Protesty przeciwko reformom w sądownictwa w wielu miastach

"Jesteśmy tu, bo nie jest nam wszystko jedno" krzyczeli ci, którzy w wielu miastach w Polsce zgromadzili się wokół sądów. W Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, czy Warszawie mówili o "złym śnie z PRL-u" i "złej zmianie PiS-u". - Nie może być tak, że "partia rządzi i to partia sądzi -" słychać było przed prezydenckim pałacem, pytanie czy Andrzej Duda usłyszy te wezwania oraz prośby o veta.

Tysiące internowanych i czołgi na ulicach. 36 lat temu wprowadzono stan wojenny

36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W niedzielę 13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski ogłosił, że wprowadza go na terenie całego kraju. Na ulice wyprowadzono wojsko, milicja internowała liderów "Solidarności". Ku czci ofiar stanu wojennego płoną w Polsce znicze, a pod pomnikami i tablicami pamięci składane są kwiaty.

"Niszczycie demokracje". PiS kontynuuje prace nad zmianami w ordynacji

Sejm zajmuje się zmianami w Kodeksie wyborczym, które zaproponowali politycy PiS. Kilka minut przed planowanym posiedzeniem komisji nadzwyczajnej, wnioskodawcy wycofali się z części kontrowersyjnych zapisów. Opozycja wyzywa, aby wyrzucić projekt do kosza i nie zmieniać ordynacji przed wyborami samorządowymi.

Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku 2017

Nagrodę Grand Press dla Dziennikarza Roku 2017 otrzymał reporter "Faktów" TVN i TVN24 Wojciech Bojanowski. Na scenie pojawił się ponownie, kiedy ekipa "Superwizjera" TVN odebierała też nagrodę w kategorii Dziennikarstwo Śledcze za reportaż "Śmierć na komisariacie". Ujawniono w nim kulisy tragicznej śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. Wśród wyróżnionych znaleźli się także inni nasi redakcyjni koledzy - dziennikarze "Superwizjera" Anna Barańska-Całek i Michał Fuja, za reportaż "Jak zamordowano Iwonę Cygan". Grand Press to jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze.

Mikołaje w terenówkach odwiedzili szpital dziecięcy w Łodzi

Zamiast sań terenówki, a zamiast elfów - byli pacjenci. Do szpitala dziecięcego w Łodzi przyjechali członkowie miejscowego klubu offroadowego. Przebrani za Świętych Mikołajów i ich pomocników pojawili się z workami pełnymi prezentów, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

6-letni Tymek jedzie na leczenie do USA

Dla 6-latka to szansa na życie. Chłopczyk walczy z rzadkim nowotworem. W Polsce przeszedł 9 operacji mózgu, ale rak wciąż atakuje. Terapia za oceanem to koszt prawie dwóch milionów złotych. Rodzina Tymka nie miała takich pieniędzy, więc poprosiła o pomoc między innymi naszych widzów. I udało się. Teraz chłopczyk zbiera siły przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

W tej branży Polska to potęga. Tajniki wyjątkowych ozdób świątecznych

Święta dopiero za dwa tygodnie, ale decyzje o tym, co zawiśnie na choinkach zapadają o wiele wcześniej. Polscy producenci ręcznie malowanych ozdób choinkowych są światowym liderem i to oni dyktują trendy. W tym roku - obok tradycyjnych srebrnych i złotych brokatów - mają dominować bombki białe i czerwone z białymi zdobieniami.

300 plus dla seniora. Świnoujście z nowym programem

Rusza nowy program - 300 plus dla seniorów. To nie projekt rządowy, a pomysł radnych ze Świnoujścia. Od nowego roku mieszkańcy, którzy skończyli 65 lat mogą liczyć na wsparcie na prywatne leczenie czy rehabilitację o wartości 300 złotych. Ale Świnoujście to nie jedyne miasto, które w swoim budżecie zadbało o najstarszych mieszkańców.

Nowe uprawnienia dla komisji weryfikacyjnej. "Napisane, by nękać panią prezydent"

Komisja weryfikacyjna, która bada warszawską reprywatyzację nieruchomości, chce zwiększyć swoje uprawnienia. PiS proponuje przepisy, na mocy których prezydent Warszawy mogłaby zostać doprowadzona przed komisję silą. Do tej pory Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia stawiennictwa przed organem kierowanym przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Włamywacze z Wiszni Małej aresztowani na 3 miesiące

Prokuratura stawia zarzuty, sąd godzi się na trzymiesięczny areszt. Trafią do niego dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z sobotnią strzelaniną w Wiszni Małej w województwie dolnośląskim. Zginął wtedy jeden z policjantów, a także przestępca, który do niego strzelał. Włamywacze próbowali obrabować bankomat. Wrocławska prokuratura jest zdania, że nie pierwszy raz.

O zmianach w ordynacji za zamkniętymi drzwiami

Na zamkniętym dla mediów posiedzeniu, oficjalnie z powodu zamknięcia Sejmu przed orędziem prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym, nadzwyczajna komisja pracowała nad zmianami w Kodeksie wyborczym. Przepadły jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do rad gmin, zamiast tego wprowadzona będzie ordynacja proporcjonalna, która jest korzystniejsza dla dużych partii.

Zjechał Afrykę, za cel bierze Amerykę. Najpierw maluch musi przejść renowację

Arkady Paweł Fiedler - wnuk podróżnika i pisarza - odziedziczył po słynnym dziadku nie tylko imię, ale też jego pasję. Podjął właśnie kolejne wyzwanie. "Maluchem" chce przemierzyć obie Ameryki. Do pokonania ma prawie 30 tysięcy kilometrów. Najważniejsze to odpowiednio przygotować samochód. Na szczęście z pomocą ruszyli mu uczniowie i mechanicy szkoły samochodowej w Radomiu.

Strzelał gdzie popadnie, zużył dwa magazynki. Policjant usłyszał zarzuty

Policjant, który po pijanemu urządził strzelaninę w Łodzi, traci wolność i pracę. Sąd zdecydował o areszcie dla funkcjonariusza, a policja wydaliła go ze swoich szeregów. Strzelał, bo prawdopodobnie podejrzewał żonę o zdradę, ale oskarżony nie chce dokładnie wytłumaczyć dlaczego na ulicy opróżnił dwa magazynki.

"Skoczyła przez płot i krzyczała: co ja narobiłam?"

Zaprószenie ognia z pieca lub świeczki - to najbardziej prawdopodobna przyczyna tragicznego pożaru w Piechowicach (woj. dolnośląskie). Zginęła w nim trójka rodzeństwa. Tylko dziadek, który spał w pokoju obok, zdążył uciec. Nie wykluczone, że on lub matka dzieci usłyszą zarzuty. Prokuratura wszczyna śledztwo. Szuka też odpowiedzi na pytanie, czy rodzina miała zapewnioną odpowiednią pomoc ze strony opieki społecznej.