Prognoza pogody na poniedziałek 17 grudnia

W poniedziałek pochmurno z niewielkimi opadami śniegu na północy Polski. Na południu kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Proeuropejski przekaz konwencji PiS. "Jesteśmy sercem Europy"

Nie będzie polexitu – zapewniał Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji PiS. Premier przekonywał, że Polska stała się teraz inspiracją Europy i jej bijącym sercem, a była premier mówiła: zobacz Europo, jak można pięknie żyć i wspaniale się rozwijać, bez strachu.

"Dla takich chwil się żyje". Policjant, który uwierzył Komendzie

Policjant, któremu Tomasz Komenda zawdzięcza wolność to Remigiusz Korejwo. Funkcjonariusz uwierzył, że mężczyzna skazany na 25 lat więzienia za brutalną zbrodnię wcale jej nie popełnił. Policjant zgodził się ujawnić w rozmowie w studiu "Superwizjera". O 20:00 w TVN24 Korejwo bez zakrytej twarzy i zmienionego głosu opowie, jak to było.

Prognoza pogody na niedzielę 16 grudnia

Niedziela będzie pochmurna z niewielkimi przejaśnieniami i opadami śniegu - na wschodzie do 5 cm. Na drogach będzie ślisko, a temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego-wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1006 hPa.

Warszawski zwrot w tył. Radni Platformy wycofują się z bonifikaty

Trzeba szukać pieniędzy - mówi prezydent Warszawy i szuka w kieszeniach mieszkańców. Za zmianę użytkowania wieczystego w prawo własności trzeba będzie płacić więcej, niż wcześniej planowano. Uchwałę o wyższych bonifikatach uchwalono tuż przed wyborami, by teraz ją zmienić.

Karierę zrobił w SKOK-ach, teraz kontroluje je z ramienia KNF

Od kilku dni głośno jest o SKOK-ach, o ich problemach, bankructwach, a czasem o regularnej gangsterce. Kto je dziś kontroluje? Filip Czuchwicki - nowy dyrektor Komisji Nadzoru Finansowego, który zawodową karierę zrobił pracując w SKOK-ach, a ze SKOK-ów przeskoczył wprost do KNF, by kontrolować SKOK-i.

Prognoza pogody na sobotę 15 grudnia

W sobotę zachmurzenie w kraju będzie duże, a na zachodzie wystąpią przejaśnienia. Lokalnie wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura wyniesie od -2 stopni Celsjusza na południu do 2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny.

Nowy Rzecznik Praw Dziecka: in vitro jest metodą niegodziwą

Senatorowie w środę zgodzili się na powołanie Mikołaja Pawlaka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Pięcioletnia kadencja Pawlaka rozpocznie się, gdy złoży on ślubowanie w Sejmie. Za powołaniem Pawlaka było 57 senatorów, przeciw 26. Nikt nie wstrzymał się od głosu. - In vitro od strony prawno-moralnej to metoda niegodziwa - ocenił nowo wybrany rzecznik praw dziecka. Opozycja pyta, czy rzecznik będzie dzieci segregował, dzieląc na właściwie i niewłaściwie poczęte.

Opozycja: będziemy naciskać na Morawieckiego w sprawie afery KNF

W środę było wotum zaufania, w piątek debata nad wotum nieufności wobec premiera. Opozycja pyta Mateusza Morawieckiego, dlaczego umywa ręce od afery korupcyjnej w KNF-ie. Za brak kontroli nad tą instytucją Donald Tusk dostaje wezwanie przed komisję śledczą, a Mateusz Morawiecki oklaski i kwiaty.

Bierecki zmienia wersję. Jednak był przesłuchiwany w sprawie SKOK-u Wołomin

Proste pytanie do senatora Biereckiego. Czy jako twórca i wieloletni nadzorca SKOK-ów był przesłuchiwany w sprawie SKOK-u Wołomin? Jedyne możliwe odpowiedzi to "tak" lub "nie". Najpierw prokurator krajowy Bogdan Święczkowski mówi, że był, potem sam senator PiS mówi, że nie był, a teraz Bierecki mówi, że "pewnie był". - Ma dziury w pamięci, które może załatać tylko komisja śledcza - komentuje poseł PO Krzysztof Brejza.

Rocznica stanu wojennego, a Frasyniuk tłumaczy się w sądzie. Znów "w sprawie demokracji"

13 grudnia 37 lat temu Bogdan Borusewicz wyskoczył z okna i uciekał, a za nim padały strzały. Borowczak z Janasem szukali kryjówki, by przeżyć. Tysiące ludzi internowano, wprowadzając stan wojenny. Sejm uczcił pamięć bohaterów, ale Frasyniuk uśmiecha się gorzko, bo właśnie dostał wezwanie do sądu. W jakiej sprawie? W tej samej, co wtedy, jak sam tłumaczy - w sprawie demokracji.

Prognoza pogody na piątek 14 grudnia

W piątek przelotne opady śniegu. Tylko na zachodzie Polski dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.