Co z koncesją TVN7? "Do tej pory nie było w Polsce takiej sytuacji"

Obecna koncesja kanału TVN7 wygasa za 8 dni, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż trzyma właściciela, pracowników i widzów w niepewności. Podobnie było z koncesją dla TVN24. KRRiT w ostatniej chwili podjęła decyzję o jej przedłużeniu. Eksperci zwracają uwagę, że sytuacja własnościowa rożnych stacji TVN Grupa Discovery niczym się od siebie nie różni. Rada w sprawie TVN7 ma głosować ponownie w czwartek.

O bezpieczeństwie narodowym i sytuacji na Ukrainie. Donald Tusk spotkał się z byłymi prezydentami

Polscy politycy cały czas przyglądają się sytuacji wokół Ukrainy. W czwartek na specjalnym spotkaniu, które zorganizował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, dyskutowano na temat bezpieczeństwa narodowego w obliczu kryzysu. W rozmowach wzięli udział między innymi byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że NATO i Unia Europejska to sojusze, które są gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji.

Rozłam w koalicji rządzącej? Ziobro: w sobotę Solidarna Polska zakreśli swoje czerwone linie

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uderza w premiera Mateusza Morawieckiego po decyzji TSUE, a europoseł Patryk Jaki w prezydenta Andrzeja Dudę i jego inicjatywę w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN. Politycy PiS zapewniają jednocześnie, że koalicjanci nie muszą się we wszystkim zgadzać, a spory są łagodzone. Jednak Solidarna Polska zapowiada, że w sobotę zakreśli "czerwone linie".

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił skargi Polski i Węgier

W środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił wniesione przez Polskę i Węgry skargi dotyczące mechanizmu warunkowości, który uzależnia wypłacanie funduszy europejskich z poszanowaniem praworządności przez państwo członkowskie. Na ten mechanizm zgodziły się rządy wszystkich unijnych państw - w tym Polski, co minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał za "historyczny błąd" premiera Mateusza Morawieckiego.

Ostatnie dni na przedłużenie koncesji TVN7. KRRiT otrzymała ponad 15 tysięcy maili w obronie stacji

Wciąż bez decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w środę - zgodnie z planem - zebrała się, ale nie głosowała. Posiedzenie Rady jest dwudniowe i głosowanie ma odbyć się w czwartek. Na tę przewlekłość postępowania płyną protesty z wielu stron - też skargi od widzów. Do wtorkowego popołudnia wpłynęło ich ponad 15 tysięcy.

Koncesja TVN7 wygasa za 10 dni. Kolejne głosowanie KRRiT w środę

Obecna koncesja TVN7 na nadawanie naziemne wygasa za 10 dni. W środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma podjąć kolejną próbę głosowania w sprawie jej przedłużenia. Dotychczas brakowało wymaganej większości głosów. Od złożenia wniosku przez TVN Grupa Discovery minął ponad rok.

O Pegasusie w Parlamencie Europejskim. Eurodeputowani chcą powołania komisji śledczej

We wtorek na forum Parlamentu Europejskiego debatowano na temat afery związanej z nadużywaniem przez służby specjalne oprogramowania inwigilacyjnego Pegasus. Na wniosek części grup politycznych w Parlamencie Europejskim powstanie komisja śledcza, która ma odpowiedzieć na pytania związane z wykorzystaniem systemu Pegasus w krajach europejskich, w tym w Polsce i na Węgrzech. Taka komisja będzie mogła na przykład wezwać na przesłuchanie członków polskiego rządu.

Kiedy głosowanie w sprawie komisji śledczej?

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie powinniśmy się spodziewać głosowania nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie inwigilacji. Chociaż Ryszard Terlecki sugeruje, że odbędzie się ono na posiedzeniu kolejnym, to opozycja z dystansem podchodzi do jego słów.

Rada Przedsiębiorczości krytykuje działania KRRiT w sprawie koncesji TVN7

Obecna koncesja TVN7 wygasa za 11 dni. Wniosek o jej przedłużenie, złożony ponad roku temu, wciąż nie został rozpatrzony chociaż nadawca spełnia wszelkie wymogi. To celowe działanie na szkodę przedsiębiorstwa i coraz silniejsze osłabianie pozycji Polski w oczach krajowych i zagranicznych inwestorów - ocenia Rada Przedsiębiorczości.

