Tu żywność się nie zmarnuje. Trafi do potrzebujących

W Polsce rocznie marnuje się 9 milionów ton żywności. Ale jest takie miejsce, w którym żadna żywność się nie zostanie wyrzucona. Bank Żywności gromadzi niesprzedane przez markety jedzenie, które później trafia na stoły potrzebujących. Rocznie są to tysiące ton produktów spożywczych.

Towarzystwo Chrystusowe wypłaciło zasądzone zadośćuczynienie ofierze księdza

Towarzystwo Chrystusowe wykonało prawomocny wyrok poznańskiego sądu i wypłaciło ofierze księdza 1 milion złotych zadośćuczynienia. Poszkodowana kobieta, wówczas 13-letnia dziewczynka, była molestowana i wielokrotnie gwałcona przez księdza Romana, byłego już członka wspólnoty. Ksiądz miał ją zabrać do szkoły z internatem i przez kilkanaście miesięcy więzić i gwałcić.

Andrzej Duda nie wiedział o zabezpieczeniu NSA? Iustitia pokazuje dokument

Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" twierdzi, że nie jest prawdą to, że prezydent nie wiedział jakie zostało wydane postanowienie przez NSA. Na dowód pokazuje kopię dokumentu wysłanego do kancelarii prezydenta. Pieczątka kancelarii prezydenta świadczy o tym, że dokument wpłynął 8 października, czyli jeszcze przed powołaniem przez prezydenta nowych sędziów Sądu Najwyższego.

Wkrótce może zostać główną przyczyną zgonów, jej objawy często są mylone

Ministerstwo Zdrowia alarmuje: depresja atakuje coraz więcej, coraz młodszych pacjentów. Choroba zajmuje już czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, a za dwa lata może stać się najczęstszą przyczyną zgonów. Objawy często są mylone, a chorzy stygmatyzowani. Powstała więc kampania, która ma uświadomić czym jest depresja i jak pomóc tym, którzy na nią cierpią.

Albo zakaz stadionowy, albo wizyta w Auschwitz. Tak Chelsea chce walczyć z rasizmem

Nowy pomysł Chelsea na walkę ze stadionowym rasizmem. Zamiast nakładać kolejne kary londyński klub zamierza wysyłać kibiców na wycieczki do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Jak informują angielskie media - na ten pomysł wpadł miliarder Roman Abramowicz, który od 15 lat jest właścicielem Chelsea. Do wznoszenia antysemickich okrzyków podczas meczów jego drużyny dochodziło wielokrotnie.

Amerykanie potwierdzają: Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol weszli na szczyt Nanga Parbat

Raport o dramatycznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat "American Alpine Journal" opublikował w kilka miesięcy po tym, jak swój raport opublikowało kierownictwo programu Polski Himalaizm Zimowy. Na Nanga Parbat Polacy uratowali Francuzkę Elisabeth Revol. Jej górski partner Tomasz Mackiewicz zginął podczas schodzenia ze szczytu. Już na wstępie raport oznajmia, że zdobyli oni szczyt.

"Grzechotka", "skarbonka". Tak przedszkolanka miała znęcać się nad dziećmi

To, co miało dziać się za zamkniętymi drzwiami w przedszkolu w Gorzowie, przeraża. Jedna z nauczycielek miała znęcać się nad grupą 6-latków. Podnosiła za rękę i uderzała dziećmi o podłogę, a także miała robić podopiecznym tzw. "skarbonkę", czyli uderzać w szczękę od dołu. Miała się także znęcać psychicznie, na przykład wyśmiewając prace plastyczne dzieci. Dyrektor przedszkola złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Opozycja: premier powinien odejść. Dworczyk: to teza antypaństwowa

Pytania o kolejne taśmy z udziałem szefa rządu, apel o dymisje i zapewnienia szefa kancelarii premiera. Po tym jak światło dzienne ujrzały nagrania, na których słychać rozmowę Mateusza Morawieckiego, minister Michał Dworczyk mówi o antypaństwowej tezie i o braku przesłanek za dymisją. Przesłanki są - twierdzi opozycja. Są też wnioski do prokuratury i o powołanie komisji śledczej.

Tusk: Unia osiągnęła sukces w sprawie nielegalnej imigracji

Mniej emigrantów niż przed wybuchem kryzysu przedostało się w tym roku na teren Unii Europejskiej. Donald Tusk mówi o sukcesie. Także dlatego, że - jego zdaniem - udało się go osiągnąć metodami "cywilizowanymi" - bez nacjonalistycznych haseł. Ale problem śmiertelnie niebezpiecznych przepraw przez Morze Śródziemne wciąż jest. I to poważniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Spór o odholowywane banery wyborcze. Kandydat PiS: brudna kampania

Kampania wyborcza w Gdyni. Mobilne banery kandydatów PiS-u zostały odholowane, bo - według Straży Miejskiej - były źle zaparkowane. Poszkodowani politycy są przekonani, że to element brudnej, kampanijnej gry. Według nich usunięcie reklam miał zlecić Wojciech Szczurek, który jest prezydentem Gdyni i walczy o reelekcję. Będzie skarga do prokuratury.

Myśleli, że po latach będą nie do wykrycia. Przy zatrzymaniu byli zaskoczeni

Zostali zatrzymani po dwudziestu latach. Byli kompletnie zaskoczeni, bo byli pewni, że po takim czasie będą nie do wykrycia. A jednak. Policja zatrzymała czterech przestępców, którzy w latach 90. z bronią w ręku napadali na konwoje, kantory i hurtownie. Byli brutalni i bezwzględni. Mogli ukraść nawet 15 milionów złotych. Prokuratura już pracuje nad zarzutami.

Miał w czaszce dziurę wielkości dłoni. Lekarze za darmo zoperowali Patryka

Gdyby nie chirurdzy z prywatnej kliniki, którzy podjęli się operacji za darmo, 15-letni kolarz nadal by czekał na zabieg, ryzykując życiem. Na operację rekonstrukcji czaszki refundowaną przez NFZ musiałby czekać nawet 3 lata. Pół roku temu jadąc rowerem na trening, Patryk został potrącony przez samochód. Miał tak duży obrzęk mózgu, że lekarze musieli usunąć mu część czaszki wielkości dłoni. Przez kilka miesięcy jego mózg osłaniała tylko skóra.

"Tak prokurator Piotrowicz mówił o śledztwie ws. księdza pedofila". Poseł grozi sądem

Poseł Stanisław Piotrowicz grozi procesem posłance Joannie Scheuring-Wielgus za jej wpis w internecie. "Przeczytajcie, zobaczcie i podajcie dalej. Tak prokurator Piotrowicz mówił o śledztwie w sprawie księdza pedofila". Chodzi o głośną sprawę proboszcza z Tylawy. Ostatecznie został skazany, ale wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo. Piotrowicz zapewnia, że on nie umarzał i nie miał z tym śledztwem nic wspólnego. A Scheuring-Wielgus przypomina jego ówczesne wypowiedzi.

Miał być piękny skwer, jest budowlany absurd

Miał być piękny skwer, a są chodniki urywające się w pół drogi. To budowlany absurd w Gdańsku. Nowa inwestycja realizowana była w ramach budżetu obywatelskiego. Ale nie została skończona, bo inicjatorzy projektu i miasto nie mogą dojść do porozumienia ze spółdzielnią mieszkaniową, która jest właścicielem części gruntów.