Szczegóły uzasadnienia sądu w sprawie aresztu dla Sławomira Nowaka

Dziennikarze tvn24.pl dotarli do uzasadnienia warszawskiego sądu okręgowego w sprawie uchylenia aresztu Sławomirowi Nowakowi. Z uzasadnienia wynika, że sąd wziął pod uwagę groźbę ucieczki podejrzanego i mataczenia w sprawie, o których nie raz wspominała prokuratura. W uzasadnieniu jest także podniesiona kwestia przesłuchanych świadków.

Burza po nagrodzie dla arcybiskupa Dzięgi. "To jest naplucie w twarz ofiarom pedofilii w Kościele"

To jest naplucie ofiarom w twarz - słychać od tych, którzy nie mogą uwierzyć, że Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyznało nagrodę arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze. Wobec duchownego Watykan prowadzi postępowanie wyjaśniające jego możliwe zaniedbania w sprawie oskarżonego o pedofilię zmarłego księdza Andrzeja Dymera.

Rośnie popularność operacji plastycznych. "Więcej wad w sobie widzimy"

"Zoom boom" i "lockdown face" - to zjawiska, które sprawiają, że operacje plastyczne to w czasach pandemii prawdziwy hit. Okazuje się, że pacjenci korzystają z czasów, kiedy z domu i tak nie można za bardzo wychodzić, żeby poświęcić ten okres na rekonwalescencję po operacji plastycznej. Przede wszystkim za tym trendem stoją jednak wideokonferencje, podczas których użytkownicy mogą przez długi czas oglądać siebie i porównywać swój wygląd z innymi.

Wiszący na drzewie "lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

"Potwór "na drzewie i historia, która zwaliła z nóg nie tylko inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. "Coś siedzi od dwóch dni na drzewie, nie rusza się, ludzie nie otwierają okien" - wezwanie brzmiało dramatycznie, a finał interwencji był.. dramatycznie śmieszny. Jak wygląda ten "potwór", o którym mówi teraz cały świat?

Prognoza pogody na sobotę 17 kwietnia

W sobotę zachmurzenie będzie duże. Na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze wysapią opady deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem. Na Podlasiu, Mazowszu i Mazurach niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie kadencji RPO

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis pozwalający Rzecznikowi Praw Obywatelskich pełnić urząd po upływie kadencji jest niezgodny z konstytucją. Sędzia Stanisław Piotrowicz, były członek PZPR i były prokurator stanu wojennego, decyzję uzasadniał troską o prawa obywateli. Wyrok ma wejść w życie trzy miesiące od opublikowania, a został już opublikowany. Składowi orzekającemu przewodniczyła Julia Przyłębska.

Starostwo ma gotowy punkt szczepień powszechnych, NFZ wybrał inną lokalizację

W czwartek pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk ogłosił początek działalności pierwszych pilotażowych punktów szczepień drive-thru. 19 kwietnia mają ruszyć pierwsze punkty szczepień powszechnych, w sprawie organizowanych przez samorządy punktów pojawiają się jednak wątpliwości. Tak jest na przykład w Myślenicach.

Coraz więcej prób oszustw "na spadek"

Mieszkanka Moniek dostała informacje, że starsza osoba z Brukseli chce jej przekazać dorobek swojego życia - 250 tysięcy euro. Mieszkaniec Sądeczczyzny dostał e-mail, że odziedziczył spadek - prawie dziewięć milinów dolarów. Żeby je otrzymać, trzeba było tylko spełnić kilka warunków. Szans na spadek nie było jednak żadnych. Było za to dobrze zorganizowane oszustwo.

Prognoza pogody na piątek 16 kwietnia

W piątek okresami opady deszczu, a na Podkarpaciu deszczu ze śniegiem (2-7 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Sprawa Sławomira Nowaka. Zbigniew Ziobro przekazał informacje z Ukrainy

Minister Ziobro znowu zabrał głos w sprawie Sławomira Nowaka. Minister dowiedział się od strony ukraińskiej, że tamtejszy oligarcha usłyszał zarzuty za wręczenie Nowakowi łapówki. Oligarcha ma postawione zarzuty, ale nie został zatrzymany. Zbigniew Ziobro przekonywał, że w sprawie Sławomira Nowaka śledztwo przebiega dynamicznie i sprawnie, ma rozmach międzynarodowy, pojawiają się coraz to nowe dowody. Zapowiedział, że już wkrótce prokurator przedstawi akt oskarżenia.

Ratownik medyczny zaatakowany nożem w karetce

65-latek, któremu miał pomóc ratownik medyczny, zaatakował go nożem. Pierwszy cios trafił w brzuch, drugi w klatkę piersiową. Ratownik na szczęście wyszedł z tego cało, napastnik jest już w areszcie. Zdarzyło się to we Włocławku. Napadnięty ratownik uważa, że w przeżyciu ataku bardzo pomógł mu kombinezon.

Prognoza pogody na czwartek 15 kwietnia

W czwartek pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem do 5-10 mm, na przedgórzu mokrego śniegu do 5 cm, w górach śniegu do 10-20 cm. Ślisko! Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Śląsku do 8 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

"Sędziowie nie są od przyklepywania wniosków ministra sprawiedliwości o tymczasowe aresztowanie"

Zbigniew Ziobro znalazł się w ogniu krytyki po tym, co w poniedziałek powiedział o Sławomirze Nowaku. Nazwał go przestępcą, choć Sławomir Nowak nie został skazany. Obrończyni Nowaka twierdzi, że w cywilizowanym kraju minister po takiej wypowiedzi podałby się do dymisji. Za to przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że środowisko sędziowskie należy "oczyścić z ludzi, którzy się do pełnienia funkcji sędziego po prostu nie nadają".

Droga za trzy miliony złotych kończy się w polu

Nieformalna jeszcze nazwa ulicy - Przemysłowa - mogłaby wskazywać, że są przy niej sklepy, zakłady czy salony usługowe. Na razie nie ma tam nawet jednego budynku. Jak tłumaczy samorząd Radzynia Podlaskiego: pieniądze trzeba było zainwestować natychmiast, dlatego wydano trzy miliony złotych.

Prognoza pogody na środę 14 kwietnia

W środę należy spodziewać się okresowych opadów deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

Sławomir Nowak opuścił areszt

Wpłacił milion złotych kaucji i oddał paszport. Dostał dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Po dziewięciu miesiącach w areszcie Sławomir Nowak - były minister transportu - wyszedł na wolność. Decyzja sądu wywołała ostry sprzeciw ministra sprawiedliwości i falę politycznych komentarzy.