W trakcie protestów w sierpniu 2020 policja dostała polecenie zatrzymywania wszystkich osób "w barwach LGBT"

Te zeznania rzucają nowe światło na to, co wydarzyło się w Warszawie w sierpniu 2020 roku. Jeden z policjantów przyznał, że funkcjonariusze otrzymali "polecenie zatrzymania wszystkich osób oznakowanych barwami LGBT". 7 sierpnia 2020 roku z Solca na Krakowskie Przedmieście przeszedł marsz wsparcia dla aktywistki Margot zatrzymanej przez policję. Protest zamienił się w serię kolejnych zatrzymań.

Rząd zapowiada kolejne zmiany w Polskim Ładzie. Dotychczasowe już wywołały ogromny chaos

Przedsiębiorcy, którzy muszą zdecydować, jak przez najbliższy rok będą rozliczać podatek, skarżą się, że przepisy Polskiego Ładu są wciąż niejasne. Tymczasem wiceminister finansów Artur Soboń - odpowiedzialny za naprawę rządowego programu - zapewnia, że kolejne zmiany w podatkowej rewolucji będą zrozumiałe i korzystne dla podatnika. Najnowszą nowelizację przepisów Sejm przyjął w środę - w szóstym tygodniu nowego roku podatkowego.

Wariant omikron wciąż zagraża. Lekarze apelują o szczepienia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi o "początku końca pandemii", a lekarze obawiają się, że to jeszcze bardziej zwolni tempo szczepień przeciwko COVID-19. Dlatego apelują, żeby nie rezygnować z trzeciej dawki. Niewiele ponad połowa polskiego społeczeństwa jest zaszczepiona. W Kudowie-Zdroju mieszkańcy chcieli się zaszczepić, ale nie mieli gdzie, dlatego z pomocą przyszła osoba prywatna.

Co z koncesją dla TVN7? "Nie ma żadnego prawnego powodu, dla którego nie mogłaby być przedłużona"

Obecna koncesja TVN7 wygasa za 13 dni. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie rozstrzygnęła sprawy przedłużenia koncesji dla TVN7, a obecna wygasa za 13 dni. Polska Rada Biznesu ocenia, że to fatalny sygnał dla potencjalnych inwestorów. Natomiast prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce zwrócił się w piśmie do przewodniczącego KRRiT o wsparcie w rozwiązaniu sprawy koncesji dla TVN7.

Kamil Stoch czwarty na dużej skoczni. Blisko zdobycia medalu był też Piotr Michalski

Duża skocznia przyniosła nadzieje na kolejny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Kamil Stoch poleciał daleko, ale nie na tyle, by wskoczyć na podium - zajął czwarte miejsce. Nieźle spisali się pozostali Polacy - Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Na lodowym torze w rywalizacji panczenistów emocje rozpalił Piotr Michalski. W sprincie na 500 metrów zajął piąte miejsce.

Komplet Polaków wystąpi w sobotę podczas konkursu na dużej skoczni

Natalia Maliszewska przewróciła się na ostatnim okrążeniu ćwierćfinałowego short tracku na 1000 metrów. Jedynym polskim sportowcem, który jak dotąd stanął na olimpijskim podium w Pekinie, jest Dawid Kubacki. W konkursie na skoczni normalnej wywalczył brązowy medal. W sobotę na dużej skoczni wystąpią wszyscy reprezentanci Polski. Najlepiej z biało-czerwonych w kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch, który w kwalifikacjach był ósmy.

Rząd luzuje obostrzenia epidemiczne. Eksperci podnoszą alarm

Skoro minister zdrowia ogłosił początek końca pandemii, to w ślad za tym - krok po kroku - luzowane są pandemiczne obostrzenia. Od 11 lutego nie ma już kwarantanny z kontaktu. Kwarantanna po podróży będzie obowiązywać tylko osoby bez unijnych certyfikatów. Lekarze, wirusolodzy i epidemiolodzy jednym głosem oceniają - znoszenie restrykcji jest nieuzasadnione, przedwczesne i niepoparte naukowymi dowodami.

TVN7 wciąż bez nowej koncesji. Czwartkowe głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia

TVN7 nadal nie ma nowej koncesji na nadawanie naziemne. Obecna wygasa za 14 dni. Dla prawników i ekspertów sytuacja jest prosta i klarowna. Zwłoka jest zupełnie niewytłumaczalna i nieuzasadniona - mówi pełnomocnik TVN Grupa Discovery. To prosta procedura, która powinna się zakończyć w miesiąc lub dwa. Stacja złożyła wniosek ponad rok temu, a nadawca spełnia wszystkie warunki. Przeciwko jest dwóch z pięciu członków Rady: Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.