Węgrzy kupują caracale. MON "nie komentuje decyzji innych krajów"

Polska armia nie chciała, węgierska będzie miała. Budapeszt kupuje francuskie caracale. 16 śmigłowców plus offset. Nam się nie opłacało - mówił były szef MON Antoni Macierewicz. I nie mamy - ani maszyn, ani miejsc pracy. Nici też ze sprzedaży naszych armatohaubic. Węgrzy wolą je kupić od Niemców.

Blokowali "korytarz życia". Stawką był przeszczep

Kiedy w grę wchodzi przeszczep - liczy się każda minuta. I to dosłownie. Dosłownie więc, każdy kurs karetki transplantacyjnej to wyścig ze śmiercią. I niemal za każdym razem - to wyścig z przeszkodami. Bo wciąż dla wielu kierowców hasło "korytarz życia" to tylko hasło.

Tajemniczy inwestor i sen o wielkiej Wiśle. "Gang Olsena"

Kambodżański biznesmen jak święty Mikołaj. W worku z prezentami - ratunek dla Wisły Kraków. Nowy inwestor ma dać klubowi nowe życie, ale najpierw musi spłacić stare długi. Grube miliony. Podobno je ma. Podobno je da... Pewności nie ma. Ale są tacy, którzy wciąż wierzą... w Mikołaja.

Prognoza pogody na 23 grudnia

W niedzielę będzie pochmurno. Na zachodzie opady deszczu, a na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie w trakcie dnia od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany. Jego siła w porywach może osiągnąć do 50km/h.

Tragedia w czeskiej kopalni Stonava. Zginęło 12 Polaków i jeden górnik z Czech

To był wybuch metanu - w kopalni 800 metrów pod ziemią było wtedy 23 górników. Zginęło 13 - w tym 12 Polaków i jeden Czech. Do tragedii doszło w kopalni we wsi Stonawa w powiecie Karwina w Czechach. Akcję ratowniczą przerwał pożar - wysoka temperatura i skrajnie niebezpieczne stężenie metanu. Jaki jest stan ciężko rannego górnika i kiedy akcja pod ziemią zostanie wznowiona?

Prognoza pogody na sobotę 22 grudnia

W sobotę zachmurzenie będzie duże. Na północnym-wschodzie i wschodzie kraju można spodziewać się opadów śniegu z deszczem, a na pozostałych obszarach deszczu do 5-10mm. Na drogach zaleca się ostrożność, bo będzie bardzo ślisko! Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. Jego prędkość porywach może osiągnąć do 50-70km/godz., w górach do 100-130km/godz.

Warszawska bonifikata wróciła. Atmosfera przed głosowaniem była gorąca

Radni Platformy ze stolicy zrobili swoje - część warszawiaków może cieszyć się z 98-procentowej bonifikaty na opłatę za zmianę użytkowania wieczystego we własność. Aby mogli cieszyć się wszyscy mieszkańcy stolicy, to posłowie PiS muszą w Sejmie przegłosować taką samą bonifikatę dla gruntów państwowych.

"Gazeta Wyborcza": fundacje Biereckiego chciały założyć lokaty w banku Czarneckiego. Senator: nic o tym nie wiedziałem

"Dwie fundacje powiązane z Grzegorzem Biereckim chciały założyć lokaty w Getin Banku Leszka Czarneckiego w czasie, gdy prokuratura zajmowała się sprawą wyprowadzenia pieniędzy z systemu SKOK" - napisała czwartkowa "Gazeta Wyborcza". W rozmowie z TVN24 Grzegorz Bierecki, senator Prawa i Sprawiedliwości, powiedział, że nie miał wiedzy, że fundacje chcą otworzyć lokaty. - Gdybym miał, to bym im odradzał. Getin Bank nie powinien być partnerem organizacji, które są związane z sektorem spółdzielczych kas - powiedział senator.

Prognoza pogody na piątek 21 grudnia

W piątek pochmurno. Na wschodzie Polski śnieg przechodzący w deszcz. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu (do 5 mm). Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami w porywach do 60 km/h, południowy. Ciśnienie spada, w południe 1002 hPa.

Wyższa bonifikata dla wszystkich? "Mówimy sprawdzam PiS-owi"

To będzie dobra wiadomość dla tych, którzy chcą jednorazowo zapłacić za zmianę wieczystego użytkowania gruntu we własność. Platforma Obywatelska złoży projekt ustawy podwyższający bonifikatę do 98 procent dla właścicieli nieruchomości na gruntach państwowych. Ruch będzie należał do rządu i PiS-u.