Sejm zajmuje się projektem ustawy covidowej

Projekt nowej ustawy covidowej wywołuje krytykę polityczną i prawną. Opozycja mówi o "bublu", który nie będzie miał już żadnego wpływu na przebieg piątej fali pandemii, a w przyszłości też nic nie da, bo jest nie do zrealizowania. W samym PiS-ie zdania są podzielone.

120 tysięcy wolontariuszy kwestowało podczas 30. Finału WOŚP

Dyrygent jest tylko jeden, ale wolontariuszy są tysiące i to oni sprawiają, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra tak skutecznie. Od kilkulatków po seniorów, od zbiórek w małych miasteczkach po ogromne sztaby - wszędzie są wolontariusze, którzy chcą pomagać. Podczas tegorocznego finału pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

Wielki sukces 30. Finału WOŚP. Orkiestra pobiła kolejny rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 30. Finału zebrała ponad 136 milionów złotych. To więcej niż rok temu, ale ostateczną sumę poznamy 30 marca, bo internetowe aukcje jeszcze trwają. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wątpliwości wokół nowej ustawy covidowej. "Absolutnie nic nie wnosi"

W poniedziałek sejmowa Komisja Zdrowia ma zająć się tzw. lex Kaczyński - ustawą, która przewiduje bezpłatne testy w kierunku zakażenia koronawirusem dla pracowników i możliwość domagania się odszkodowania w przypadku zakażenia przez współpracownika, który nie chciał się testować. Opozycja uważa, że przepisy spowodują w zakładach pracy spory oraz donosy.

W wyniku wichur w Polsce zginęła jedna osoba

W Polsce w weekend wiał silny wiatr, który łamał gałęzie i uszkadzał linie energetyczne. Strażacy wyjeżdżali prawie 9000 razy do zdarzeń związanych z gwałtowną pogodą. Jest jedna ofiara śmiertelna oraz pięć osób rannych.

Biała Sobota w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbędzie się już w niedzielę. W tym roku zbiórka skupi się na diagnostyce i leczeniu problemów okulistycznych, bo wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu można było przyjść razem z dzieckiem i przebadać jego wzrok.

Niejawne posiedzenie senackiej komisji w siedzibie NIK. "Dokumenty są wstrząsające"

Na niejawnym posiedzeniu w piątek w siedzibie NIK zebrała się senacka komisja nadzwyczajna do sprawy Pegasusa. Członkowie komisji zapoznali się z dokumentacją związaną z przekazywaniem funduszy na zakup środków techniki specjalnej służących do wykrywania i zapobiegania przestępczości. Zdaniem senatorów kilkadziesiąt dokumentów, które znaleźli, musi ujrzeć światło dziennie, dlatego będą wnioskować o ich odtajnienie.

Premier Morawiecki ma wziąć udział w spotkaniu liderów skrajnie prawicowych partii

Premier Mateusz Morawiecki ma wziąć udział w dwudniowym spotkaniu liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w Madrycie. W rozmowach udział ma także wziąć szefowa francuskiej partii Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, a także premier Węgier Viktor Orban. Zdaniem polityków opozycji udział polskiego premiera w tym spotkaniu - biorąc pod uwagę sytuację wokół Ukrainy - to zły ruch.

30. Finał WOŚP już w niedzielę. "Będzie pięknie i kolorowo"

Trwają ostatnie przygotowania przed niedzielnym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do czerwoności rozgrzane są serca i liczniki orkiestrowych aukcji. Internauci mogą zawalczyć o figurkę z klocków Lego z podpisem Jurka Owsiaka czy specjalną ceramikę bolesławiecką. Tegoroczny Finał można też wesprzeć za pomocą SMS-a, e-puszki czy wpłacając bezpośrednio na konto Fundacji.

Jest projekt nowej ustawy covidowej

Na sejmowej stronie pojawił się w czwartek projekt nowej ustawy covidowej. Zakłada on między innymi wprowadzenie rozwiązań umożliwiających pracownikom bezpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a także żądanie przez pracodawców raz w tygodniu informacji o negatywnym wyniku takiego testu. Tymczasem piąta fala rozlewa się po Polsce. Ostatniej doby resort zdrowia odnotował ponad 57 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Rusza nauka zdalna, ale nie dla wszystkich uczniów

Od czwartku uczniowie szkół ponadpodstawowych i uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne. Powrót do nauki stacjonarnej ma nastąpić 28 lutego. Od czwartku również w wybranych aptekach można za darmo i bez skierowania wykonać test w kierunku zakażenia koronawirusem. Jednak na razie do programu przystąpiło kilkadziesiąt placówek w całym kraju.

Prokurator Ewa Wrzosek i przedstawiciele Amnesty International przed senacką komisją

Senacka komisja nadzwyczajna w sprawie inwigilacji Pegasusem nie zwalnia tempa. W czwartek na pytania senatorów odpowiadała prokurator Ewa Wrzosek w podwójnej - jak mówi - roli: ofiary inwigilacji i śledczej z wiedzą dotycząca kontroli operacyjnych. Wysłuchana przez komisję została również dyrektorka Amnesty International Polska Anna Błaszczak-Banasiak oraz szef Laboratorium Bezpieczeństwa Amnesty Tech w Amnesty International Donncha Ó Cearbhaill.