturą, jak w czasie spotkania w Garwolinie.

Zatrzymani w Katowicach to... antyfaszyści

W niespełna tydzień po wydarzeniach w Warszawie - podobny scenariusz w Katowicach. Po blokadach - między innymi obywateli RP - marsz środowisk narodowych został rozwiązany. Policja użyła siły i gazu, zatrzymano dziewięć osób, według informacji "Faktów" TVN - tylko antyfaszystów.

Burzliwa doba w pogodzie. "Jedna chwila i zrobił się dywan z lodu"

Raport pogodowy z ostatniej doby. W wielu miejscach w Polsce wiało, grzmiało i padało. Strażacy wyjeżdżali głównie do zalanych piwnic i podtopionych ulic. W Zgierzu ulice pokryła gruba warstwa gradu. Wszystko to widać na zdjęciach naszych widzów nadesłanych na Kontakt24.

Tysiące osób, jeden cel. Wyjątkowy bieg już w tę niedzielę

To ostatnie przygotowania... Bo wielki bieg "Wings for Life" już w niedzielę! Na całym świecie zawodnicy pobiegną w szczytnym celu - zysk zostanie przeznaczony na badania nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. W Polsce bieg zacznie się w Poznaniu, na starcie stanie osiem tysięcy ludzi. Gdzie się zakończy? Nie wiadomo... Bo to jedyny taki bieg, gdzie "meta", czyli Adam Małysz za kierownicą samochodu, goni biegaczy.

Dla Polski od Polaków. Wielka akcja składania życzeń

Czego sobie życzmy? Jakie są nasze wspólne cele i marzenia? Za co kochamy Polskę i jaką chcemy ją widzieć za 100 lat? Z okazji Stulecia Niepodległości zachęcamy Państwa do przesyłania "Życzeń dla Polski". Akcja prowadzona jest na portalu tvn24.pl

"Mieszkają" na korytarzu Sejmu. Wielkie marzenia Kuby i Adriana

W sejmie 15. dzień protestu dorosłych niepełnosprawnych i ich rodziców. PiS składa projekt ustawy i przekonuje, że to odpowiedź na postulaty protestujących. Oni sami na sejmowym korytarzu pozostają i dalej walczą - o 500 złotych dodatku. Jak mówią, te pieniądze są im potrzebne do życia. 24-letni Kuba i 22-letni Adrian też wypowiadają się w mediach. Stali się głosem osób niepełnosprawnych. "Faktom" opowiedzieli o tym, jak na co dzień wygląda życie osoby niepełnosprawnej.

Czarne statystyki. Policja apeluje o ostrożność

Półmetek majówki i czarne policyjne statystyki. Na polskich drogach zginęło 40 osób, a ponad 530 zostało rannych w ponad czterystu wypadkach. Zabójcza jest nie tylko prędkość, ale i alkohol - to prawdziwa plaga. Policjanci zatrzymali ponad tysiąc trzystu pijanych kierowców. Apelują o ostrożną jazdę, o skupienie i trzeźwość za kierownicą.

"Tarcia polityczne". Bartoszewski "zbyt kontrowersyjny"?

Władysław Bartoszewski zbyt kontrowersyjny na patrona - tak uznali radni w Krapkowicach i odrzucili pomysł, by rondo w mieście nosiło imię profesora. Rondo pozostanie bezimienne, ale pozostają też emocje: komu przeszkadza postać Bartoszewskiego? Jakich kontrowersji dopatrzyli się radni w życiorysie historyka, więźnia obozu Auschwitz, żołnierza Armii Krajowej?