Kamil Stoch czwarty na dużej skoczni. Blisko zdobycia medalu był też Piotr Michalski

Duża skocznia przyniosła nadzieje na kolejny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Kamil Stoch poleciał daleko, ale nie na tyle, by wskoczyć na podium - zajął czwarte miejsce. Nieźle spisali się pozostali Polacy - Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Na lodowym torze w rywalizacji panczenistów emocje rozpalił Piotr Michalski. W sprincie na 500 metrów zajął piąte miejsce.

Komplet Polaków wystąpi w sobotę podczas konkursu na dużej skoczni

Natalia Maliszewska przewróciła się na ostatnim okrążeniu ćwierćfinałowego short tracku na 1000 metrów. Jedynym polskim sportowcem, który jak dotąd stanął na olimpijskim podium w Pekinie, jest Dawid Kubacki. W konkursie na skoczni normalnej wywalczył brązowy medal. W sobotę na dużej skoczni wystąpią wszyscy reprezentanci Polski. Najlepiej z biało-czerwonych w kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch, który w kwalifikacjach był ósmy.

Rząd luzuje obostrzenia epidemiczne. Eksperci podnoszą alarm

Skoro minister zdrowia ogłosił początek końca pandemii, to w ślad za tym - krok po kroku - luzowane są pandemiczne obostrzenia. Od 11 lutego nie ma już kwarantanny z kontaktu. Kwarantanna po podróży będzie obowiązywać tylko osoby bez unijnych certyfikatów. Lekarze, wirusolodzy i epidemiolodzy jednym głosem oceniają - znoszenie restrykcji jest nieuzasadnione, przedwczesne i niepoparte naukowymi dowodami.

TVN7 wciąż bez nowej koncesji. Czwartkowe głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia

TVN7 nadal nie ma nowej koncesji na nadawanie naziemne. Obecna wygasa za 14 dni. Dla prawników i ekspertów sytuacja jest prosta i klarowna. Zwłoka jest zupełnie niewytłumaczalna i nieuzasadniona - mówi pełnomocnik TVN Grupa Discovery. To prosta procedura, która powinna się zakończyć w miesiąc lub dwa. Stacja złożyła wniosek ponad rok temu, a nadawca spełnia wszystkie warunki. Przeciwko jest dwóch z pięciu członków Rady: Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.

Samorządy przez Polski Ład stracą miliardy złotych. Są już konkretne wyliczenia

Kolejna dymisja w Ministerstwie Finansów za Polski Ład. Po rezygnacji szefa resortu stanowisko traci jego zastępca Jan Sarnowski, odpowiedzialny przede wszystkim za kwestie podatkowe. Te dobijają samorządy. Duże miasta w ciągu roku stracą setki milionów złotych z powodu mniejszych wpływów z podatku. Jak szacuje Związek Miast Polskich, społeczności lokalne i regionalne mogą stracić łącznie w dochodach bieżących do 2031 roku aż 187 miliardów złotych. Rządowe wsparcie szacowane jest na nieco ponad 47 miliardów.

Dopłat do nawozów, walka z ASF. Premier zapowiada nowe rozwiązania dla rolników

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Podczas obrad zaapelował do Komisji Europejskiej, aby pozwoliła polskiemu rządowi na dopłaty do nawozów dla rolników. Jednocześnie zaznaczył, że rząd nie będzie czekał na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, a pieniądze na dopłaty się znajdą.

Joanna Hetnarowicz-Sikora została odsunięta od orzekania. Protesty w obronie sędzi

W czwartek przed sądami w wielu polskich miastach odbyły się protesty w obronie słupskiej sędzi Joanny Hetnarowicz-Sikory. Mają one związek z decyzją ministra sprawiedliwości, który w trybie natychmiastowym odsunął Hetnarowicz-Sikorę od orzekania. Sędzia w listopadzie ubiegłego roku wydała postanowienie, w którym wyłączyła od orzekania sędziego, w wyborze którego brała udział nowa KRS.

Nieoczekiwane głosowanie nad lex Czarnek w Sejmie. "Nie patrzyli na regulamin i zasad"

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Sejm zajmie się w środę lex Czarnek. Najpierw posłowie otrzymali informację od marszałek Elżbiety Witek, że głosowanie nad nowymi przepisami odbędzie się dopiero na posiedzeniu pod koniec lutego. Jednak nieoczekiwanie punkt ten znalazł się w porządku dziennym obrad Sejmu i tym samym lex Czarnek, pomimo sprzeciwu Senatu, zostało ponownie przyjęte przez posłów.

Co wpływa na wysokie ceny prądu? Eksperci tłumaczą

Prąd jest coraz droższy. Rząd przekonuje, że to unijne regulacje odpowiadają za ponad połowę sumy z naszych rachunków. Na rządową kampanię - z kalkulatorem w ręku i krytycznym okiem - spojrzeli przedstawiciele kilku organizacji i branżowych portali.

Polska zrezygnuje z Europejskiego Planu Odbudowy?

Czy Polska zrezygnuje z Europejskiego Planu Odbudowy? Pojawiają się sugestie, że takie rozwiązania mają być dyskutowane w obozie władzy. Środki wciąż są zablokowane, bo Komisja Europejska oczekuje, że Polska między innymi zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Chodzi o środki, które miały podnieść polską gospodarkę po covidowych lockdownach. Premier Morawiecki opisywał to wielokrotnie jako swój negocjacyjny sukces.

"Wyciąganie politycznych konsekwencji powinno zacząć się od premiera Morawieckiego"

Polski Ład przyniósł podatkowy chaos i dymisję ministra finansów. Tadeusz Kościński zrezygnował i - jak przekonuje rzeczniczka PiS - wziął na siebie odpowiedzialność za "pewne niedociągnięcia". Opozycja mówi, że minister stał się politycznym kozłem ofiarnym, bo był ministrem widmo, a całą odpowiedzialność za błędy ponosi premier Morawiecki, który Polski Ład zachwalał i firmował.

"Konsekwencje muszą być poważne". PiS szuka kozła ofiarnego Polskiego Ładu

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zebrał się w poniedziałek, żeby podjąć decyzję o dymisjach za Polski Ład. Według nieoficjalnych informacji stanowisko miałby stracić przede wszystkim szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński. Premier Mateusz Morawiecki - choć nieudanej reformie dał twarz - to o swoje stanowisko może być spokojny.

Silne wichury w Polsce napędzają produkcję prądu z elektrowni wiatrowych

Nawet jedna trzecia zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce w ostatnich dniach pochodzi z elektrowni wiatrowych. Jak wyjaśniają eksperci, to rekord, który zawdzięczamy wietrznej pogodzie i dodają, że takie wyniki moglibyśmy notować dużo częściej, ale od sześciu lat w Polsce praktycznie nie powstała żadna nowa elektrownia wiatrowa.

W strojach superbohaterów myją okna szpitali. "Robimy to dla dzieciaków"

Przebrani w stroje superbohaterów ruszyli, by myć okna na szpitalnych oddziałach pediatrycznych i malować uśmiechy na twarzach młodych pacjentów. To druga odsłona kolorowej akcji "Alpiniści dla WOŚP". W sobotę superbohaterowie odwiedzili szpital w Koszalinie. Alpiniści swoją akcję łączą z wirtualną zbiórką pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą wciąż można wspierać - zostało kilka dni na wylicytowanie niezwykłych przedmiotów, przeżyć i spotkań ze znanymi ludźmi.