Prognoza pogody na piątek 9 kwietnia

W Polsce zachmurzenie będzie zmienne. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej wystąpi przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

Łukaszenka o Polakach: dostaną po mordzie i to bardzo mocno

Alaksandr Łukaszenka na naradzie zażądał od ministrów propozycji w sprawie, jak to nazwał, proaktywnej polityki wobec Polski. W przeszłości przywódca białoruskiego reżimu najpierw straszył Białorusinów, że Warszawa chce zaanektować Grodzieńszczyznę i gromadzi wojska przy granicy. Potem zaczął prześladować polską mniejszość i zapowiedział, że zostanie poruszona kwestia traktowania białoruskiej mniejszości w Polsce w okresie międzywojennym.

Prognoza pogody na czwartek 8 kwietnia

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami, a także przelotne opady deszczu ze śniegiem do 3 mm i mokrego śniegu do 1-3 cm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na wschodzie do 8 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h.

Burza wokół szczepień w Rzeszowie. "Nie ma przypadków"

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące szczepień w Rzeszowie. Kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia mówi o nieuprawnionych szczepieniach i zapowiada kontrolę, w odpowiedzi słyszy: proszę nas nie czołgać, tylko wynagrodzić nam 10 tysięcy szczepionek, które zaoszczędziliśmy dla ministerstwa i dla NFZ-tu. Opozycja pyta: skąd szczepienia poza planem i czy ma to związek ze zbliżającymi się wyborami w mieście.

Odziały covidowe coraz bardziej zapełnione. "Sytuacja jest poważna"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 8245 nowych zakażeniach SARS-COV-2. To o wiele mniej niż 30000, ale w trakcie świąt wykonywano dużo mniej testów. Dopiero w czwartek będą miarodajne dane. Lekarze apelują, żeby po okresie świątecznym szczególną uwagę zwracać na stan dzieci, którym może grozić PIMS.

Warszawa szykuje punkty masowych szczepień

Do końca kwietnia zaszczepione mają być wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, a kolejne dwa miliony szczepionek już są transportowane do Polski. Rząd we współpracy z samorządami przygotowuje kolejne punkty masowych szczepień. W Warszawie zaszczepić się będzie można na stadionie Legii, przy stacjach metra i w halach sportowych.

Prognoza pogody na środę 7 kwietnia

W środę zachmurzenie będzie zmienne. W kraju wystąpią przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

"Mam nadzieję, że nie jest to forma przekupstwa wyborczego"

5 kwietnia można było odnieść wrażenie, że Rzeszów stał się polską stolicą szczepień. Pojawiły się dane, z których wynikało, że pierwszą dawkę przyjęło tam niemal 50 procent mieszkańców. Minister Dworczyk tłumaczył, że to dlatego, że raportowane tam są dane nie tylko z miasta, ale i województwa. Co do tego mają wybory?

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Człowiek, który był legendą polskiej muzyki rozrywkowej. Sprzedał miliony płyt, zagrał tysiące koncertów, dał po prostu masę szczęścia wielu ludziom, którzy kochali jego muzykę. Dwa dni temu wrócił do domu po niemal dwóch tygodniach w szpitalu, gdzie przechodził COVID-19.

GIS chce ukarania doktora Pawła Grzesiowskiego

Jeśli z opowieścią o walce z pandemią może nam się kojarzyć twarz jednego lekarza, to bardzo możliwe, że dla wielu będzie to twarz doktora Pawła Grzesiowskiego. To właśnie on od ponad roku cierpliwie i przekonująco wszystko nam tłumaczy. Dlaczego więc Główny Inspektor Sanitarny chciałby ukarania doktora Grzesiowskiego?

Przygotowania do matury. "Pesymizm wchodzi na wysoki poziom"

Elementy fantastyczne w "Weselu" Wyspiańskiego - to był jeden z tematów matury z polskiego z 2020 roku. Jednak jeszcze bardziej fantastyczne mogą się wydawać warunki, w jakich teraz przygotowują się maturzyści. Pandemia i izolacja wywróciły ich szkolną codzienność do góry nogami.

Prognoza pogody na wtorek 6 kwietnia

W kraju będzie pochmurno. Wystąpią rozpogodzenia i wędrujące od zachodu w głąb kraju przelotne opady mokrego śniegu. Tylko na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie na ogół bez opadów. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

W wypadku zginęło 15-miesięczne dziecko. Areszt dla 61-latka

Sąd Rejonowy w Sochaczewie zdecydował o tymczasowym areszcie dla 61-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mimo reanimacji nie udało się uratować potrąconej 15-miesięcznej dziewczynki. Podejrzany nie przyznał się do winy.