Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 29 marca

Piątek będzie pogodny. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 12 stopni Celsjusza na wschodzie do 15 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

"Nie mamy wyjścia". Dyrektorzy chcą mniej godzin religii

Licea w Łodzi proszą o zmniejszenie w przyszłym roku szkolnym liczby lekcji religii. Dyrektorzy 15 placówek napisali w tej sprawie do urzędu miasta, ale zgodę musi dać biskup. Licea chcą zmniejszyć liczbę zajęć z religii, bo od września będą mieć kłopot z pomieszczeniem uczniów z dwóch roczników - absolwentów wygaszanych gimnazjów i absolwentów nowych podstawówek. Problem nie dotyczy tylko Łodzi.

Rusza obowiązkowa rejestracja obywateli UE na Wyspach

Sama Theresa May nie wie, jak ostatecznie będzie wyglądał brexit, ale Polacy mieszkający na Wyspach powinno się teraz martwić jedną rzeczą - tym, żeby się na czas zarejestrować. Rejestracja rusza już w sobotę. Będzie obowiązywała wszystkich unijnych obywateli, którzy po brexicie chcieliby zostać. Bez złożenia takiego wniosku nie będzie można już tam ani legalnie pracować, ani mieszkać.

Przewodniczący PKW odchodzi na emeryturę

W piątek sędzia Wojciech Hermeliński odejdzie z Państwowej Komisji Wyborczej. To duża zmiana, bo jest jej przewodniczącym. Odchodzi ze względu na wiek. Kolejny raz wzywa, by politycy trzymali się z dala od komisji. Skład PKW ma uzupełnić profesor Grzegorz Jędrejek, który od 2017 roku jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jest jednak mało prawdopodobne, by to on został wybrany prezes PKW na nowego przewodniczącego.

Pełnomocnicy Birgfellnera chcą od prezesa PiS zwrotu 50 tysięcy złotych

Niech przynajmniej zwróci mi pieniądze - takie są oczekiwania Geralda Birgfellnera wobec Jarosława Kaczyńskiego. Pełnomocnicy biznesmena wysłali prezesowi PiS wezwanie do zwrotu 50 tysięcy złotych, które Austriak miał przynieść na Nowogrodzką w kopercie. Prezes nie odebrała awiza. Rzeczniczka PiS zapewnia, że nie odebrał też koperty z pieniędzmi.

Samorządy przygotowują się na strajk nauczycieli

ZNP ogłosił wyniki referendum strajkowego. Średnio w całym kraju w strajku chce wziąć udział blisko 80 procent szkół i przedszkoli z tych, które wzięły udział w referendum. Samorządy już się przygotowują, ale rząd nie spieszy się z negocjacjami i apeluje, by związkowcy ograniczyli swoje żądania. Wicepremier Jarosław Gowin zapewnia, że rząd przygotowuje też plan B.

Hałas, śmieci i bezpieczeństwo. Trwa spór o imprezy nad Wisłą

To może być koniec Wisły jaką znacie, klubokawiarnie mogą zniknąć - piszą właściciele lokali w odpowiedzi na nową propozycję warszawskiego ratusza. Trwa spór o Bulwary Wiślane i nowe obowiązki, jakie miasto chce nałożyć na dzierżawców. Czy to faktycznie koniec imprez i drinków pod gołym niebem w stolicy?

Giertych: prokuratora łże w sprawie Birgfellnera

Pełnomocnik Geralda Birgfellnera mówi, że "prokuratura łże", bo podobno austriacki biznesmen ma problem z udowodnieniem, że został oszukany przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie odbiera korespondencji, co spowalnia prace sądu, a prokuratura mając trzydzieści dni na wszczęcie lub odmowę wszczęcia postępowania od dwóch miesięcy nie podejmuje decyzji.

Nauczycielka opublikowała zdjęcie w stroju kąpielowym i straciła pracę

Rosyjska nauczycielka historii opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w kostiumie kąpielowym i zrobiła się awantura. Pod presją zwolniła się z pracy. Pod swoim adresem usłyszała obelgi, że prowadzi rozpustne życie. Sama tłumaczy: od lat jestem morsem, pływam w przeręblach. Stąd zdjęcie w kostiumie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Myślę, że ta umowa, która jest wynegocjowana, jest złą umową"

- To referendum dokładnie na pół podzieliło Brytyjczyków, podzieliło parlament - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Maciej Czajkowski z "Gazety Wyborczej", mówiąc o referendum brexitowym. - Myślę, że ta umowa, która jest wynegocjowana, jest złą umową. Tam jest okres przejściowy, który ma doprowadzić do powstania tej głównej umowy - zauważył drugi gość programu, radca prawny Przemysław Kamil Rosiak. Innymi słowy, nawet gdyby umowa brexitowa Theresy May została przyjęta przez brytyjski parlament, to i tak w niedalekiej przyszłości konieczne byłoby kolejne, stałe porozumienie co do relacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Żądania nauczycieli "całkowicie zaporowe"? Opozycja wylicza, na co PiS znajduje miliardy

Zdaniem Jacka Sasina tysiąc złotych podwyżki dla nauczycieli to zaporowe żądanie, którego rząd nie jest w stanie zrealizować. ZNP jest zdeterminowany, aby strajkować. Oświatowa "Solidarność" początkowo była przeciwna strajkowi, ale teraz też zaczyna się ku niemu skłaniać. Politycy opozycji mówią, że rozumieją nauczycieli w sytuacji, kiedy na inne cele rząd PiS jest gotów dopłacić.

Płacić za użytkowanie wieczyste czy nie? To już własność, ale nie każdy dostał zaświadczenie

W tym roku użytkowanie wieczyste znika, bo zastępuje je własność. Urzędy nie wyrabiają się jednak z wystawieniem odpowiednich zaświadczeń, a zbliża się termin wniesienia opłaty za użytkowanie wieczyste. Chociaż przekształcenie użytkowania wieczystego we własność nastąpiło z mocy prawa, to ostatecznym potwierdzeniem jest właśnie zaświadczenie - samorządy mają rok na ich wydanie. Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, radzi tym, którzy nie dostali zaświadczenia, żeby sprawdzili w urzędzie gminy, czy mają zapłacić - albo najlepiej, żeby zapłacili opłatę.

Co roku kwestuje dla WOŚP. Teraz Łukasz Berezak sam potrzebuje pomocy

Łukasza Berezaka doskonale Państwo znają. To najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który teraz sam potrzebuje pomocy. Na własnych nogach czy na własnym wózku - ten przewlekle chory chłopiec zawsze zbierał do puszki, mówiąc, że chce ratować innych. Poratujmy Łukasza - bo chyba się da.

Prognoza pogody na czwartek 28 marca

W czwartek zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1018 hPa.

Spakowali plecaki, wyszli z domu i odbyli podróż dookoła świata

Przeżyli trzęsienie ziemi, zostali zamknięci w mieście przez Indian i chowali się przez jadowitymi wężami. Wrócili cali i zdrowi, a za sobą mają podróż dookoła świata. Rodzina Gramackich w 2018 roku spakowała plecaki i wyszła z domu. Ich przygody śledziła w internecie cała wieś. Świat okrążyli w piątkę, a najmłodszy z rodziny w podróży świętował swoje szóste urodziny.