Wyrok w sprawie wpisu byłej radnej PiS. Musi zapłacić grzywnę

Mowa nienawiści nie może zastępować krytyki - tak sąd uzasadniał skazanie byłej radnej PiS Anny Kołakowskiej. Pisała ona o posłance Platformy Agnieszce Pomaskiej że "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". To kolejny proces i wyrok w tej sprawie. Kończy się karą grzywny.

Prognoza pogody na sobotę 29 grudnia

W sobotę w kraju będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

"Wiem, dokąd zmierzam". Echa wywiadu Wałęsy

"Putin to mądry człowiek", a nam "bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku". Echa wywiadu Lecha Wałęsy dla rosyjskiej agencji o przeszłości i przyszłości relacji polsko-rosyjskich. W Moskwie wywiad się nie spodobał.

Prognoza pogody na piątek 28 grudnia

W piątek w kraju będzie pochmurno. Na Pomorzu będzie można zaobserwować przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Tragiczny pożar na Żeraniu. Nie żyje sześć osób

To był niewielki, drewniany barak. Zapalił się późnym wieczorem i momentalnie spłonął. W środku było sześć osób. Wszyscy zginęli. Do tragedii doszło na warszawskim Żeraniu. Ofiary to osoby bezdomne, które w budynku chroniły się przed zimnem.

"Można zapłacić twarzą". Tajniki moskiewskiego monitoringu

Licznik wskazuje liczbę 167 tysięcy kamer, ale władze Moskwy nie zamierzają mówić "stop". Konsekwentnie rozwijają system monitoringu miejskiego, który rozpoznaje twarze. To pozwala na przykład na szybką identyfikację poszukiwanych. Ale osoby zajmujące się rozwojem technologii rozpoznawania twarzy, widzą całą masę innych zastosowań.

Prognoza pogody na czwartek 27 grudnia

W czwartek w kraju wystąpi duże zachmurzenie. Na północnym wschodzie będzie można zaobserwować opady mokrego śniegu z deszczem. Na drogach będzie ślisko. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

Pasterki. Z ambon o dekalogu, ochronie życia, szacunku dla wiary i tradycji

Wszyscy jesteśmy braćmi w człowieczeństwie - mówi papież Franciszek i błogosławiąc miastu i światu wzywa do pojednania. O otwieranie serc, także wobec uchodźców, apeluje prymas Wojciech Polak. W wielu świątecznych kazaniach padały słowa o dekalogu, ochronie życia, szacunku dla wiary i tradycji. Były też modlitwy za ofiary tragedii.

Strach i nadzieja na ziemi naznaczonej historią

Gdy na niebie pojawia się pierwsza gwiazda, chrześcijanie wracają myślami do Betlejem, a niektórzy nawet tam jadą, chcąc dotknąć miejsca opisanego w ewangeliach. Na ziemi naznaczonej historią, ważnej dla trzech religii - odczuwają silniej niż gdzie indziej, co nas łączy a co dzieli, co jest wielkie, a co małe. Spotykają tam strach. I spotykają nadzieję.

Prezydent krytykuje europejski trybunał. To "groźne dla suwerenności"

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie po wykonaniu postanowienia unijnego trybunału sprawiedliwości krytykuje europejski trybunał i oskarża Unię. Ponownie twierdzi, że nie jest ona prawdziwą wspólnotą. Mówi o decyzjach, które - jego zdaniem - wypychają Polskę z Unii. I o ingerencji TSUE, że jest groźna dla suwerenności.