Jest szansa, by Szymek normalnie chodził. Jedynym problemem jest czas

Miał nie chodzić, a w najlepszym wypadku chodzić w ortezach, ale pojawiła się nadzieja. Dzielny Szymek Walkowiak ze Środy Wielkopolskiej jeszcze nie ma dwóch lat, a już za chwilę czeka go operacja prostowania kości strzałkowych nóg. Czeka, jeśli do 14 stycznia uda się na nią zebrać 350 tysięcy złotych. Dla rodziców Szymka to kwota bardzo wysoka, ale z medycznego punktu widzenia to niewiele, bo Szymek może zostać zoperowany w Polsce. Gdyby ta sama operacja odbyła się za oceanem, koszt trzeba by pomnożyć razy kilka.

Aktywny początek roku. Narciarze wyruszyli na trasę

Noworoczne cele i postanowienia w sylwestrową noc zdają się na wyciągnięcie ręki. Potem bywa różnie. Są jednak tacy, którzy z realizacją postanowień nie czekają. I już w Nowy Rok ruszyli na trasy. Na Polanie Jakuszyckiej w Górach Izerskich spotkał ich reporter TVN24.

Pierwszy taki przypadek w historii. Gmina Ostrowice znika za długi

Był gigantyczny dług, jest radykalne rozwiązanie. Po raz pierwszy w historii z mapy Polski znika gmina. Ostrowice w Zachodniopomorskiem pogrążyło 50-milionowe zadłużenie. Rząd uznał, że innej metody nie ma i konieczna jest po prostu administracyjna likwidacja. Gmina została wchłonięta przez dwie sąsiadujące. Mieszkańcy obudzili się we wtorek w zupełnie nowej rzeczywistości.

Młoda niedźwiedzica utknęła w potoku. Pomogli ratownicy

Niecodzienna akcja ratunkowa w Tatrach. Młoda niedźwiedzica nie mogła wydostać się z potoku w Dolinie Kościeliskiej. Zwierzę zauważyli turyści i wezwali pomoc. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podali zastrzyk usypiający, ogrzali niedźwiedzia i przewieźli w bezpieczne miejsce daleko od szlaku turystycznego. O tej porze roku niedźwiedź powinien spać. Dlaczego się obudził, nie wiadomo. Jak twierdzą eksperci, te zwierzęta wcale nie mają takiego głębokiego snu.

Surowa prawniczka z serialu "Chyłka: zaginięcie" zdradza swoje plany

Pewna siebie, bezkompromisowa i wyjątkowo utalentowana. Od początku kariery skazana na sukces. Od dekad podziwiana przez teatralną, kinową i telewizyjną publiczność. Magdalena Cielecka prezentuje kolejne aktorskie wcielenie. W serialu "Chyłka: zaginięcie" gra surową prawniczkę. O tę rolę, największe sukcesy i najdotkliwsze porażki 2018 roku czy zawodowe i prywatne plany zapytała reporterka "Faktów po południu" Ewelina Woźnica.

31 interwencji GOPR w Beskidach ostatniej doby

GOPR-owcy mają pełne ręce roboty w okresie świąteczno-noworocznym. Dla trzech osób zjazdy po lesie na materacu zakończyły się wizytą w szpitalu. Tylko w Beskidach ratownicy interweniowali ostatniej doby ponad 30 razy. Jednej osoby nie byli w stanie uratować.

Dziesięć nowych miast na mapie Polski. Wśród nich Pacanów

"W sławnym mieście Pacanowie" - napisał niegdyś Kornel Makuszyński, ale się pomylił, Pacanów administracyjnie jest wsią. Od nowego roku ma się to zmienić. Pacanów to jedna z 10 miejscowości, które staną się miastami. Na mapie Polski miast będzie teraz 940.

To będzie niezapomniana, roztańczona noc

Bajm, Natalia Nykiel, Wilki i Agnieszka Chylińska. To tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią podczas koncertu na powitanie Nowego Roku w Warszawie. A przygotowania do tego koncertu idą pełną parą. Organizatorzy - telewizja TVN i władze miasta stołecznego Warszawa - zapewniają, że to będzie niezapomniana, roztańczona noc.

Rozpędzone BMW uderzyło w piesze na przejściu. Matka i córka nie żyją

Rozpędzone BMW uderzyło w 52-letnią kobietę i jej 18-letnią córkę, przechodzące przez pasy dla pieszych. Obie kobiety zmarły w szpitalach. Auto prowadził 26-letni mężczyzna. Był trzeźwy, ale policjanci mają wątpliwości, czy nie był pod wpływem narkotyków. Świadkowie mówią, że mężczyzna z ogromną prędkością pędził przez miasto.

Legislacyjny ekspres i "ręczne sterowanie" cenami energii. "Ryzyko popełnienia błędu jest ogromne"

Za prąd nie zapłacimy więcej, choć ceny energii rosną - był legislacyjny ekspres parlamentarny i nocne przyjęcie ustawy. Będzie niższa akcyza i opłata przejściowa - a ceny w całym 2019 roku mają być takie jak w pierwszym półroczu obecnego. Opozycja zarzuca większości parlamentarnej ręczne sterowanie gospodarką. Jak twierdzą politycy opozycji, zmiany są nieprzemyślane i tylko odsuwają problem na czas wyborów.

Jest ustawa, za prąd nie zapłacimy więcej. Opozycja: ręczne sterowanie

Kolejne grudniowe, kolejne ekspresowe posiedzenie parlamentu. W środku nocy, po kilkunastu godzinach prac, ustawę przyjęto. Za prąd nie zapłacimy więcej, choć ceny energii rosnąć będą. Rząd twierdzi, że zabezpieczył pieniądze na wyrównanie na przyszły rok, pewności nie ma, co z rokiem 2020. Opozycja mówi o ręcznym sterowaniu gospodarką i pośpiechu w tworzeniu prawa.