Droga za trzy miliony złotych kończy się w polu

Nieformalna jeszcze nazwa ulicy - Przemysłowa - mogłaby wskazywać, że są przy niej sklepy, zakłady czy salony usługowe. Na razie nie ma tam nawet jednego budynku. Jak tłumaczy samorząd Radzynia Podlaskiego: pieniądze trzeba było zainwestować natychmiast, dlatego wydano trzy miliony złotych.

Prognoza pogody na środę 14 kwietnia

W środę należy spodziewać się okresowych opadów deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

Sławomir Nowak opuścił areszt

Wpłacił milion złotych kaucji i oddał paszport. Dostał dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Po dziewięciu miesiącach w areszcie Sławomir Nowak - były minister transportu - wyszedł na wolność. Decyzja sądu wywołała ostry sprzeciw ministra sprawiedliwości i falę politycznych komentarzy.

Ruszyły zapisy na szczepienia dla 59-latków

Od północy trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 59 lat. W kolejnych dniach będą mogły zapisywać się kolejne roczniki. Rząd planuje w tym tygodniu zaszczepić milion osób, a do końca kwietnia łącznie nawet 20 milionów. Do Polski dotarły kolejne dostawy szczepionek.

Trybunał Konstytucyjny zajął się sprawą kadencji RPO

Już dziesięć razy Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej przekładał rozprawę. 12 kwietnia ją rozpoczął i ogłosił przerwę. Orzeczenie dotyczy pełnienia obowiązków przez Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie kadencji. Według opozycji - chodzi o usunięcie ze stanowiska Adama Bodnara.

Prognoza pogody na wtorek 13 kwietnia

Zachmurzenie w kraju będzie duże. We wschodniej części Polski wystąpi deszcz, deszcz ze śniegiem i miejscami śnieg. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.

Najwyższa liczba osób pod respiratorami

Jeszcze dzień, może dwa i będzie wiadomo, ile osób zakaziło się koronawirusem podczas Wielkanocy. Pacjenci z opóźnieniem mają objawy, trafiają do szpitali i pod respiratory. Liczba pacjentów pod respiratorami jest najwyższa od początku pandemii. W poniedziałek mają ruszyć zapisy kolejnych roczników na szczepienia.

Pytania o głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Terminu brak

Nie ma terminu sejmowego głosowania nad przyjęciem unijnego Funduszu Odbudowy. Nie wiadomo czy i jak prezes przekona do tego Solidarną Polskę. Z opozycją PiS nie negocjuje, a bezwarunkowego poparcia nie dostanie. W końcu głosować można kilka razy - podpowiada Donald Tusk.

Prognoza pogody na poniedziałek 12 kwietnia

Na zachodzie, północy i w centrum kraju będzie pochmurno oraz wystąpią przelotne opady deszczu a w Sudetach śniegu.Poza tym wystąpią większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, 15 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Fakty z 10 kwietnia

Pod specjalnym nadzorem policji i w reżimie sanitarnym w wielu miejscach w Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W programie powiemy również o uroczystościach pogrzebowych Krzysztofa Krawczyka, a także o nowych przepisach dla właścicieli psów. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody w całym kraju

Pod specjalnym nadzorem policji i w reżimie sanitarnym w wielu miejscach obyły się uroczystości upamiętniające 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku rano prezydencki samolot rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Zginęło wtedy 96 osób - na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią. Podczas obchodów były wieńce, znicze i wspomnienia.

"Wyruszył parostatkiem w piękny rejs". Ostatnia droga Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb wokalisty i kompozytora Krzysztofa Krawczyka. - Wyruszył parostatkiem w piękny rejs. Najpiękniejszy, bo wieczny - mówił podczas uroczystości przyjaciel muzyka biskup Andrzej Długosz. W łódzkiej katedrze i na cmentarzu w Grotnikach legendę polskiej piosenki żegnała rodzina, przyjaciele, fani i przedstawiciele władz państwowych.

Surowsze kary dla opiekunów i właścicieli psów

Od soboty, po zmianach przepisów, trzeba będzie bardzo się zastanowić, zanim spuści się swojego psa ze smyczy. Samowola w miejscu publicznym może sporo kosztować. Mandaty za brak odpowiedniej opieki nad zwierzętami mogą wynosić nawet 500 złotych.

Prognoza pogody na niedzielę 11 kwietnia

W niedzielę w kraju będzie pogodnie. Tylko na Pomorzu wystąpi zachmurzenie i niewielkie opady deszczu. Po południu przelotne opady deszczu mogą się pojawić w Małopolsce i na Śląsku. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Lasy Państwowe bez dyrektora generalnego. Andrzej Konieczny odwołany

Andrzej Konieczny został odwołany ze stanowiska generalnego dyrektora Lasów Państwowych. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny odwołania. Opozycja zastanawia się więc czy nie poszło o zakup przez Koniecznego domu za niecałe 10 tysięcy złotych. Domaga się, by Lasy Państwowe skontrolował NIK.

Tajemnicza śmierć 30-latka. Zatrzymano dwoje policjantów

Dwoje policjantów zostało zatrzymanych pod zarzutem przekroczenia uprawnień i doprowadzenia do śmierci 30-latka. Chodzi o interwencję domową w święta Wielkanocne. Patrol miał zabrać zabrał awanturującego się mężczyznę. Znaleziono go potem martwego.