Wirtualne serce WOŚP bije coraz mocnej. Ruszyła internetowa zbiórka

Finał WOŚP dopiero przed nami, ale już bije wirtualne serce WOŚP. Ruszyła coroczna akcja zbiórki pieniędzy na portalu wspieram.to . Im więcej wpłat, tym więcej kropek, które tworzą symboliczne serce. Każdy kolejny darczyńca sprawia, że serce rośnie i pięknieje. Organizatorzy liczą, że w tym roku znów pobiją rekord.

Luksemburski wątek w sprawie SKOK-ów. Posłowie pytają o umowy

Pompa ssąca, która ze SKOK-ów wyprowadziła pieniądze do Luksemburga - tak o systemie w Kasie Krajowej mówi była wiceminister finansów. Potwierdza to raport KNF, który podaje, że tylko w 2013 system SKOK poniósł koszty na rzecz podmiotów kontrolowanych przez spółkę w Luksemburgu w wysokości ponad 83 milionów złotych.

Rządowe zamieszanie z cenami prądu. "Zaklinanie rzeczywistości"

Na polskim rynku energii panuje obecnie spore zamieszanie. Nawet jeżeli rządowi uda się powstrzymać wzrost cen prądu, który każdy Polak zobaczy na swoim rachunku, są jeszcze podwyżki cen prądu dla samorządów, czy firm. A one mogą odbić się na cenach praktycznie wszystkiego - choćby transportu czy żywności.

15 i 25 lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi. Prokuratura chce wyższej kary

Surowy wyrok za dom tortur. Matka i jej partner dwóm małym chłopcom zgotowali piekło i sąd nie miał dla nich litości. Upublicznił ich nazwiska i twarze i ogłosił, że za usiłowanie zabójstwa dzieci kobieta pójdzie do więzienia na 15 lat, a mężczyzna na 25 lat. Siedmiolatek i dziewięciolatek byli bici, przypalani papierosami, karmieni surowym mięsem i gwałceni. Wszystko działo się w ośrodku pomocy dla ofiar przemocy.

Poznański Eko Patrol z nowym samochodem

Sam nie truje powietrza, a przy okazji sprawdzi czy nie robią tego inni. Poznański Eko Patrol straży miejskiej ma nowy samochód z napędem hybrydowym. Jest wyposażony między innymi w miernik poziomu zanieczyszczeń powietrza.

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. "Polska straciła czas"

O północy 37 lat temu - z soboty na niedzielę - wprowadzono stan wojenny. Na ulice miast wyszły tysiące żołnierzy, wyjechały setki czołgów i wozów bojowych, a milicja wkraczała do mieszkań i aresztowała działaczy opozycyjnych. Szacuje się, że w wyniku stanu wojennego zginęło ponad 40 osób, a aresztowanych bądź internowanych zostało ponad 10 tysięcy osób.

"Nie boję się zostać obitym". Pojedynek z prezydentem Poznania na aukcji WOŚP

Jacek Jaśkowiak znowu w ringu. Już trenuje, bo trening wystawia na licytację. Kto da najwięcej, ten z Jackiem Jaśkowiakiem będzie się mógł zmierzyć, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie mogła dzięki temu pomóc chorym dzieciom. - Nikogo się nie boję - mówi, choć dodaje, że wolałby, żeby ani Szpilka, ani Michalczewski nie licytowali.

Najpierw zakopany żywcem, potem zamknięty w garażu. Odi czeka na nowy dom

Nie miał szczęścia do ludzi, ale może teraz ktoś wreszcie otworzy przed nim serce i drzwi nowego domu. Historia psa Odiego wstrząsnęła całą Polską. Pies został skatowany łopatą, wrzucony do worka i żywcem zasypany gruzem. Przeżył i wciąż ufał ludziom. Jego oprawcy trafili na osiem miesięcy do więzienia. Pies z powrotem trafił do swojego właściciela, który ze skatowaniem psa nie miał nic wspólnego. Odi nigdy więcej miał nie doświadczyć zła od człowieka. Niestety, kiedy właścicielowi urodziło się dziecko, pies został wrzucony do garażu, zamknięty w ciemności i zapomniany. Trafił do schroniska i czeka na odpowiedzialnego właściciela.

Ceny prądu wzrosną lub nie. Z rządu płyną sprzeczne informacje

Bałagan pod napięciem. - Nie będzie podwyżek cen energii - mówi premier, ale z tego, co mówi minister energii, wynika coś zupełnie innego. A z pism, które już dostają samorządy, wynikają same kłopoty. Dla prezydenta, wójta, lub burmistrza cena prądu wyższa o 70 procent oznacza, że w mieście lub gminie podrożeć może wszystko. Co na to rząd i dlaczego nie mówi jednym głosem?

Senatorowie PO chcą odwołania Biereckiego

Cud niepamięci i kręta do prawdy, czyli senator Grzegorz Bierecki o przesłuchaniu w sprawie SKOK-u Wołomin. Najpierw mówi "nie", ale potem nagle sobie przypomina. Prokurator Krajowy odświeża mu pamięć, a "skoro Prokurator Krajowy tak mówi, to pewnie tak jest". Dlaczego tak ważne są te szczegóły i dlaczego w Senacie leży wniosek o odwołanie Biereckiego z fotela szefa komisji budżetu?

