Powstaje pierwszy na Pomorzu bank mleka kobiecego

Już wkrótce w Szpitalu Morskim w Gdyni powstanie jedyny na Pomorzu bank mleka kobiecego. Ma umożliwiać karmienie naturalnym pokarmem noworodków i niemowląt, które nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy. To mleko ma dobroczynne właściwości: wspomaga układ nerwowy, pokarmowy i odpornościowy. Dlatego tym mamom, które nie mogą karmić, pomogą inne mamy.

Kładka dla pieszych runęła na samochody. Uszkodziła ją ciężarówka

Kładka dla pieszych runęła na ulicę i przygniotła przechodnia. Do tragicznego wypadku doszło na zachodzie Ekwadoru. O kładkę zahaczyła przejeżdżająca ciężarówka. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak samochód ciężarowy z podniesioną naczepą próbował przejechać pod kładką dla pieszych i uderzył w nią. Chwilę później cała kładka z pieszymi runęła na jezdnię prosto na nadjeżdżające samochody. Kilku osobom udało się w ostatniej chwili uciec. Jedna zginęła. Droga była zablokowana przez wiele godzin. Teraz miejscowa policja sprawdza, jak doszło do wypadku i dlaczego kierowca nie opuścił naczepy.

Rozpędzone auto wjechało do Wary. "Można założyć różne wersje wydarzeń"

Prokuratura bada przyczyny tragicznego wypadku w Kostrzynie nad Odra. Samochód zjechał z drogi i wpadł do Warty. W środku były dwie kobiety. Nie miały szans na przeżycie, choć niemal natychmiast na miejscu pojawili się strażacy i płetwonurkowie. Zabezpieczono monitoring z chwili, kiedy samochód wpadł do rzeki. Akcja wydobywania auta trwała ponad 8 godzin.

"Żyjemy w kontenerze". Pokrzywdzeni przez nawałnice walczą z czasem

Od ponad stu dni walczą o powrót do dawnego życia. Poszkodowani w gwałtownych nawałnicach robią wszystko, żeby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzić w swoich domach, a nie w kontenerach. Żywioł zerwał linie energetyczne, zniszczył drogi i domy ponad 12 tysięcy rodzin.Tylko w województwie kujawsko-pomorskim wichura zniszczyła ponad 6 tysięcy budynków mieszkalnych.

Miała być ostatnia rozprawa, jest nowy dowód. "Sprawdzić trzeba wszystko"

Miała być ostatnia rozprawa w procesie apelacyjnym. Ale wyroku w sprawie Dariusza P. nie będzie, bo jest nowy dowód - komputer oskarżonego. Mężczyzna usłyszał zarzuty podpalenia domu w Jastrzębiu Zdroju, a tym samym zabójstwo swojej rodziny - żony i czworga dzieci. W pierwszej instancji został skazany na dożywocie.

Sejm zajmie się zamianami w ordynacji wyborczej. Propozycje krytykuje PKW

Dwie komisje, nowe okręgi wyborcze i ordynacja proporcjonalna zamiast większościowej - tak PiS chce zmienić ordynację wyborczą. I to w ekspresowym tempie. Niecałe dwa tygodnie po zaprezentowaniu projektu jest decyzja o jego pierwszym czytaniu. Sejm zajmie się nim w czwartek. Przy okazji krytyki nie szczędzi opozycja i część ekspertów.

Kaczyński premierem, Szydło kandydatką na prezydenta Warszawy?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma zastąpić w fotelu szefa rządu Beatę Szydło. W najbliższym czasie, szczegóły zmiany premiera mają być omawiane na na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z liderem partii rządzącej. Wraz z nowym szefem rządu, głowa państwa ma zyskać większy wpływ na politykę zagraniczną. A co z Beatą Szydło? Ma być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy.

Zima jest dla nich bardzo ciężka. Szczecin pomaga osobom bezdomnym

Zima i nadchodzące ochłodzenie to szczególnie trudny czas dla osób, które żyją na ulicy. Dlatego w Szczecinie uruchomiono pogotowie zimowe, które pomaga bezdomnym. Gromadzone są zimowe zapasy, ale pomóc mogą wszyscy. Przyda się każda para rękawiczek, tak jak każda złotówka wpłacona na pomoc potrzebującym.

Listopadowy atak zimy w Warszawie

Warszawskich kierowców nad ranem w poniedziałek przywitały silne opady śniegu. Nie obyło się bez korków i pługosolarek na drogach. Ponadto nie wszyscy zdążyli z wymianą opon na zimowe. Synoptycy radzą odwiedzić warsztat wulkanizacyjny jak najszybciej. Choć to tylko pierwsza runda zmagań jesieni i zimy, to ta druga zmierza do nas nieuchronnie.

