W wypadku zginęło 15-miesięczne dziecko. Areszt dla 61-latka

Sąd Rejonowy w Sochaczewie zdecydował o tymczasowym areszcie dla 61-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mimo reanimacji nie udało się uratować potrąconej 15-miesięcznej dziewczynki. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Prognoza pogody na poniedziałek 5 kwietnia

W poniedziałek wystąpią postępujące od Pomorza aż po centrum kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie dość silny, zachodni.

"Nie mogę cofnąć czasu". Premier przeprosił za swoje słowa

Premier Mateusz Morawiecki w swoim orędziu przeprosił za niektóre swoje słowa dotyczące pandemii COVID-19. Latem zeszłego roku szef rządu przekonywał, że "wirus jest w odwrocie". Zdaniem opozycji to za mało, bo chaos informacyjny trwa. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że nie miał okazji porozmawiać z szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem o otworzeniu rejestracji na szczepienia dla 40-latków.

Jarosław Gowin wygrał w sądzie spór o władzę w partii. "Gra skończona"

- Inicjatorzy tego groteskowego puczu nie działali bez oparcia - tak Jarosław Gowin, lider Porozumienia, skomentował starania Adama Bielana, by przejąć obowiązki prezesa jego partii. W ocenie Jarosława Gowina za Adamem Bielanem stało grono polityków, "które stało za pomysłem wyborów korespondencyjnych". Jednocześnie wicepremier stwierdził, że jeśli Zjednoczona Prawica nie zakończy wewnętrznych sporów, to ich konsekwencją będą przyspieszone wybory.

Biały SUV potrącił wózek z dzieckiem, dziewczynka zmarła. Policja zatrzymała podejrzanego

Policja mówi o ogromnym wsparciu mieszkańców w poszukiwaniach sprawcy wypadku, do jakiego doszło w piątek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 575 w Przęsławicach koło Sochaczewa. Kierujący białym SUV-em w czasie wyprzedzania potrącił wózek z 15-miesięcznym dzieckiem, po czym uciekł z miejsca wypadku. Dziewczynki nie udało się uratować. W sobotę policja zatrzymała podejrzanego 61-latka.

Wielka Sobota pod znakiem pandemii. "Jeżeli spotykamy się z rodziną, może lepiej w parku?"

W tym roku rodzinne świętowanie musi ustąpić ostrożności, o czym wiedzą księża. Kreatywnym rozwiązaniem proboszcza z Rogalina było w tym roku mobilne święcenie pokarmów. Polski episkopat ogłosił dyspensę od mszy. Pomoc dla potrzebujących w tę Wielkanoc najczęściej przybierała formę organizowania paczek żywnościowych. Lekarze apelują, żeby ograniczać spotkania rodzinne.

Radny sprzątał ulicę, grożą mu konsekwencje. "Bareizmy w najczystszej postaci"

Radny Legnicy Piotr Niemiec postanowił w tym roku usuwać z ulicy co najmniej 5 śmieci dziennie. Zebrane niedawno śmieci wsadził do worka, ale worek nie zmieścił się do śmietnika. Postawił go zatem obok pojemnika na przystanku autobusowym. Zarząd dróg chce go teraz ukarać, bo "zostawiając śmieci w miejscu ogólnie dostępnym i o dużym natężeniu, jakim jest przystanek autobusowy, naraził użytkowników drogi na utratę zdrowia lub życia".

Prognoza pogody na niedzielę 4 kwietnia

W niedzielę wielkanocną zachmurzenie zmienne. Na Roztoczu i w Bieszczadach zanikający przelotny deszcz, miejscami ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

Politycy opozycji mówią o dymisji Michała Dworczyka. "Ale ławka jest tak krótka!"

Za chaos, do jakiego doszło, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odpowiedzialność bierze na siebie i przeprasza. Politycy opozycji mówią o dymisji, ale część z nich przyznaje, że w rządzie nie ma lepszego kandydata na to stanowisko. Michała Dworczyka bronią też przedstawiciele obozu rządzącego - z tej strony padają nawet porównania do wprowadzania systemu Obamacare w USA, kiedy też na początku były poważne problemy.

"Obawiamy się w okresie poświątecznym nowych zachorowań"

W ten piątek rząd odnotował prawie pięć tysięcy mniej nowych zachorowań na COVID-19 niż tydzień temu, ale ta liczba wciąż wynosi ponad 30 tysięcy. To oznacza kolejne zajęte szpitalne łóżka i respiratory. Lekarze boją się tego, co się wydarzy, jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń w czasie świąt.

Prognoza pogody na sobotę 3 kwietnia

W sobotę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej do 1-5 mm. W górach opady śniegu do 5-10 cm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h.

"Takiej ilości śmierci myśmy nigdy nie widzieli"

W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 35 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. Trzecia fala zalewa szpitale, a dane coraz bardziej niepokoją - ostatniej doby zmarło ponad 600 osób zakażonych SARS-CoV-2.

Prognoza pogody na piątek 2 kwietnia

W piątek zachmurzenie będzie zmienne. Na krańcach południowych wystąpi zanikający, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie waha się.

"Polski rząd gra w grę, która jest projektowana na Kremlu". PiS wejdzie w sojusz z wielbicielem Putina?

Mateusz Morawiecki, Viktor Orban i Matteo Salvini mają się spotkać w czwartek w Budapeszcie, by omówić "sprawy europejskie". Mogą postanowić o stworzeniu nowej prawicowej frakcji w Parlamencie Europejskim. Toby oznaczało, że Prawo i Sprawiedliwość byłoby w jednej frakcji z partią, której lider jest przeciwny sankcjom na Rosję i jest znany z noszenia koszulek z podobizną Władimira Putina.