Zima zjawiła się w górach. Duże utrudnienia na szlakach

Na górskich szlakach warunki są trudne, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło drugi stopień zagrożenia lawinowego. We wtorek z powodu opadów śniegu Republika Czeska zamknęła przejście graniczne dla samochodów ciężarowych nieopodal Jakuszyc.

Będą podwyżki cen prądu? Zamieszanie po wypowiedziach członków rządu

Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że na rekompensaty podwyżek cen energii i inwestycje związane z efektywnością energetyczną zbierze w sumie pięć miliardów złotych. Kilka godzin później premier zapewnia, że podwyżek nie będzie. Czy czekają nas podwyżki opłat za energię i czy da się ich uniknąć?

Bertold Kittel Dziennikarzem Roku. Nagrody Grand Press dla TVN i TVN24

Bertold Kittel został uznany za Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press miesięcznika "Press". Wraz z Anną Sobolewską i Piotrem Wacowskim otrzymał także nagrodę za reportaż "Polscy Neonaziści". Wśród laureatów znalazł się Grzegorz Głuszak. Za nami już 22. edycja jednego z najbardziej prestiżowych dziennikarskich konkursów. W tym roku podczas rozdania nagród szczególnie często padały słowa "niezależność" i "wolność".

Co dalej ze sprawą Marka Chrzanowskiego? "Zaufajmy prokuratorom"

Pierwsze zawiadomienie do prokuratury w sprawie Marka Chrzanowskiego wpłynęło 7 listopada. Niemal po tygodniu "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że ówczesny szef KNF miał złożyć propozycję korupcyjną Leszkowi Czarneckiemu. Dzień później Chrzanowski formalnie przestał być szefem KNF. 19 listopada w katowickiej prokuraturze zeznania składał Czarnecki. Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego nastąpiło po 8 dniach. 29 listopada został aresztowany na dwa miesiące. Co teraz dzieje się ze śledztwem?

Bronił Kasy Krajowej, krytykował KNF. Bierecki o SKOK-u Wołomin

- To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - oświadczył senator PiS Grzegorz Bierecki, jeden z założycieli SKOK-ów. Skomentował tak napad w 2014 roku na ówczesnego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. Atak na zlecenie kierownictwa SKOK Wołomin. Skrytykował nadzór nad SKOK-iem Wołomin, jaki sprawowała KNF, bronił natomiast wcześniejszego nadzoru Kasy Krajowej SKOK.

Rolnicy zablokowali autostradę A2. Przedstawili 10 postulatów

W czasie, gdy premier przemawiał przed Sejmem, spotkania z nim domagali się rolnicy, którzy zablokowali przejazd autostradą A2 w rejonie Brwinowa. Mówią, że zdecydowali się na tę radykalną formę protestu, bo minister rolnictwa ich oszukuje. Sam minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przyjechał do nich. Protestujący przedstawili mu swoje żądania i dali rządowi 2 tygodnie na przygotowanie odpowiedzi.

Pochwały, podziękowania i obietnice. Premier wystąpił o wotum zaufania

Mateusz Morawiecki nie czekał na piątkową debatę nad zgłoszonym przez opozycję wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. Wystąpił już w środę z wnioskiem o wotum zaufania. W przypadku wotum nieufności debata zaczęłaby się od uzasadnienia ze strony wnioskodawcy. W tym przypadku to premier zaczął od godzinnej opowieści o swoich sukcesach. Następnie marszałek dał posłom po minucie czasu na zadawanie pytań.

"Perfidne metody manipulacji". Koc nie był przypadkowym towarem do sprzedaży

"Na koc" - to nowa metoda oszustów, którzy okradają starsze osoby. Policja w Kaliszu opublikowała film, z wizerunkiem dwóch kobiet, które pod pretekstem sprzedaży koca, miały wynieść z mieszkania 80latki pieniądze i biżuterię. Do kradzieży doszło na terenie gminy Blizanów w Wielkopolsce ponad miesiąc temu. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają kobiety z nagrania, bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat.

Podejrzany o zabójstwo uciekł z konwoju. Policjanci nie usłyszą zarzutów

Brak prokuratorskich zarzutów dla policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy pozwolili uciec z konwoju mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 78-letniej kobiety. Śledczy złamania prawa się nie dopatrzyli pomimo tego, iż mieszkańcy przez 12 godzin żyli ze świadomością, że po ulicach może biegać potencjalny zabójca. Konsekwencji służbowych funkcjonariusze jednak nie uniknęli.

Odwołane rozprawy w wielu sądach. Pracownicy rozpoczęli strajk

Odwołane sprawy, sparaliżowana praca w wielu sądach - taki efekt ma protest pracowników administracyjnych sądów. Domagali się podwyżek, ale ministerstwo odmówiło rozmów ze związkami zawodowymi. Resort sprawiedliwości zakomunikował, że podwyżek nie będzie. Jest więc protest i duży problem.