Historia Karola poruszyła serca. Ruszyła akcja rejestracji dawców

Aby żyć Karol potrzebuje pomocy, potrzebuje dawcy szpiku. 9-latek cierpi na białaczkę szpikową i ma bardzo rzadki genotyp. W światowej bazie, spośród ponad trzydziestu milionów dawców, nie udało się znaleźć genetycznego bliźniaka. Ale poszukiwania trwają. Teraz rusza akcja rejestrowania nowych dawców. Rodzice Karola liczą, że uda się znaleźć szpik, który uratuje życie ich dziecku.

Macierewicz na straconej pozycji? "Prezydenta się nie da odwołać"

Mocne słowa prezydenta o "ubeckich metodach" ministra Macierewicza. Andrzej Duda chce załatwienia sprawy gen. Kraszewskiego - jak mówi prezydencki minister - ''bez zbędnej zwłoki''. Na linii pałac MON jest klincz, a w powietrzu wisi rekonstrukcja rządu. Opozycja twierdzi, że ukróceniem sporu byłaby dymisja ministra obrony.

Komisja Wenecka ma wydać cztery opinie o zmianach w polskim prawie

Komisja Wenecka szykuje nowe rekomendacje dla polskiego rządu. Tym razem będą one dotyczyły między innymi zmian w prokuraturze, w sądach oraz prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Co najmniej 4 opinie mają być gotowe i przyjęte w grudniu. Już teraz rządzący mówią, że eksperckie rady są zbędne, bo nic nadzwyczajnego w Polsce się nie dzieje. Innego zdania jest opozycja.

"Wszyscy do wioseł". Akcja Fundacji Legii oraz kibiców klubu

W tym przypadku sport to nie tylko zdrowie, ale też realna pomoc. W Warszawie trwa akcja "wszyscy do wioseł". To pomysł fundacji Legii i grupy kibiców. Akcja polega na tym, by na siłowni pokonać dystans ponad 1000 kilometrów, czyli całą długość Wisły. Wszystko po to, żeby zebrać pieniądze na karetkę pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Prezydent Łodzi oskarżona o poświadczenie nieprawdy. "Nie czuję się winna"

Ruszył proces Hanny Zdanowskiej. Prokuratura oskarża ją o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, które były niezbędne do zaciągnięcia kredytu na zakup mieszkania przez jej partnera. Włodzimierz G. też musi się tłumaczyć przed sądem. Usłyszał zarzut posługiwania się nieprawdziwymi dokumentami. Zdarzyło się to w 2008 roku, kiedy Zdanowska nie była jeszcze prezydentem Łodzi, tylko posłanką Platformy Obywatelskiej.

Zmarł 3,5-letni chłopczyk, który miał być pobity przez ojca

Zmarł 3,5-letni chłopiec, który trafił do szpitala w Grudziądzu po ciężkim pobiciu przez partnera matki. To nie był jedyny taki przypadek w ostatnich dniach - w Białymstoku o życie walczy 2-miesięczne dziecko, pobite przez swojego ojca. Na Śląsku policja wyjaśnia, dlaczego doszło do tego, że matka wyrzuciła przez okno dwuletniego syna.

Siedem dni, milion widzów. "Listy do M. 3" z nowym rekordem

Ponad milion widzów w siedem dni - "Listy do M.3" świętują nowy rekord. Film z plejadą polskich gwiazd nie tylko bawi i wzrusza publiczność, ale też wprowadza w świąteczną atmosferę. "Listy do M." to cykl komedii świąteczno-romantycznych produkcji TVN. Trzeciej części wystarczył tylko tydzień, żeby ponownie podbić serca widzów. Tak dobrej passy nie miał jeszcze żaden film z tej serii. Drugie "Listy do M." zgromadziły milionową publiczność po dwóch tygodniach kinowych seansów, a pierwsza część do takiego wyniku potrzebowała jeszcze dodatkowych siedmiu dni. "Listy do M. 3" wyreżyserował Tomasz Konecki - twórca takich hitów jak "Testosteron" czy "Lejdis". W obsadzie oczywiście nie zabrakło Agnieszki Dygant, Piotra Adamczyka i Tomasza Karolaka. Na planie pojawili się też nowi aktorzy w tej serii - między innymi Borys Szyc, Stanisława Celińska czy Andrzej Grabowski.